Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Smolná koncovka zápasu znamená první prohru v play-off

V semifinále play-off G2 ligy juniorů se bojuje na dvou frontách. V hlavním městě bojují o nadvládu nad celými Čechami Tatran s Bohemians, na „Moravském poli“ proti sobě stojí ostravské FBC a náš celek, Florbal Torpedo Havířov. Nešťastný odraz od havířovského útočníka přímo na hůl Foltinka 2 minuty před koncem a přesvědčivá výhra Tatranu stanovila po prvních utkáních série stav 1:0 pro lépe postavené celky po ZČ.

FBC ČPP Software Ostrava - Florbal Torpedo Havířov 7:6 (3:3, 3:1, 1:2)
Branky TH: 3. Ondřej Glogar (Richard Kraus), 16. Adam Delong, 19. Jan Šimík (Adam Delong), 36. Jan Šimík (Jakub Vilím), 52. Tomáš Třaska (Daniel Pařenica), 58. Jan Šimík; rozhodčí: Radek Vybíhal - Pavel Kačer; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; zásahy brankářů: Ondřej Antoš 14 - Lukáš Nešťák 20; počet diváků: 183; STAV SÉRIE: 1:0

Hlediště ostravské ČPP arény bylo rozděleno na 2 části, které si velmi přáli vítězství svého týmu. A také to diváci dávali hlasitě najevo. V hale nebylo slyšet vlastního slova, což nabudilo hráče obou týmu k obrovské bitvě s šíleným nasazením. Již v 1. minutě po „námazu“ Vilíma otevřel skóre Foltinek. Odpověď přišla po střele Krause a dorážce Glogara, který jako býk se dral do soupeřovy branky. Hra pokračovala i nadále v rychlém tempu, do konce třetiny padly ještě 4 branky. Za hosty se prosadil Delong a Šimík, jenž v samostatném úniku z dorážky překonal ostravského Antoše.
V druhé třetině převzala Ostrava lehce iniciativu hry a to se stát nemělo. Havířov byl pod tlakem, z čehož plynuly míčky končící v Nešťákově bráně. Branky Kašovského, Ožany a Kováče z přesilové hry byly velkou ranou pro naše borce. Ale i přesto nic nevzdali. Hned na to ještě do přestávky snížil Šimík alespoň na 6:4.
Do poslední části vstoupilo Torpedo hnané úžasnými fanoušky aktivně. Snaha po snížení byla více než patrná, jenže ne a ne to spadnout. Až se v 51. minutě prodral po mantinelu kapitán týmu Tomáš Třaska, tváří v tvář Antošovi propasíroval míček mezi jeho nohama a po velké radosti poslal polibek do hlediště své přítelkyni. Jenže vyhráno ještě nebylo. Scházela ještě jedna branka. O tu se v 58. minutě postaral důrazný Šimík. Jenže hned v následném střídání přišla ona nešťastná chvíle, o které jsem mluvil na začátku. Odraz od nohy a střela do šibenice Foltinka poslaly Pepino opět do vedení, které si už vítezství nenechalo uniknout.
Tím pádem se Ostrava ujala v sérii hrané na tři vítězná utkání vedení 1:0. Střešovický Tatran o pár hodin později zdolal Bohemians 8:5, tedy i zde byl stav 1:0. Další utkání byla na programu o den později.