Torpedo Havířov

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Torpedo Havířov

Vícemistr ČR 2002 a 2007

Poslední zápas 08.03.2020

SH SportPoint Brno 

Bulldogs Brno

Bulldogs

3:2
(2:1, 1:1, 0:0)

Torpedo Havířov

Torpedo

Legendy

Richard Strnadel

Právě on je označován jako samotný „otec“ Torpeda Havířov. Když se v květnu roku 1995 klub zakládal, byl jeden ze tří členů, kteří měli hlavní slovo. Prvních deset let navíc vykonával funkci prezidenta klubu. Florbalovou kariéru načal v nejstarším havířovském, dnes již zaniklém, klubu M.T.C. Slike Havířov. Po zrození Torpeda působil v úvodních dvou letech i jako hrající trenér. Během celé své kariéry oblékal dres s číslem 7. S vrcholovou kariérou však skončil vlivem zranění již uprostřed sezóny 2000/2001. K hlavnímu týmu se ale o dvě sezóny později vrátil coby hlavní trenér. Jako trenér se ale víc prosadil v mládežnických družstvech či v ženských složkách havířovského celku. Jako trenér se zúčastnil také dvakrát Mistrovství Světa žen. V roce 1999 ve Švédském Börlange jako asistent, o dva roky později již jako hlavní kouč v Lotyšské Rize.

René Hejsek

Druhou ústřední postavou při zakládání Torpeda Havířov byl právě René Hejsek. Stejně jako Richard Strnadel se kvůli rozporům v týmu trhnul od Slike Havířov. I on coby hráč v prvních dvou sezónach zasahoval do taktiky a sestavy mužstva. Během devíti sezón si v dresu Torpeda připsal okolo dvou set startů. Jako kapitán s přirozeným respektem dovedl mužstvo v první sezóně k postupu, v druhé sezóně pod jeho velením mužstvo zachránilo nejvyšší soutěž a jako třešnička na dortu pro něj musela být první klubová stříbrná medaile, kterou v roce 2002 coby kapitán přebíral jako první. Výkony v této sezóně si vysloužil nominaci k přátelským dvojutkáním do Zlína proti Rakousku, kde také navlékl kapitánskou pásku. V dalších dvou sezónách už ale zejména z rodinných důvodů nemohl florbalu věnovat tolik času a s hlavním mužstvem Torpeda se rozloučil v polovině sezóny 2003/2004.

Martin Gvožď

Trio členů, kteří měli při zakládání klubu hlavní slovo uzavírá Martin Gvožď. Na rozdíl od Reného Hejska a Richarda Strnadela však předtím nepůsobil v žádném jiném florbalovém klubu. Hlavní slovo ale měl i na hřišti. Svým stoprocentním nasazením mohl jít příkladem mnohem mladším kolegům. V prvních dvou extraligových sezónách Torpeda tento tahoun navíc táhl tým nejen výkony, ale i bodově. V obou případech se stal vítězem kanadského bodování týmu. V Torpedu působil až do sezóny 2000/01, kdy mu po sezóně zdravotní důvody nedovolily pokračovat. Rozhodl se však ještě jednou vrátit. Malý comeback provedl v play-off o sezónu později. Naskočil pouze do dvou posledních utkání sezóny, tedy v třetím a čtvrtém utkání finále extraligy proti Střešovicím. I on si tak na úplný závěr kariéry mohl pověsit na krk stříbrnou medaili.

Lukáš Kaleta

K florbalu poprvé přičuchl v konkurenčním klubu Royal Havířov. Poté, co vzniklo Torpedo však dostal nabídku od zakládajících členů, nad kterou ani chvíli nepřemýšlel. Dlouhovlasý útočník patřil ve většině extraligových sezón k opravdovým tahounům mužstva. Nejlépe mu z tohoto pohledu vyšla sezóna 1998/99, kdy se stal nejlépe bodujícím hráčem mužstva. Ačkoliv patřil k tahounům, do reprezentace se nikdy neprobojoval. Taktéž patřil k členům, kteří v roce 2002 vybojovali první medaili Torpeda v lize. Kariéru ukončil tři roky poté v roce 2005, když ani jej neminulo omlazování kádru. Za deset sezón, které v Havířově odehrál si připsal přes dvě stovky extraligových startů. Jeho hlavní předností bylo více než sto procentní nasazení.

 

 

 

Ivo Jochman

Florbalovou kariéru načal v Casinu Havířov, který tehdy hájil třetí nejvyšší soutěž. Z existenčních důvodů se Casino spojilo s Torpedem a Ivo Jochman se ihned na začátku léta 1998 připojil k hlavnímu mužstvu. V té době také načal svou trenérskou kariéru v přípravce Torpeda. Zpět ale k hráčské kariéře. Během krátké doby se stal oporou zadních řad, čehož si nemohl nevšimnout tehdejší trenér reprezentace Zdeněk Skružný. Jeho výkony ho nakonec dostaly až na Mistrovství Světa 2002 v Helsinkách, kde Česko skončilo čtvrté. Před sezónou 2005/06 však Torpedo po odchodu trenéra Milana Kubaly řešilo funkci hlavního trenéra a v úvahu tak připadl trenér, který v mládežnických týmech se svou kategorií (ročníky 89, 90 a 91) získával jednu medaili za druhou. Převzetí trenérského žezla nakonec znamenalo ve dvaceti-šesti letech brzký konec vrcholové kariéry. Nicméně Jochman po přebudování a omlazení kádru hned ve své druhé extraligové sezóně na lavičce dovedl Torpedo do finále extraligy. V následující sezóně 2007/08 byl v polovině pro neuspokojivé výsledky odvolán. Zpět k mužstvu se vrátil po angažmá v Třinci po roce a půl a z pozice asistenta musel zkousnout pád Torpeda z extraligy. Hned v následující sezóně však již z pole hlavního kouče dovedl Torpedo zpět mezi elitu. V ní dokázal nejprve v první sezóně dostat Havířov do play-off, aby následně v druhé sezóně nedokázal zabránit sestupu. U něj navíc přímo nebyl, jelikož byl těsně před koncem základní části vedením klubu odvolán. To se pokusilo dát klubu noví impuls v podobě Jana Holovky. Na Torpedo však nikdy nezanevřel a od sezóny 2018/2019 působí v klubu jako šéftrenér mládeže.

Tomáš Kantor

Dlouholetá opora zadních řad začínala s florbalem v Pikesu Havířov. V polovině první extraligové sezóny neodolal vábení a povýšil tak z prvoligového Pikesu do extraligového Torpeda. Od té doby, tedy od roku 1996 oblékal dres Torpeda nepřetržitě dlouhých třináct sezón. V každé sezóně navíc vynechal utkání pouze sporadicky. Silnější obránce s jednou z nejjedovatějších střel v extralize si svou nejlepší formu schoval právě do sezóny, kdy Havířov získal druhé stříbro v roce 2007. Kromě tohoto úspěch si připsal i ligové stříbro ze sezóny 2002 nebo stříbro z Poháru ČFbU 2006. Kariéru ukončil v sezóně 2008/09, kdy naskočil do pouhých šesti utkání. Rok a půl po skončení kariéry držel primát nejvíce odehraných utkání za Torpedo, což je úctyhodných 291 utkání.

Roman Kantor

Havířovský patriot začínal s florbalem v FBC Ostrava v roce 1995. Po postupu Torpeda do extraligy však přestoupil v následující sezóně do Havířova. Do Ostravy se však ještě vrátil, v druhé polovině sezóny 1998/99 si ještě odskočil na hostování, aby se následně radoval ze svého prvního ligového stříbra. Po návratu do Havířova již od té doby působiště nezměnil. Coby poměrně mladý hráč se z druhého stříbra radoval v dresu Havířova v roce 2002. Ve stejném roce mu účast na Mistrovství Světa ve Finsku unikla jen o vlásek. Po odchodu Reného Hejska z týmu převzal kapitánskou pásku a z této pozice dovedl Havířov ještě jednou do finále extraligy. Mladý tým však ani v roce 2007 neuspěl a Roman Kantor tak přidal do své sbírky třetí stříbro z extraligy. Hráčskou kariéru ukončil po sezóně 2008/2009. V zápětí se ihned po sezóně rozhodl kandidovat do vedení klubu, což se mu nakonec s většinovým souhlasem členů podařilo. Od roku 2009 vykonával funkci prezidenta klubu až do poloviny roku 2014. V posledním roce prezidentování navíc vedl A-team z pozice lodivoda. V této funkci působil do poloviny sezóny 2014/2015, kdy byl z pozice vedení nahrazen Filipem Kubíčkem.

Pavel Kožušník

Bezesporu největší legenda Torpeda Havířov a jeden z nejlepších florbalistů v historii Česka vůbec. Původně velice talentovaný hokejista při přechodu do mužů s hokejem skončil. Do florbalu se dostal i díky svým bratrům, kteří florbalu propadli již dříve, v roce 1997. Havířovský dres od té doby oblékal nepřetržitě sedm sezón, během nichž vždycky patřil k oporám. I díky něho se Havířov dostal v roce 2002 do finále extraligy. V roce 2004 se rozhodl odejít do třetí nejvyšší švýcarské soutěže, do týmu Floorball Thurgau, s kterým bojoval o postup do vyšší soutěže, který se nakonec ale nepovedl. Sezónu poté již ve stejné zemi zamířil do nejvyšší soutěže do Rychenbergu, kde si během devíti utkání připsal sedmnáct bodů. Jelikož ale Rychenberg neplnil podmínky dle dohody, rozhodl se vrátit zpět do rodné vlasti. Nabitý zkušenostmi ze zahraničí pomohl v druhé polovině sezóny 2005/06 mladému havířovskému kádru proklouznout do čtvrtfinále a tam potrápit střešovický Tatran. Exkluzivní výkony se projevily hned v další sezóně, kdy z pozice lídra dovedl Havířov podruhé do finále extraligy. Za výkony v lize byl odměněn cenou pro nejlepšího českého florbalistu roku 2007. Výkony na Mistrovství Světa ve Švédsku v roce 2006 z něj udělaly sedmého nejlepšího florbalistu světa dle velice prestižně ceněného žebříčku magazínu Innebandymagazinet. Poprvé do reprezentace nakoukl v roce 2001. Patřil do ní nepřetržitých sedm let a získal tak například stříbro z MS v roce 2004. S reprezentační kariérou se rozloučil na domácím Mistrovství Světa v Praze a Ostravě v roce 2008. Za tu dobu stihl nasbírat přes 70 startů a 80 bodů. Bohužel pro jeho jinak vytříbenou kariéru si připsal i účast u pádu havířovského týmu z extraligy v roce 2010. V následující sezóně odešel půl roků lelkovat do nižších soutěží, aby následně ve svých čtyřiatřiceti letech dovedl v druhé části první ligy Havířov skvělými výkony zpět do extraligy, kde zvládl odehrát další dvě sezóny. V sezóně 2018/2019 si vyzkoušel roli hlavního trenéra mužů, odkud se přesunul k trénování nejmladších havířovských nadějí. V klubu je aktivní dodnes nejen jako trenér, ale také jako hráč rezervního týmu.    

Štěpán Laja

Brankářský matador působil v Torpedu od jeho založení. Už jako malý na dvorku patřil mezi nejmladší a hlavně z tohoto důvodu byl vždycky strčen staršími kolegy do brány. Nejinak tomu bylo i při florbale. Nakonec se to ukázalo jako dobrý nápad. Do kádru mužů Torpeda patřil již v roce 1995, tedy v jeho první sezóně, ačkoliv by to v dnešní době z věkových důvodu nebylo možné. Až po rozjetí mládežnických kategorií v České republice se přesunul k juniorům. Svůj první úspěch si připsal v roce 2002, kdy patřil do stříbrného kádru trenéra Milana Kubaly. Výkony jej navíc posunuly do reprezentace, ale zde působil spíše ve stínu neohrozitelné brankářské jedničky Tomáše Kafky. Následně přišla z rodinných důvodů florbalová pauza, aby následně přišel, v sezóně 2005/2006 návrat do brankoviště. K návratu jej, po převzetí kormidla přemluvil trenér Ivo Jochman. Štěpán Laja se dostal do své staré formy a patřil k základním stavebním kamenům kádru, který získal stříbrné medaile z Poháru v roce 2006 a extraligy v roce 2007. V klubu setrval i po sestupu v roce 2010 a pomohl klubu k návratu. Po druhém sešupu z extraligy, kdy se klub z finančních důvodů přihlásil až do třetí nejvyšší soutěže odchytal už jen pouze několik utkání. Po roce paběrkování jej zvábila nabídka z extraligy od nedalekého rivala FBC Ostrava. Přišel tak první přestup v jeho historii a zdá se, že již poslední. Mladému kádru pomohl v extralize doputovat do play-off a kariéru zde také s největší pravděpodobností na nejvyšší úrovni uzavře. Je však nutno podotknout, že i přes svůj pokročilý věk patří v extralize k tomu lepšímu, co florbalové brankoviště může nabídnout.

Ondřej Kowal

Další z řady žlutočerných patriotů, ne-li vůbec největší. Pes obranář a dobrá duše kabiny. Ondřej Kowal přišel z mládežnické líhně v roce 2000 a prakticky ihned se dokázal zařadit mezi stabilní členy kádru Torpeda Havířov, ať už byl na pozici trenéra kdokoliv. Od té doby byl součástí hlavního mužstva Torpeda nepřetržitě čtrnáct sezón. Uprostřed sezóny 2013/2014 však přišlo zranění, které jej na zbytek sezóny vyřadilo ze hry a navíc se nakumulovaly rodinné povinnosti, které s těmi pracovními a florbalovými nešly jen tak jednoduše spojit. Přišlo tak přerušení kariéry. Do sestavy se vrátil až v sezóně 2015/2016. Dosud je hráčem, jenž má na svém kontě nejvíce odehraných utkání a v nejbližší době ho může přeskočit pouze Pavel Kožušník. Bývalý juniorský reprezentant se i přes to zapsal zejména díky svému patriotismu mezi neodmyslitelné legendy klubu. V klubu kromě hraní působil ve své době také jako trenér mládeže

V úterý 11.2. v 18:15 proběhne v zasedací místnosti klubu seminář pro rodiče na téma Individuální rozvoj hráče, který povede trenér zlaté juniorské reprezentace Jiří Jakoubek. Více informací v členské sekci.

07.02.2020

Připomínáme, že se blíží termín splatnosti druhé části členských příspěvků, která musí být zaplacena na účet klubu do 31.1.2020. Více informací na stránkách klubu v sekci "Příspěvky 2019/20"

22.01.2020

Dnešní brankářský trénink musíme bohužel z organizačních důvodů zrušit. Další proběhne dle plánu v pondělí 3.2. Děkujeme za pochopení.

20.01.2020

V pondělí 23.12.2019 v čase 19 - 21h si prohodíme role. Proběhne vánoční florbal mezi rodiči, trenérý a vedením klubu. Přijďte nás podpořit a společně s námi se v předvánočním čase pobavit.

07.12.2019

Individuální focení členů klubu včech kategorií, kteří se nezúčastnili původního termínu, bude probíhat o první přestávce nedělního utkání mužů na tribuně SH Slávie.

05.12.2019

1. Karlovy Vary 26 214:101 64
2. Bulldogs 26 154:111 61
3. Kladno 26 184:112 53
4. Ústí n. Labem 26 184:119 53
5. Chomutov 26 197:167 51
6. Jaroměř 26 146:165 40
7. Kunratice 26 169:187 37
8. Torpedo 26 177:177 36
9. Znojmo 26 151:167 32
10. České Budějovice 26 157:178 30
11. Gullivers 26 127:155 29
12. Slovan 26 131:165 26
13. Rožnov 26 114:203 19
14. Petrovice 26 110:208 15
15. Z.F.K. Petrovice 0 0:0 0
16. TJ Znojmo LAUFEN CZ 0 0:0 0
17. TJ Sokol Jaroměř 0 0:0 0
18. TJ Slovan Havířov 0 0:0 0
19. Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 0 0:0 0
20. Kanonýři Kladno 0 0:0 0
21. HEROS Florbal Chomutov 0 0:0 0
22. Florbal Ústí 0 0:0 0
23. Florbal Torpedo Havířov 0 0:0 0
24. FBC Štíři Č. Budějovice 0 0:0 0
25. FBC Letka Toman Finance Group 0 0:0 0
26. FB Hurrican Karlovy Vary 0 0:0 0
27. FAT PIPE Start98 Kunratice 0 0:0 0
28. Bulldogs Brno 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

07.08.2020David Lipowski (20)

07.08.2020Lukáš Uher (40)

08.08.2020Sára Křižáková (15)

09.08.2020Václav Baláž (16)

11.08.2020Kateřina Šromotová (21)

Generální partner
Exelsior Engineering a.s.
Hlavní partneři
Město Havířov Moravskoslezský Kraj MŠMT
Oficiální partneři
ZONE FLOORBALL Unihoc shoes McDavid Inc. Burik s.r.o.
Partneři mládeže
STK Team Maat
Partneři
Florbalshop.cz WeFood Nutrition s.r.o. Sanasport Pizzeria Max Farmářské brambůrky Cannmedi AirPort-Expres.cz Sdružení HEMAX Taeda services s.r.o
Mediální partneři
Havířovský deník
Partneři soutěže
TVCOM Rotor Ball

© 2020 Torpedo Havířov - Všechna práva vyhrazena info@torpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 400250
Posledních 30 dnů: 2031 | Posledních 7 dnů: 839 | Poslední den: 127

Vlastní dres?
Klubové potítko?
Stylová teplákovka?
Projeď FANSHOP TH!

Navštívit Fanshop
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne