Torpedo Havířov

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Torpedo Havířov

Vícemistr ČR 2002 a 2007

Poslední zápas 13.10.2018

MSH Havířov 

Torpedo Havířov

Torpedo

9:5
(2:0, 4:2, 3:3)

FBC Štíři Č. Budějovice

České Budějovice

Přiští zápas 21.10.2018

Aréna Sparta 

BLACK ANGELS

Black Angels

:
od 18:00

Torpedo Havířov

Torpedo

Ligová sezóna 2017/2018 je u konce. Souhrn všech kategorií

Prvním květnovým víkendem zakončili i poslední naše kategorie svou ligovou sezónu. Během celého roku všechny naše týmy odehrály desítky zápasů. Jak se jim v nich dařilo a ligový přehled přinášíme v následujícím článku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Přípravka

Naše nejmenší naděje se pod vedením trenérů z řad našich juniorů učili především základům florbalových schopností. Svěřenci trenérů Daniela Matlocha, Adama Klimeše a Dennise Martinka odehráli v rámci Moravskoslezské ligy přípravek řadu turnajů a nevedli si vůbec špatně. O výsledky v této kategorii vůbec nejde, a proto jsme rádi, že všichni odehráli svou sezónu s velkým nadšením. Věříme, že je florbal u nás v Torpedu zaujal natolik, že i ty naše nejmladší hráče jednou uvidíme v mužském dresu s logem TH na hrudi.

 • Elevové

Další mladé naděje havířovského Torpeda, které odehráli Moravskoslezskou ligu elevů a rozhodně patřili k tomu lepšímu, co jsme mohli v této kategorii vidět. Cílem však stejně jako u přípravek je především radost ze hry a nadšení z florbalu. Lodivodem této kategorie byl zkušený Richard Strnadel, kterého skvěle doplňovali Dominik Ošťádal a Vladimír Zbořil. Jelikož se jejich zápasy odehrávaly najednou na dvou hřištích, velice nás těší, že máme dostatečnou mládežnickou základnu, která je velkým příslibem do budoucna.

 • Mladší žáci

Jediná mládežnická kategorie Torpeda, která do sezóny přihlásila dvě družstva. Do Moravskoslezské ligy mladších žáků nastoupili po názvy Florbal Exelsior Havířov Černí a Florbal Exelsior Havířov Žlutí. Stejně jako předchozí mládežnické kategorie se jejich sezóna odehrála v turnajovém formátu. Na těchto turnajích se oba týmy pravidelně objevovali na medailových pozicích. Trenéři David Mattivi a Lukáš Pěgřímek společně se svými svěřenci za poslední roky odvedli velký kus kvalitní práce a její výsledky se jistě již brzy dostaví i ve starších kategoriích.

 • Mladší žákyně

Nejméně početná, zato velmi úspěšná dívčí kategorie. Děvčata, které pravidelně nastupují v chlapeckých soutěžích poráželi jednoho soupeře za druhým a většinu turnajů zakončily na místě nejvyšším. V průběhu sezóny proběhl nábor, pomocí kterého jsme doplnili celou naší ženskou složku a výsledky našich nejmladších hráček jsou velkým příslibem do budoucna.   

 • Starší žáci

Na rozdíl od předchozích mládežnických kategorií, odehráli starší žáci sezónu v podobě dlouhodobé tabulky Moravskoslezské ligy starších žáků. Chlapci do poslední chvíle bojovali o medailové pozice, ale bohužel poslední dvě kola prohráli. Na konci sezóny se tak svěřenci trenéra Tomáše Funioka umístili na pátém místě. Věříme, že příští rok se jim už medailová pozice jistě podaří i díky zkušenostem, které starší žáci pravidelně získávali ve starší kategorii dorostenců.

 • Dorostenci

Dorostenecká kategorie oproti svým mladším kolegům musela až do posledního kola bojovat o záchranu v 1. lize dorostenců. Nejmladší kategorie Torpeda, která hraje celostátní soutěž, boj o udržení zvládla. Po vzájemných soubojích v posledních dvou kolech dorostenci skončili na devátém místě. Dorostenci pravidelně doplňovali naše v juniory v jejich náročné soutěži a již brzy někteří budou mít možnost se poprat o svou šanci v mužském A týmu.

 • Junioři

Po loňském postupu si naši junioři mohli vyzkoušet nejvyšší soutěž své kategorie, která nesla název KB liga juniorů. Po prvních zápasech v rámci regionu se junioři přesunuli do skupiny B, kde se utkali se soupeři z celé republiky. Po náročné základní části se svěřenci trenéra Michala Ondruše utkali v předkole play-off s týmem FbC Plzeň, kterému podlehli 2:1 na zápasy, a tak poměrně brzy ukončili svou sezónu. Většina hráčů pravidelně měla možnost trénovat společně s mužským áčkem, někteří hráči se dokonce prosadili i do zápasové sestavy. Své nabyté zkušenosti budou jistě chtít zúročit v následující sezóně, ve které věříme dojdou zase o krok dále.

 • Juniorky

Stejně jako mladší žákyně, tak i juniorky v průběhu sezóny doplnily svůj kádr díky náboru a postupně se zlepšovaly ve svých florbalových dovednostech. Trenér Tomáš Kozlík, který postupně přebral jako hlavní trenér pod svá křídla celou ženskou složku, za pomoci svých asistentů Jana Piška a Katky Holešové zakončil s děvčaty sezónu v 2. lize juniorek uprostřed tabulky na konečném šestém místě.

 • Ženy

Stejně jako juniorky, tak i ženy Torpeda nastupovaly v rámci 2. ligy. Předsezónní plán v podobě postupu se bohužel nepovedl. Předváděná hra byla velmi dobrá, ale výsledky se bohužel nedostavily. Doplněný kádr o slečny z nedaleké Horní Suché se celou sezónu sehrával, a tak děvčata zakončily sezónu na předposledním šestém místě.

 • Muži B

Rezerva našeho áčka, kterou pravidelně doplňovali hráči jak z juniorského, tak z ostatních mužských celků, nastupovali v Moravskoslezské lize mužů. Stejně jako sestava, tak se měnily i výsledky. Nakonec z toho bylo umístění v půlce tabulky na pěkném šestém místě.

 • Muži C

Muži C, taková samostatná jednotka, která se florbalem především baví, i přesto je součástí florbalové rodiny s názvem Torpedo. Tým sestavený z bývalých mužských i juniorských hráčů Torpeda nastupoval v soutěži s názvem Moravskoslezský přebor mužů. Umístění bylo stejné jako u jejich béčkových kolegů, a to na šestém místě tabulky.

 • Veteráni

Stejně jako Muži C, tak i u kategorie veteránů je hlavním cílem především zábava a pohyb i v pokročilejším věku. Velká část hráčů k florbalu přičichla až ve veteránských letech, a tak se není čemu divit, že většinu zápasu prohráli. I přesto jim patří náš velký obdiv a dík za reprezentaci družstva. Výsledkem bylo sedmé místo v lize veteránů.

 • Muži

Na závěr náš elitní mužský celek, který zažil nejúspěšnější sezónu za posledních několik let. Rekordně dlouhá sezóna čítala celkem 42 zápasů, ve které naši muži pod názvem Florbal PEGRES Havířov nejdříve ovládli základní část a postoupili až do finále 1. ligy mužů. V něm bohužel v pátém rozhodujícím zápase, před skvělou návštěvou 550 diváků, padli proti celku TJ Sokol Královské Vinohrady. Následná baráž proti superligovému celku byla pro svěřence trenéra Filipa Kubíčka také nad jejich síly, a tak je i příští rok uvidíme v druhé nejvyšší soutěži.

Úspěšná florbalová sezóna 2017/2018 je tedy u konce. Za skvělou reprezentaci našeho klubu děkujeme všem hráčům, hráčkám, rodičům, trenérům, výkonnému výboru a také partnerům klubu, bez kterých bychom sezónu nemohli odehrát. Velké díky také patří našim fanouškům a všem lidem, kteří se jakkoli zapojili a byli součástí početné florbalové rodiny s názvem Torpedo Havířov. Všichni hráči se teď budou na tu následující sezónu připravovat na palubovkách v rámci neligových turnajů a na venkovních hřištích v podobě letní přípravy. Organizační přípravy na následující sezónu také finišují v kanceláři klubu. O aktuálních novinkách týkajících se našeho klubu Vás budeme pravidelně informovat na našich webových stránkách.  

Pokud byste měli zájem si jako vzpomínku na tuto sezónu ponechat plakát, který můžete vidět v tomto článku, stačí si ho jen vyzvednout na sekretariátu klubu nebo si o něj požádat u svého trenéra.

Diskuze k článku

Připomínáme, že se blíží termín splatnosti první části členských příspěvků, která musí být zaplacena na účet klubu do 30.9.2018. Více informací na stránkách klubu v sekci "Příspěvky 2018/19"

25.09.2018

Tento pátek 7.9. jsou z důvodu konání městských slavností zrušeny všechny tréninkové jednotky na MSH. Děkujeme za pochopení.

05.09.2018

ZMĚNA časů tréninků. Všechny pondělní tréninky v MSH začínají o 30 minut dříve. Více informací naleznete v sekci "Tréninky 2018/19"

31.08.2018

Rozpis tréninků jednotlivých kategorií pro sezónu 2018/19 platných od 3.9.2018 naleznete v sekci "Tréninky 2018/19"

24.08.2018

Ve čtvrtek dne 31.5. se ruší trénink přípravky na ZŠ Mládežnická z důvodu konání školní olympiády.

28.05.2018

1. Hattrick Brno 8 67:34 23
2. Black Angels 8 72:41 21
3. Torpedo 8 62:41 21
4. Chomutov 8 57:36 19
5. Ústí n/L 7 51:28 16
6. České Budějovice 8 47:43 15
7. Kladno 8 62:55 13
8. Karlovy Vary 8 48:50 12
9. Petrovice 8 41:44 10
10. Litvínov 8 45:69 5
11. Slovan 8 41:69 4
12. Start 7 39:61 3
13. Náchod 8 31:69 3
14. MVIL Ostrava 8 31:54 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

18.10.2018Martin Kreis (14)

19.10.2018Lukáš Nevrlka (24)

21.10.2018Ondřej Mikula (44)

21.10.2018Petr Kajzar (47)

22.10.2018Daniel Bitzánek (19)

Exelsior Engineering a.s. Město Havířov Moravskoslezský Kraj MŠMT Pegres obuv ZONE FLOORBALL Unihoc shoes McDavid Inc. Burik s.r.o. Florbalshop.cz Sanasport WeFood Nutrition s.r.o. Tran-sport p.f. NaturProdukt Taeda services s.r.o Hervis Sports Havířovský deník TVCOM Rotor Ball

© 2018 Torpedo Havířov - Všechna práva vyhrazena info@torpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 307061
Posledních 30 dnů: 6897 | Posledních 7 dnů: 1959 | Poslední den: 253

Vlastní dres?
Klubové potítko?
Stylová teplákovka?
Projeď FANSHOP TH!

Navštívit Fanshop
x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne