(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

Povinnost splněna! Dalších šest bodů pro juniory

Ostravu a Vítkovice, týmy z horní části tabulky, nahradili tentokrát týmy z dolních pater, Benešov a Třebíč. Úkol zněl jasně – ukořistit všechny body. A to se také povedlo. Sobotní klání sice udělalo vrásky na tváři trenérů Strnadela a Kubíčka, při tom nedělním už se mohli oba po většinu zápasu usmívat. Díky tomu zakotvilo Torpedo na třetí příčce G2 ligy juniorů.

Florbal Torpedo Havířov – SK Florbal Benešov 9:4 (2:2, 4:2, 3:0)
Branky TH: 11. Vojtěch Mžyk (Erik Šochman), 11. Adam Delong (Jan Šimík), 27. Marián Kloza (Martin Zemánek), 28.  Jan Šimík (Adam Delong), 33. Vojtěch Mžyk (Erik Šochman), 38. Adam Delong (Jan Šimík), 56. Erik Šochman (Martin Zemánek), 58.  Jan Šimík (Jan Seidl), 60. Jan Šimík (Adam Delong); rozhodčí: Pavel Kačer – Radek Vybíhal; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; střely: 36:14; počet diváků: 183
V dalším díle série domácích zápasů juniory Torpeda přijel navštívit poslední celek tabulky - SK Florbal Benešov.  Celý zápas by se dal shrnout slovem „TRÁPENÍ“. Hosté přijeli s jasným cílem betonovat, což se zatím v G2 lize havířovskému celku příliš často nestávalo. Možná i mírné podcenění způsobilo počáteční nervozitu.  Hosté sice nepředvedli skoro nic, ale i tak šli v 10. minutě po nešťastném odrazu od obránce Torpeda do vedení. Naděje lepších zítřků přišla v 11. minutě, kdy Delong a Mžyk dvěma slepenými góly otočili skóre - 1:2. Jenže ihned v následující minutě Benešov srovnal. Ve zbytku 1. třetiny pokračovalo trápení z úvodu.
Kdo si myslel, že do druhé třetiny naběhne úplně jiné Torpedo, mýlil se. Další solidní návštěvu v MSH musela z výkonu obou týmu bolet hlava. A navíc přišla další pohroma, když benešovský Hýbek vrátil Benešovu vedení. I když skóre nebylo příznivé, neustálé bušení Havířova na hradby benešovské obrany přineslo kýžené ovoce. Ve 27. minutě překonal gólmana Krátkého svou premiérovou trefou v juniorské soutěži mladíček Kloza. K němu se přidal vzápětí Šimík a znovu přesunul misky vah na stranu Torpeda. Po polovině utkání rozveselil diváky hráč zápasu Mžyk, jak jinak, než svou typickou střelou pod horní tyč. S odpovědí přispěchal hostující Benačan. Jenže to byl dneska poslední zářez na pažbě v podání Benešova. Skóre po 2. třetině uzavřel na 6:4 opět skvěle hrající Adam Delong a dokázal, že i v horších chvílích souhra Delong - Šimík funguje tak, jak má.
Ve 3. třetině opět pokračoval neutěšený výkon Havířova. Až v 56. minutě už začal Benešov „šlapat vodu“ a toho domácí využili k závěrečnému potvrzení. Nejprve se štěstím využil Šochman trestný úder a pak dvakrát zablýskala hvězdička se jménem Jan Šimík. Ten po vynikajícím výkonu s Vítkovicemi pokračuje ve výborné formě.  V závěru si ještě svou premiéru v nejvyšší juniorské soutěži užil gólman Jan Musil. Závěrečný hvizd rozhodčího ukončil protrápený zápas s konečným skóre 9:4 a povinné 3 body zůstali v Havířově.

Florbal Torpedo Havířov – Snipers Třebíč 13:3 (2:1, 5:2, 6:0)
Branky TH: 7. Jakub Vilím (Jan Šimík), 19. Adam Delong (Jan Šimík), 21. Lukáš Pěgřimek (Martin Zemánek), 27. Jakub Vilím (Adam Delong), 28. Ondřej Glogar (Richard Kraus), 35. Marian Drobisz, 38. Jan Šimík (Jakub Vilím), 44. Marián Kloza (Erik Šochman), 47. Jan Šimík (Adam Delong), 52. Vojtěch Mžyk (Erik Šochman), 56. Jakub Vilím (Jan Šimík), 59. Jan Seidl (Erik Šochman), 60. Adam Delong (Jan Šimík); rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 0:0; střely: 45:22; počet diváků: 156
V úvodní periodě se spíše stejně jako v zápase s Benešovem domácí tým rozkoukával. Naštěstí devátý celek soutěže na tom nebyl o moc lépe. Tím pádem se spíše jednalo o taktické šachy a čekalo se, s čím protějšek vyrukuje. Torpedo vyrukovalo s gólem zpoza brány v podání Vilíma, o 3 minuty později kontroval třebíčský Sedláček vymetením pravé šibenice Nešťákovy brány. Ve zbytku třetiny aktivnější Havířov ztroskotával na přesnosti střelby. Ke konci třetiny ale „akcí do Zlaté helmy“ 1. lajny zakončil usměrněním Šimíkovy nahrávky pod bezmocného Krejčího Delong – 2:1.
Po změně stran už se oba týmy rozkoukaly, a tak mohly začít střelecké hody. Dobře zahraný trestný úder Zemánka zasunul do prázdné branky sváteční střelec Pěgřimek, následovala další krásná akce 1. lajny a Vilím neměl problém skórovat. K nim se přidal i Glogar, který nadvakrát využil brejkovou situaci – 5:2. Třebíč sice dokázala snížit díky důrazu Horáka před brankou Torpeda, který dotlačil do brány nejen míček, ale i kapitána domácích Třasku. Jenže Drobisz a Šimík předvedli skvělé individuální akce a zase navýšili náskok Torpeda – 7:2. Také třebíčský Donutil se v 38. minutě zapsal do listiny střelců, přesto se čtyřbrankový náskok před 3. částí jevil víc než nadějně.
Třebíč na poslední dvacetiminutovku vystřídala brankáře, avšak ani Bazala si nepočínal zrovna nejlépe. Dokonce právě on jako jediný v poslední třetině musel vytahovat míčky ze své sítě, Něšťák už nic za svá záda nepustil. Torpedo už Třebíč jednoznačně přehrávalo, která už mlela z posledního. Z toho vyplynulo 6 kousků v bráně Bazaly a konečné skóre i předvedenou hru ocenilo i 156 diváků, kteří si v neděli našli cestu do Městské sportovní haly.
Již příští týden, v sobotu 16. 11. od 20 hodin, se v přímém souboji o 3. příčku utká domácí Florbal Torpedo Havířov s týmem Bulldogs Brno. Bude se jednat o poslední domácí utkání Torpeda v kalendářním roce 2013, tak si ho nenechte ujít.

Sestava TH: Nešťák, Musil, Kotucz – Mrowiec, Drobisz, Zemánek, Duda, Třaska (C), Seidl, Ošťadal – Vilím, Delong, Šimík, Kraus, Glogar, Pěgřimek, Mžyk, Kloza, Šochman; trenéři: Strnadel, Kubíček