(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Junioři dobyli Prahu

Tentokrát junioři Florbala Torpeda Havířov zavítali do našeho hlavního města. Čekaly na ně věhlasné týmy. Velký respekt šel z Bohemky, která se každoročně pohybuje v horních patrech tabulky. Z velmi důležitého souboje proti pražské Spartě bylo nutné ukořistit plný počet bodů. Obzvlášť díky neskutečnému výkonu Adama Delonga můžeme označit tuto misi za velmi zdařilou. Zisk 5 bodů nebyl očekáván.

FbŠ Bohemians DDM Praha 7 - Florbal Torpedo Havířov 9:10 po nájezdech (1:4, 4:3, 4:2 - 0:1)
Branky TH: 6. Erik Šochman (Marián Antoszyk), 15. Erik Šochman (Vojtěch Mžyk), 15.  Adam Delong (Jan Šimík), 20. Adam Delong (Tomáš Třaska), 21. Jan Šimík (Jakub Vilím), 33. Jakub Vilím (Adam Delong), 35. Adam Delong (Jan Šimík), 42. Adam Delong (Jan Šimík), 47. Adam Delong (Jan Šimík), rozhodující nájezd Adam Delong; rozhodčí: Milan Baloun – Tomáš Sommer; vyloučení: 3:3; využití: 1:2; střely: 45:40; počet diváků: 56

Sobotní večerní klání začalo opatrně a v nevalném tempu. Bohemka jakoby čekala, co naši borci předvedou. A to se jim hrubě nevyplatilo. Nejprve sice domácí Šimek potrestal vyloučení Třasky, poté ale důrazný Šochman zařídil obrat skóre. Hned vzápětí se zapsal do listin střelců poprvé i Delong, ke konci třetiny z přesilovky přidal druhý „kousek“. Tak tedy byl po 1. periodě stav 1:4.
Po přestávce ale zelenobílí zařadili vyšší rychlostní stupeň. Nastal tvrdý presink a Pražané byli všude.  Ze začátku je sice ještě zchladil 5. gólem Torpeda Šimík po skvělém přehrání napadajícího soupeře. Jenže tlak pokračoval a byl účinný. V polovině zápasu byl stav už 4:5. Poté ale přišel protiúder ve formě 2 branek Torpeda, o které se zasloužili Vilím a opět Delong. A to úctyhodné představení „Deliho“ ještě ani nezačalo. Stav ještě stihl zkorigovat velký talent Patrik Kieler – 5:7.

I nadále pokračovaly brankové hody. Na straně Havířova už se ale jednalo jen o exhibici jednoho muže – Adama Delonga. Svými dalšími dvěma góly držel dlouho akcie Torpeda na zisk všech bodů hodně vysoko i přesto, že zlepšený výkon Bohemians vedl k dalším čtyřem gólům v naší síti. Ve 48. minutě už byl tedy stav vyrovnaný – 9:9. A jelikož dále už nepadl žádný gól, dokonce ani v prodloužení, přišly opět jako v Boleslavi na řadu nájezdy. Bod navíc pro Torpedo zajistil kdo jiný, než Delong. 2 body proti tak kvalitnímu týmu jsou velkým úspěchem, ale v tomto zápase je to spíše zklamáním. Opět Torpedo ztratilo brankový náskok.

AC Sparta Praha Florbal - Florbal Torpedo Havířov 4:12 (2:5, 0:4, 2:3)
Branky TH: 6. Vojtěch Mžyk (Erik Šochman), 14. Daniel Pařenica (Marian Drobisz), 15. Dominik Mrowiec (Jan Šimík), 18. Vojtěch Mžyk (Jan Seidl), 19. Jakub Vilím (Adam Delong), 24. Jan Šimík (Adam Delong), 26. Jan Šimík (Adam Delong), 33. Lukáš Pěgřimek (Ondřej Glogar), 35. Adam Delong (Dominik Mrowiec), 47. Jakub Vilím (Adam Delong), 50. Jan Duda, 58. Adam Delong (Jan Šimík); rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; počet střel: 31:30; počet diváků: 8

Od zápasu se Spartou se očekával tuhý nelítostný boj, jelikož oba týmy potřebovaly z tohoto zápasu urvat co nejvíce bodů. A to se taky ukázalo. Jenže Torpedo prohrávalo ještě dříve, než začalo hrát. Ranní začátek a nekoncentrovanost přinesla branku Sparty již po 3 vteřinách. To ale zafungovalo jako velmi dobrá facka. Poté Havířov převzal otěže zápasu. A to výrazně. Skóre se začalo otáčet na stranu hostí a domácí upadali do krize. Za Torpedo se konečně začala prosazovat i 2. lajna, což potěšilo hlavně trenéra Richarda Strnadela. Po krásně zahraném volném úderu se prosadil sváteční střelec Pařenica. Ostatní góly přidával ostrostřelec Mžyk a opět lajna hráčů z Horní Suché, která je zdaleka nejvíce produktivní. Skóre se pomalu, ale jistě, navyšovalo a sparťané se začali soustředit spíše na komentování kvalitně pískajících rozhodčích a dohrávání soubojů. Ve 33. minutě přidal po Pařenicovi svou první branku v G2 lize juniorů i Pěgřimek. Ve 3. třetině se k nim přidal i Jan Duda, který si po faulu na Delonga vzal na svá bedra tíhu trestného střílení a střelou pod břevna nejen navýšil skóre, ale taky společně se svými spoluhráči z 2. lajny Peřenicovi a Pěgřimkovi přispěl do klubové kasy za vstřelení premiérového gólu. Po představení v sobotním zápase si tentokrát Delong připsal „pouze“ 2 góly a 4 asistence, nicméně kolegové z lajny Šimík a Vilím se činili rovněž, což přinutilo Spartu dvakrát změnit brankáře. Sparta se ve 3. třetině zmohla jen na snížení. Kaňkou na tomto utkání bylo pouze zranění Antoszyka, který si vymkl kotník. Přejeme mu brzké uzrdravení.

A tak si junioři Florbal Torpeda Havířov vezou z Prahy po výhře 10:9 po nájezdech a vysoké výhře 12:4 rovných 5 bodů. Tentokrát budou hrát další zápasy doma. V obou případech se bude jednat o severomoravské derby. V pátek se utkají s úřadujícím mistrem FBC ČPP Software Ostrava a v neděli s 1. SC WOOW Vítkovice. Všichni jste vítáni.

Sestava TH: Nešťák, Kotucz – Třaska (C), Seidl, Folwarczný, Mrowiec, Pařenica, Duda –Vilím, Delong, Šimík, Mžyk, Antoszyk, Kraus, Šochman, Glogar, Drobisz, Pěgřimek; trenér: Richard Strnadel