Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Ani druhý zápas nepřinesl úspěch, Ostrava vede již 2:0

Ani nestihly se vrátit emoce všech zúčastněných do normálu, bylo 10 hodin dalšího dne a začínalo další utkání semifinále juniorského play-off. Bylo potřeba vše hodit za hlavu a přivézt sérii do Havířova za vyrovnaného stavu. Dvě třetiny bylo utkání velmi vyrovnané. Torpedo mělo možná i více šancí. Jenže pak se bohužel do centra dění vloudili svým vystupováním rozhodčí. Torpedo se přestalo soustředit na hru a Ostrava díky tomu přidala další branky a naši junioři jsou tedy jednu prohru od konce sezony.

FBC ČPP Software Ostrava - Florbal Torpedo Havířov 8:4 (1:1, 2:1, 5:2)
Branky TH: 18. Adam Delong (Jan Šimík), 27. Adam Delong (Jakub Vilím), 44. Jakub Vilím (Dominik Mrowiec), 59. Dominik Mrowiec (Jan Šimík); rozhodčí: Miroslav Tkáč - Radim Sýkora; vyloučení: 2:5 + Martin Zemánek (TOR) 5 min; využití: 2:1; zásahy brankářů: Ondřej Antoš 27 - Lukáš Nešťák 12, Jakub Kotucz 6; počet diváků: 145; STAV SÉRIE: 2:0

Stejně jako včera bylo utkání vyrovnané a nelítostné jak na hřišti, tak v hledišti. Tentokrát se od úvodu nerozsypal hned pytel s góly a odehrávala se spíš taktická bitva. Svým strojovým výkonem se velmi dobře prezentoval ostravský obránce Ondřej Vítovec, který byl „stopkou“ pro mnoho útoků Torpeda. Svůj výkon korunoval v 13. minutě brankou umístěnou přesně nad nohu Nešťáka, který jednoduše neměl nárok. Hra se přelévala ze strany na, FBC spíše drželo míček na svých čepelích. Jenže v 18. minutě měl míček na čepeli havířovský Adam Delong, který dostal v „mezikruží“ příliš mnoho prostoru a zavěsil pod víko – 1:1.
Po změně stran se opět připomněli ostravští střelci. Konkrétně Cirkl vrátil domácím vedení. Záhy na druhé straně dorazil střelu Vilíma opět Delong – 2:2. Tolik neproměněných šancí, které přišly po vyrovnávací brance, budou juniory Torpeda ještě dlouho mrzet. Bohužel ani to štěstíčko nestálo při nich. Proto šli do vedení opět domácí. Z ojedinělé šance FBC na konci druhé třetiny vznikl „ťukes“ do prázdné branky, na jejímž konci stál Lipový.
Poslední vyrovnání skóre zařídil svou backhandovou střelou ve 44. minutě Vilím. Ale opět Ostrava rychle kontrovala Kováčovou střelou od mantinelu. Navíc další branku přidal zpoza brány Trulík. Tento gól vyhnal z branky Nešťáka, opačným směrem mířil Kotucz. Poté se už bohužel spíše vylučovalo, než hrálo. Nepřesné výroky sudích rozhodily hráče Torpeda, kteří si vylívali svou zlost na Ostravanech, což vedlo samozřejmě k dalším trestům. Ostrava toto využila a odskočila na stav 8:3. Kosmetickou úpravu skóre přidal ještě v závěru Dominik Mrowiec.
Ani druhý zápas juniorům Florbal Torpeda Havířov nevyšel, tedy prohrávají již 0:2 na zápasy. Stejně tak je na tom pražská Bohemka proti Tatranu. Další zápas se odehraje už na domácí půdě! Přijďte povzbudit naše juniory v sobotu 22. března ve 20 hodin do MSH Havířov a pomoct oddálit případné vyřazení.