Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Regionální derby úspěšná na padesát procent

Prodloužený víkend nabídl další porci zápasů G2 ligy juniorů. Po takřka 5 týdnech se junioři zahráli opět doma, když sehráli v obou případech regionální derby. A bylo vidět, že už i diváci se nemohli dočkat. Před jedinečnou kulisou mladíci Torpeda v pátek podlehli FBC Ostrava a v neděli přetlačili Vítkovice.

Florbal Torpedo Havířov - FBC ČPP Software Ostrava 4:7 (0:1, 1:4, 3:2)
Branky TH: 25. Jan Šimík (Jakub Vilím), 46. Adam Delong (Jan Šimík), 47. Jan Seidl, 60. Jan Šimík (Tomáš Třaska); rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 1:2 + Ožana (OST) 10; využití: 0:0; střely: 22:38; počet diváků: 302

Netradičně již v pátek nastoupila „U19“ Torpeda k dalšímu zápasu. Bohužel hned v úvodu se opakovala situace ze zápasu proti Spartě a opět soupeř využil v prvním střídání nekoncentrovanost našich řad – 0:1. Poté se hra lehce uklidnila, ale i přesto byly vidět mnoho šancí na obou stranách. Nicméně iniciativa byla více na čepelích Ostravy. I v hledišti měla počtem decibelů navrch Ostrava, naštěstí to netrvalo dlouho, protože zbylých asi 290 havířovských diváků se nenechalo zahanbit. Celkově panovala v MSH neuvěřitelná atmosféra. Na hřišti musím vypíchnout střelu Vilíma do tyče a nevyužitou přesilovku bývalého Remedica, nic dalšího už se v 1. třetině nestalo.
Po změně stran opět zahrozila Ostrava, ve dvou případech byl ale proti Nešťák. Zato na druhé straně opět fungovala kombinace Vilím – Šimík a druhý jmenovaný srovnal. Jenženásledovala černá pětiminutovka domácích, ve které si vystřílel ostravský Šelmeci hattrick. K němu se přidal Křiva, což znamenalo jediné – stav 1:5. Z takové nadílky se domácí vzpamatovávaly celý zbytek 2. části, hosté už ale další branky Nešťákovi do brány nenasázeli.

Ani zvýšená snaha o změnu stavu spojená s přesilovou hrou na začátku 3. třetiny nestačila domácím ke snížení. Navíc Kašovský trestal nedůraz před Nešťákovou svatyní - 1:6. Až tento inkasovaný gól přinesl reakci v podobě gólu Delonga a krásně vymetené šibenice Seidla. To domácí nabudilo, bohužel ale další branky nepřicházely. Poslední možnost přišla s další přesilovou hrou. Jenže v ní se naopak trefil neobsazený Ostravan Řezáč a vzhledem k předváděné hře úřadujícího mistra ČR už byla šance Torpeda a získání nějakého toho bodu pouze teoretická. Konec zápasu přinesl okamžik, kdy po zkolabování diváka zatrnulo snad každému v hale. Doufáme, že nyní už je fanynka opět v naprostém pořádku. Dále už se zápas dohrával spíše jen z povinnosti. Jenom dělová rána Šimíka po přihrávce Třasky přinesla ještě zkorigování skóre.

Florbal Torpedo Havířov - 1. SC WOOW Vítkovice  8:6 (1:1, 3:2, 4:3)
Branky TH: 5. Jan Šimík (Adam Delong), 26. Adam Delong (Dominik Folwarczný), 31. Richard Kraus (Tomáš Třaska), 32. Jakub Vilím (Adam Delong), 45. Martin Zemánek (Dominik Folwarczný), 59.  Jakub Vilím (Jan Šimík), 59. Jan Šimík (Jakub Vilím), 60. Jan Šimík; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 3:2 + Sklenovský (VIT)  10; využití: 0:2; střely: 36:27; počet diváků: 314

V nedělním utkání se servírovala reklama na florbal. Tento zápas měl snad všechno, co může florbalové utkání nabídnout. Skvělí hráči, brankáři a publikum, emoce i napětí do posledního konce – to vše bylo k vidění v nedělním utkání. Již zmíněný vlažnější úvod nabourala rychlost Michaela Schumachera v dobách své nejvyšší slávy v podání Jana Šimíka, který k ní přidal přesnou střelu pod horní tyč a otevřel skóre. O 5 minut později ale kontroval vítkovický Bräuer využitou přesilovou hru. Poté se ale ukázala důležitost boje o horní příčky tabulky a zbytek 1. třetiny byl svázán taktickou hrou, kdy ani jeden tým se nedokázal prosadit přes zformovanou obranu soupeře.

Nevyužitá přesilová hra Torpeda zahájila 2. třetinu. Následně hostující Baďura dorazil střelu vítkovického hráče a otočil skóre. O tom, jestli stál v brankovišti či nikoliv, můžeme pouze spekulovat. Na to reagoval Delong, který také doťuknul vyraženou střelu, v tomto případě od Folwarczného. O pár minutek později využil trestný úder Kraus. A tím pádem ve 32. minutě Vilím po pasu Delonga zajistil, že na světelné tabuli svítil místo stavu 1:2 již skóre 4:2. Odpověď vítkovického Pešata však přišla vzápětí. Do konce třetiny se vyznamenal skvělými zákroky vítkovický Lupták a nedovolil tedy navýšení náskoku Torpeda.

To ale přišlo po premiérové trefě Zemánka, který se po zranění vrátil ve velkém stylu. Jenže to zdaleka neposlalo Vítkovice do kolen. Nejdříve Kostolány sám před bránou neměl sebemenší problém vsítit, následně Pešat vyrovnal po další vítkovické přesilovce, která je velkou hrozbou pro soupeře. Jak se tak základní část chýlila ke konci, oba týmy spalovaly obrovské množství šancí. Dopomohl k tomu i skvěle chytající Lupták. Přesto v 59. minutě přišla umístěná rána Vilíma a náhlý příval radosti na „Slávii“ byl na světě. Za dalších 22 vteřin tentokrát Vilím naservíroval v brejku dvou na nikoho míček Šimíkovi před prázdnou bránu, který už se nemohl mýlit. Bräuer sice ještě vrátil „Vítky“ na dostřel, vyrovnání ale zavrhl Šimík střelou do prázdné brány.

Tím pádem získali z tohoto dvojzápasu junioři Torpeda do tabulky další 3 body a přeskočili právě Vítkovice. Ze 4. pozice budou vyhlížet svoje další soupeře – o víkendu 9. a 10. listopadu do Havířova přijedou nováčkové z Benešova a Třebíče.

Sestava TH: Nešťák, Kotucz – Třaska (C), Seidl, Folwarczný, Mrowiec, Pařenica, Duda, Zemánek  – Vilím, Delong, Šimík, Mžyk, Kraus, Šochman, Glogar, Drobisz, Pěgřimek, Kloza, Freml L.; trenéři: Strnadel, Kubíček