(0:2, 3:1, 2:3)

1. SFK Havířov

1. SFK

Ostravské Hry 2023 - ohlédnutí

Minulý víkend se uskutečnil druhý ročník Ostravských her. Jak jsme si na turnaji vedli a které týmy nás reprezentovali?

JUNIOŘI (B19)

Los turnaje přidělil našim juniorům pětičlennou základní skupinu. Po úvodní výhře s IBK Steel Ostrava 5:0, přišla porážka od slovenského Trenčína 2:4. Program prvního dne završilo večerní utkání proti pozdějšímu vítězi turnaje z Mladé Boleslavi s výsledkem 2:5.
Závěrečné utkání skupiny proti Židenicím přineslo fotbalovou remízu 1:1 a díky čtyřem získaným bodům také postup ze třetího místa.

V prvním kole play-off čekali nepříjemní Troopers. Naši kluci dlouho v zápase vedli, ale Troopers jak už bývá ve vzájemných zápasech zvykem dvě minuty před koncem vyrovnali. Po další plichtě 1:1 tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch byli hráči Torpeda šťastnější a vybojovali postup do osmifinále. V něm čekal celek Sokol Rudná se kterým si junioři poradili 4:2 a postoupili již do čtvrfinále turnaje.

Bohužel ve čtvrtfinále již nestačili na výběr hráčů Blue Devils a po těsné prohře 1:2 zakončili svou pouť turnajem, který byl zároveň posledním na lavičce juniorů pro trenéra Pěgřimka.

STARŠÍ ŽÁCI (B15)

Další týmem na turnaji byli starší žáci. Ti do turnaje vstoupili nejlepším možným způsobem a po úvodním dni měli po výhrách s MVILem 4:2 a Litomyšlí 7:3 plný počet bodů. V souboji o první místo ve skupině čelili naši strži týmu Gullivers Brno, který si připsal přesvědčivou výhru 6:0.

Postup z druhého místa přisoudil také stržům slovenského soupeře z Trenčína. Divoké utkání plné zvratů přineslo vítěznou přestřelku 8:4. V osmifinále čekal další brněnský celek Hattrick Brno, který díky přesvědčivém prvnímu poločasu dokráčel ke kontrolovanému vítězsví 8:3 a vystavil tak stopku v pokračování turnajem.

MLADŠÍ ŽÁCI (B13)

Nejmladším týmem Torpeda byli mladší žáci. Těm los turnaje přisoudil velice obtížné soupeře. Úvodní utkání přineslo vyrovnaný boj a těsnou prohru 4:5 s Přerovem. V druhém zápase čekal letošní nejlepší tým Olomouckého kraje tým FBC Šternberk, kterého se mlži nezalekli a vytěžili po remíze 4:4 první bod. V posledním utkání skupiny proti brněnským Bulldogs kluci neudrželi vedení a po inkasované brance v závěru utkání znovu remizovali, tentokrát 3:3.

První kolo play-off, protivník z Troopers a nová hala na Campusu. Výborný vstup do utkání znamenal vedení 2:0, jenže pak se začali prosazovat i Troopers a otočili na 2:3. Po zaslouženém vyrovnání dvě minuty před koncem přišla řada neproměněných šancí. V situaci, kdy se již zdálo, že zápas směřuje do nájezdů, přišla inkasovaná branka v poslední vteřině utkání a po prohře 3:4 hořký konec v turnaji. Troopers tak porazili mladší žáky i na třetím ostravském turnaji za sebou.