(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

Torpedo uspělo v derby s Frýdkem-Místkem

K sedmému kolu druholigové sezóny zajížděli muži Torpeda Havířov na palubovku do Čeladné, kde se nachází domácí svatostánek florbalového klubu z Frýdku-Místku. Kromě toho, že se jednalo o derby, bylo utkání pro oba celky velice důležité, Frýdek se totiž nacházel o čtyři body před Havířovem a výhrou by Torpedu zkomplikoval cestu k prvnímu místu. Naštěstí pro Havířov se podařilo urvat všechny tři body a čelo tabulky je tak stále velice napěchované.

FbC BD STAV Frýdek-Místek - Florbal Torpedo Havířov 6:8 (1:3, 2:2, 3:3)
Branky TH:
9. Pavel Kožušník, 16. Pavel Kožušník, 16. Pavel Bezděčík, 28. Marek Čížek, 36. Pavel Bezděčík, 57. David Mattivi, 58. Marek Čížek, 60. Pavel Kožušník; rozhodčí: Miroslav Tkáč - Radim Sýkora; vyloučení: 1:4; využití: 2:0; diváků: 46;

Frýdeckomístečtí nastoupil do utkání aktivně, prakticky po celou dobu zápasu se snažili pálit z kdejaké pozice a neustále zaměstnávat Palovského v havířovské svatyni. V deváté minutě poslal Pavel Kožušník Havířov do vedení, když přízemní střelou k tyči využil nabídku Mattiviho - 0:1. Torpedo bylo lepším týmem, ale přesto se podařilo Frýdku srovnat v třinácté minutě - 1:1. Jenže o dvě minuty později se prosadil opět Pavel Kožušník a hned v dalším střídání zvýšil náskok kapitán Bezděčík - 1:3. Na konci třetiny měl Frýdek možnost snížit po faulu Beneše, ale Vežranovský trestné střílení neproměnil.

Přesilová hra se přenesla i do druhé části, Havířov se sice ubránil, jenže Benešovi se na vazbě líbilo a tak ihned po vypršení trestu fauloval znova. V druhé přesilové hře Vežranovský odčinil neproměněný nájezd a zmenšil náskok Torpeda - 2:3. Havířov se po obdržené brance nezalekl a začal si vytvářet čím dál větší tlak, který vyvrcholil Čížkovou přesnou ranou - 2:4. Do trháku poslal havířovany druhou trefou v utkání Bezděčík, ale Frýdek do konce třetiny využil další přesilovou hru po vyloučení Třasky - 3:5.

Poslední třetinu měli havířovští v úvodu možnost navýšit náskok, díky špatného střídání frýdeckomísteckých, jenže místo vstřelené přišla z brejku obdržená branka - 4:5. Aby toho nebylo málo, deset minut před koncem si šel na trestnou lavici odpočinout Kantor, ale Frýdek tuto přesilovou hru nevyužil. Udeřil však šest minut před závěrečnou sirénou po šťastné trefě Žurka - 5:5. Torpedo nesložila ani vyrovnávací branka a během jedné minuty opět odskočili zásluhou Mattiviho a Čížka na 5:7. Frýdek ještě zdramatizoval utkání trefou minutu před koncem, ale nepomohla ani hra v šesti. Pavel Kožušník korunoval svůj výkon v poslední vteřině, kdy po výhozu Palovského trefil prázdnou klec domácích a zkompletoval svůj hattrick, čímž velice potěšil hostujícího kasaře Kowala, který však utkání sledoval pouze z domácího pohodlí na internetu.

Příští týden zajíždějí muži na půdu aktuálního lídra tabulky - Petrovic. Po sobotním duelu čeká muže utkání v Opavě, která taktéž drží kontakt se špičkou tabulky!