Torpedo Havířov

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Torpedo Havířov

Vícemistr ČR 2002 a 2007

Poslední zápas 21.09.2018

MSH Havířov 

Torpedo Havířov

Torpedo

8:7
(3:2, 2:2, 3:3)

TJ Slovan Havířov

Slovan

Přiští zápas 23.09.2018

MSH Havířov 

Torpedo Havířov

Torpedo

:
od 16:00

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice

Start

Junioři 2017/2018

           Junioři Torpeda se vrací po třech letech do nejvyšší juniorské KB ligy. Naposledy jsme tuto soutěž (dříve G2 liga) hráli v sezóně 2014/2015, kdy jsme sestoupili. Po rozšíření účastníků v letošním roce na 24 jsme splnili podmínky pro účast v této lize. Nově se bude hrát KB liga v první fázi soutěže ve 4 skupinách po 6 týmech. Naše družstvo čeká postupně utkání s 1.SC Tempish Vítkovice, FBS Olomouc, FBC Bystroň Group Ostrava, itelligence Buldogs Brno a Panthers Otrokovice. Následně se soutěž rozdělí na dvě skupiny po 12 týmech dle výsledků ve skupinách.

            Páteř týmu budou tvořit naši odchovanci Adam Klimeš, Daniel Matloch, Filip Deák, Dominik Křistek, Dominik Dohnal, Daniel Bitzánek, David Funiok, David Lipowski a Ondra Kučera. Z dorostu přišli Martin Juščik, Tom Pavlis a Martin Šulc. Z Horní Suché k nám přišli na střídavé hostování Adrián Böhm a Milan Mašurka. Z Třince se nám podařilo získat na přestup Honzu Fiedora a Ondru Dronga tzv. "gorolské dvojčata", kteří se v přípravě jevili velmi dobře a měli by být velkými posilami. Z Paskova a Frýdku Místku k nám přišli na hostování Daniel Holinka a Denis Tomančák. Dan Holinka je sice ještě věkem dorostenec, ale své kvality neohroženého obránce dostatečně prokázal a svou nominaci v juniorech si zasloužil. Denise Tomančáka jsme získali teprve před pár dny a chceme tímto zástupcům Frýdku Místku poděkovat za rychlé a vstřícné jednání. To stejné se nedá říci o Petrovicích, kteří delší dobu brání přestupu Adama Febera k nám a celou záležitost bude muset rozseknout arbitráž. Bohužel to nejvíce odnáší samotný hráč, ale Adamova chvíle přijde a své kvality prokáže. Poslední posilou se stal Jirka Mach ze Slovanu Havířov. Všem zástupcům okolních oddílu, kteří k nám pustili své hráče děkujeme za korektní jednání v zájmu sportovního růstu hráčů.

             Kádr opustili Mikulok, Čechal, Maláč. Všichni se rozhodli zkusit štěstí v sousedním FBC Ostrava. Všechny tyto odchody řešila arbitráž. Chtěli jsme tímto dát najevo nesouhlas s přestupní politikou FBC Ostrava (nikoliv bránit hráčům v jejich rozvoji), která ohrožuje fungování okolních klubů, přičemž mnoho hráčů následně s florbalem končí a jsou zklamání, že podlehli vábení zástupcům FBC Ostrava. Již dnes víme, že ani jeden z hráčů nebyl v nominaci při zápase juniorů FBC Ostrava v Otrokovicích a zřejmě s nimi Ostrava pro svůj juniorský kádr nepočítá. Chceme tímto dát najevo každému z hráčů, ketří odešli do FBC Ostrava, že jim přejeme, aby se jim dařilo a nikdo z nich nemá do našeho oddílu zavřené dveře. Našim cílem je brzdit přehnané ambice rodičů a uvědomit si, že Torpedo není a nebude florbalovou periférii Ostravy. Ostrava se musí naučit vychovávat vlastní talenty. Hráči jako Ondra Kučera, Adam Klimeš, Daniel Matloch, David Funiok jsou ukázkou toho, že prací, trpělivostí a klubovou příslušností a oddaností lze zažít velké zápasy i za Torpedo. Důkazem byl i semifinálový zápas na Hummel Brno Cupu, kde jsme sousední FBC Ostrava porazili a postoupili do finále. Následně se na stránkách oddílu FBC Ostravy objevilo vyjádření jejich trenéra, že je porazil Havířov, který byl na turnaji s krajským výběrem. Jsme rádi, že se naše hra trenéru Ostravy natolik líbila, že ji označil za krajský výběr, protože jsme je dokázali porazit už bez výše jmenovaných hráčů, kteří odešli do Ostravy a kdy třeba Kuba Mikulok byl opravdu hráčem krajského výběru a v té době již hájil na turnaji barvy FBC Ostrava.

              Všechny tyto změny trenérská dvojice Ondra Mikula a Michal Ondruš dokázala ustát a v kabině juniorů panuje nyní nebývale přátelská atmosféra, kdy táhnou všichni za jeden provaz. Tým pro juniorskou KB ligu se začal tvořit již na konci května, kdy jsme odjeli na AXA Cup do Švédska, kde si hráči vyzkoušeli, že hrát se dá skutečně s každým a byť měli 5 člennou skupinu narvanou samými švédy, dokázali v ní skončit na třetím místě a pouze o chlup jim unikl postup. Další výrazný a dá se říct historický úspěch zaznamenali junioři hned o měsíc později na brněnském Hummel Cupu, kde se probojovali až do finále, kde už nestačili na Tatran Střešovice.

               Letošní sezona bude pro kluky hlavně o sbíraní zkušeností, zvládaní těžkých zápasů a naučit se je brát jako každodenní florbalový chleba, kde již není slabého soupeře. Přejeme tedy všem naším hráčům,realizačnímu týmu a fanouškům, aby si KB ligu především náležitě užili. Přejeme hráčům mnoho štěstí, kterému musejí svou bojovností jít naproti a hlavně a to především odehrát vše bez zranění. Takže KB ligo juniorů 2017/2018 vítej na palubovce MSH v Havířově!!!

          
 

           

Diskuze k článku

Tento pátek 7.9. jsou z důvodu konání městských slavností zrušeny všechny tréninkové jednotky na MSH. Děkujeme za pochopení.

05.09.2018

ZMĚNA časů tréninků. Všechny pondělní tréninky v MSH začínají o 30 minut dříve. Více informací naleznete v sekci "Tréninky 2018/19"

31.08.2018

Rozpis tréninků jednotlivých kategorií pro sezónu 2018/19 platných od 3.9.2018 naleznete v sekci "Tréninky 2018/19"

24.08.2018

Ve čtvrtek dne 31.5. se ruší trénink přípravky na ZŠ Mládežnická z důvodu konání školní olympiády.

28.05.2018

V pátek 27.4. se z důvodu ředitelského volna na ZŠ Mládežnická ruší trénink přípravky. Děkujeme za pochopení.

19.04.2018

1. Ústí n/L 4 29:15 10
2. Hattrick Brno 3 25:7 9
3. Black Angels 4 32:17 9
4. Torpedo 3 23:20 9
5. Petrovice 4 25:19 7
6. České Budějovice 4 19:20 7
7. Chomutov 3 19:13 6
8. Kladno 3 19:16 6
9. Litvínov 4 26:30 5
10. Karlovy Vary 4 18:25 4
11. Start 3 25:23 3
12. MVIL Ostrava 4 14:28 0
13. Náchod 3 6:25 0
14. Slovan 4 17:39 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

23.09.2018Ondřej Kučera (19)

25.09.2018Martin Kutáček (16)

27.09.2018Adam Feber (17)

07.10.2018Martin Habr (28)

07.10.2018Jakub Kantor (28)

Exelsior Engineering a.s. Město Havířov Moravskoslezský Kraj MŠMT Pegres obuv ZONE FLOORBALL Unihoc shoes McDavid Inc. Burik s.r.o. Florbalshop.cz Sanasport WeFood Nutrition s.r.o. Tran-sport p.f. NaturProdukt Advanced World Transport a.s. Taeda services s.r.o Hervis Sports Havířovský deník TVCOM Rotor Ball

© 2018 Torpedo Havířov - Všechna práva vyhrazena info@torpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 302077
Posledních 30 dnů: 6693 | Posledních 7 dnů: 1913 | Poslední den: 341

Vlastní dres?
Klubové potítko?
Stylová teplákovka?
Projeď FANSHOP TH!

Navštívit Fanshop
x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne