3:1
(2:1, 1:0, 0:0)

Torpedo

Druhý poloviční turnaj žen

Druhý ligový turnaj zvládly ženy Florbal Torpedo Havířov jen z poloviny. Po čtyřech odehraných zápasech se tak drží v poklidném středu tabulky. V prvním utkánín těsně podlehly třineckému Ossiku, v druhém utkání se radovaly z vítězství v derby, kdy přehráli sousední Horní Suchou 5:3.

FBC Ossiko Třinec – Florbal Torpedo Havířov 5:4
Branky (asistence): Krygielová (Skalíková), Skalíková, Miczková (Krygielová), Skalíková (Gřešová)

Do prvního zápasu se soupeřem FBC OssikoTřinec nastoupily hráčky bez trenéra Filipa Kubíčka na střídačce. Přes tento handicap neopustily doporučovaný herní systém, který nakonec aplikovaly oba zápasy. Utkání otevřely ženy Třince již ve třetí minutě první třetiny (1:0). Po povedené nahrávce Vladimíry Skalíkové se o vyrovnávací gól na 1:1 zasloužila Lucie Krygielová. Do konce 1. třetiny si však hráčky Třince vytvořily jednogólový náskok (2:1). Druhou třetiny ovládly zlepšenou hrou hráčky Havířova a o srovnávací gól se postarala Vladimíra Skalíková. Do třetí třetiny nastoupil Havířov s odhodláním dovést zápas do vítězného konce. Její 3. minutě proměnila svou šanci Vladěna Miczková (Lucie Krygielová). Za 14 sekund přidala další gól v zápase nejlepší Vladimíra Skalíková (Kateřina Gřešová). Tento gól byl ovšem poslední, na který se hráčky Havířova zmohly. Pocit vedení nad soupeřem zapříčinil nejen pohodu na střídačce, ale také vypuštění soubojů na hřišti. Hráčky Třince využily toto usnutí na vavřínech a po zásluze potrestaly Torpedo třemi rychlými góly. Na tuto smršť nedokázal již Havířov odpovědět. Tři body si tak po napínavém zápase připsaly do tabulky děvčata FBC Ossiko Třinec.

Florbal Torpedo Havířov – FBK Horní Suchá 5:3
Branky (asistence): Bušková ( Hegrová), Bušková (Némethová), Skalíková (Miczková), Krygielová, Miczková (Vasilová)

Do druhého zápasu vstoupily hráčky Havířova s jediným možným cílem, a to výhrou. Od prvního hvizdu rozhodčích bylo zřejmé, že toto derby bude hráno ve zcela jiném kabátě než zápas s Ossikem. Na obou týmech byla znát chuť hrát a hlavně vyhrát. První gól vstřelila Horní Suchá (0:1). Rychlou odpovědí byl gól Barbory Buškové (Daniela Hegrová). Do konce 1. třetiny hráčky Havířova obdržely další gól po individuální chybě. První třetina tak skončila 1:2. S tímto průběhem se však Havířov nechtěl ztotožnit. Do druhé části vstoupily Torpeďačky ještě s větší vervou. Srovnávací gól na 2:2 vsítila agilní Barbora Bušková po nahrávce od obránkyně Evy Némethové. Gólem „do šatny“ poslala Havířov do vedení Vlaďka Skalíková (Vlaďka Miczková) (3:2). Z předchozího utkání se hráčky poučily a úkolem do 3. Třetiny bylo nevypustit ani jeden souboj. I přesto se týmu Horní Suchá podařilo vstřelit srovnávací gól na 3:3. Chuť po výhře byla ze strany Havířova opravdu velká a znatelná. Ve třicáté minutě zápasu zakončila svou sólovou akci gólem Lucie Krygielová. Prolomení pomyslných ledů z minulých derby zápasů bylo na dosah čepele. Pojišťovací gól na konečný výsledek 5:3 zařídila Vlaďka Miczková s asistencí Lucie Vasilové.
Hodnotícími prvky zápasu, který v konečném důsledku dopomohl Havířovu k výhře, byly disciplína a dodržování předem ujednaných pokynů. Individuální chyby a systémová nepřesnost byly dostatečně nahrazeny touhou po vítězství nejen pro našeho trenéra Filipa Kubíčka. Buď zdráv Filipe!

Sestava TH: Springerová Jana – Krygielová Lucie, Skalíková Vladimíra, Chlebková Kateřina, Némethová Eva, Hegrová Daniela, Gřešová Kateřina, Vampolová Jana, Vasilová Lucie, Krucinová Kateřina, Miczková Vladěna, Bušková Barbora