Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Junioři jsou nejkratším možným způsobem v SEMIFINÁLE!!!

Brněnští Buldoci cenili své zuby a bojovali ve 3. čtvrtfinálovém souboji, jako by šlo o kus šťavnaté flákoty. Ale i přesto je junioři Florbal Torpeda Havířov dokázali zkrotit do podob mírumilovných štěňátek a odjížděli už v sobotních nočních hodinách domů s pocitem, který je bude hřát na srdcích ještě pěkně dlouho - jako staronoví nováčci v G2 lize stále bojují o titul mistra ČR! V semifinále narazí na FBC Ostrava.

itelligence Bulldogs Brno - Florbal Torpedo Havířov 6:8 (2:2, 3:2, 1:4)
Branky TH: 8. Dominik Mrowiec (Jan Šimík), 10. Adam Delong, 23. Adam Delong (Jakub Vilím), 25. Jan Šimík (Jakub Vilím), 45. Adam Delong (Jakub Vilím), 54. Jakub Vilím (Adam Delong), 57. Marián Antoszyk (Richard Kraus), 60. Jan Šimík (Jakub Vilím); rozhodčí: Miroslav Tkáč - Radim Sýkora; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Jiří Provazník 18 - Lukáš Nešťák 27; počet diváků: 102; KONEČNÝ STAV SÉRIE: 0:3

*střelci a nahrávači byli upraveni z důvodu chyb v zápisu, tedy informace nejsou totožné s webem ČFbU

Tempo Brňanů od minulého zápasu šlo opět rapidně nahoru. Domácí bránili velmi dobře, všude byli o krok dříve a Havířov měl velké problémy již s pouhou rozehrávkou. Naštěstí ale přišlo vyloučení brněnského Nekudy a smrtící zbraň Torpeda pro play-off, přesilové hry, byla opět úspěšná (v play-off úspěšnost 67%). Tentokrát střídání v nesprávnou dobu potrestal Mrowiec. Tento impuls, že to přeci jenom půjde, přinesl najednou další branku z hole Delonga – 0:2. Jenže Brno inkasované branky spíše povzbudily. Z tlaku Brna vyplynulo vyrovnání, a tak byl stav po 20 minutách vyrovnaný.

Od druhé třetiny se skóre přelévalo ze strany na stranu. Nejprve Delong s Šimíkem vrátili Torpedu dvoubrankové vedení, pak ale si vzalo Brno otěže do svých rukou a najednou byl stav 5:4. Havířov nebyl vůbec v dobré pohodě. Nedařilo se, góly nepadaly, útočníci měli pořád „za prd**í“ jednoho z brněnských obránců a k prodloužení série nebylo daleko.

K tomu přišla ve 42. minutě další nepříjemnost. Razantní střela hráče brněnského týmu zasáhla Martina Zemánka do choulostivých míst. Sice mu proběhl celý jeho život před očima, naštěstí se ale z „trefy do černého“ oklepal. Do zbytku zápasu už ale zasáhl pouze sporadicky. Po tomto momentu najednou Torpedo začalo hrát úplně jiný florbal. Tlak na brněnskou bránu sílil. A Brno neodolávalo dlouho. Delong zařídil po přihrávce Vilíma vyrovnání. Dalších 9 minut bylo za vyrovnaného stavu velmi nervózních. Pak si ale Delong s Vilímem vyměnili role a „zrazu“ Havířov zase vedl. Jenže o 46 sekund později brněnský Grábl zkompletoval svůj hattrick a začínalo se zase nanovo. Naštěstí poslední slovo mělo Torpedo. Antoszyk proměnil trestný úder a postup do semifinále zpečetil Šimík.

Torpedo Havířov tak skončí v této sezoně nejhůře na čtvrté pozici. V semifinálové sérii vyzveme úřadující vítěze G2 ligy, FBC ČPP Software Ostrava. Ti vyřadili v ostravském derby Vítkovice 3:0 na zápasy. První dvě utkání se odehrají v Ostravě, v MSH se bude hrát 22. a případně 23. března.