Torpedo Havířov

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Torpedo Havířov

Vícemistr ČR 2002 a 2007

Poslední zápas 13.10.2018

MSH Havířov 

Torpedo Havířov

Torpedo

9:5
(2:0, 4:2, 3:3)

FBC Štíři Č. Budějovice

České Budějovice

Přiští zápas 21.10.2018

Aréna Sparta 

BLACK ANGELS

Black Angels

:
od 18:00

Torpedo Havířov

Torpedo

O postupujícím do Superligy rozhodne 5. finálový zápas

Finálová série 1. ligy mužů pokračovala o víkendu v Praze, kde naši muži odehráli další dvě utkání. Stejně jako v domácích zápasech si každý tým připsal jedno vítězství, a tak se série přesouvá opět do Havířova, kde o vítězi a přímém postupujícím do Superligy rozhodne poslední finálový zápas. Zkrátka finálová bitva se vším všudy. Prvoligové „superfinále“ se odehraje již tuto středu v MSH Havířov od 19h.

Sobotní ospalé utkání přineslo vítězství pro SKV

Třetí finálový zápas odehraný ve vinohradském azylu na Chodově se odehrál v poklidném tempu. Havířovští po náročné cestě autobusem v průběhu celého utkání tahali za kratší konec. I přesto se však dostali hned v 2. minutě do vedení, kdy se prosadil kanonýr Černý. Všechny naše střelce však předčil vinohradský Jan Linhart, který stihl již v průběhu první třetiny zkompletovat hattrick. Na jeho výkon dokázal ještě na konci třetiny zareagovat Kloza, a tak po první třetině svítilo na tabuli skóre 3:2.

Začátek druh třetiny se Havířovu bohužel nepovedl. Z první šance domácí skórovali, opět se prosadil Linhart a zajistil svému týmu dvoubrankové vedení. Po zbytek druhé třetiny Havířov přehrával svého soupeře, ale kýžené branky se nedočkal. Na konci 2. třetiny dokonce dostal výhodu přesilové hry, ve které se však nedokázali naši hráči výrazněji prosadit.

Ve třetí třetině už hráči Pegresu neměli co ztratit a vrhli všechny své síly do útoku. Díky dvěma přesným zásahům z hole Krause a Mžyka se dočkali vyrovnání. Ve střelecké euforii bohužel havířovští zapomněli na obranu. 26 vteřin pro vyrovnání překlopil skóre opět na stranu SKV Skřivánek, který bekhendovou kličkou potrestal chybu v havířovské rozehrávce. Tato branka rozhodla celé utkání. Havířovští ve hře bez brankáře obstřelovali branku soupeře, ale bohužel nenašel recept na dobře blokující obranu, a tak se ve 3. finálovém zápase museli sklonit před SKV v poměru 5:4.

Komentář trenéra Kubíčka k 3. finálovému zápasu: „Toto utkání se mi hodnotí velmi těžce, ale pevně věřím, že zítra budeme odhodlaní zvítězit. Děkujeme soupeři za hru a našim fanouškům za podporu, ale dík patří i hostujícím divákům.“

Nedělní výhru režíroval mladíček Klimeš

V nedělním utkání Torpedu chvíli trvalo, než si uvědomilo důležitost utkání, které mohlo definitivně rozhodnout o vítězi 1. ligy mužů. Havířov rychle prohrával 2:0, kdy se z prvních dvou akcí postupně prosadil Rychteník a obávaný vinohradský střelec Linhart. Po brankách Krause a Černého dokázal Pegres ještě v průběhu 1. třetiny vyrovnat, ale bohužel stejně jako v předchozím utkání na sebe nenechala odpověď dlouho čekat. Totožným způsobem jako v sobotu zakončoval po 13ti vteřinách od vyrovnání Zbyněk Stuchlík, a tak výsledek po 1. třetině nebyl pro naše hráče přívětivý.

O výsledku utkání pak rozhodla 2. třetina, ve které Havířov naprosto dominoval. Prostřední pasáž Havířov vyhrál celkově 5:0, kdy se postupně trefovali Kožušník, Černý, Kloza, opět Kožušník a Vlach. Tento brankostroj postavil základ k vítězství a vyhnal z brány do té doby v celé sérii velmi dobře chytajícího Dejmala.

Kdo očekával, že se bude utkání pouze dohrávat, byl na omylu. První branku sice vstřelil Havířov zásluhou Matěje Černého, který tak zkompletoval hattrick, ale chvíli na to odpověděl tým z Vinohrad využitou přesilovou hrou. Pětibrankový náskok Havířovu opět vrátil v 13. minutě benjamínek Klimeš. Po této brance již neměl tým SKV co ztratit a odvolal brankáře. Precizně secvičená hra bez brankáře dělala hráčům Torpeda problémy. Domácí si vyprodukovali velké množství šancí, kdy tři z nich dokonce skončili v bráně brankáře Kotuly. Definitivní tečku a klid na hole Torpeda dodal až tři vteřiny před koncem Adam Klimeš, který se v tomto utkání blýsknul celkem 6ti body za 2 branky a 4 asistence. Havířov tak odvrátil první mečbol soupeře a vrátil sérii zpět do Havířova, kde se již tuto středu definitivně rozhodne o vítězi 1. ligy mužů a přímém postupujícím do Superligy.

Komentář trenéra Kubíčka k 4. finálovému zápasu: „Za dnešek musím pochválit kluky za nasazení a bojovnost. Takhle bych si to představoval v každém zápase. Ještě jednou děkuji mému týmu a ve středu to bude kdo s koho. Děkuji soupeři za hru, našim fantastickým divákům za kulisu a děkuji i divákům soupeře."

Společně s hráči do hlavního města vycestovala také početná skupina fanoušků, která našim hráčům vytvořila perfektní atmosféru. Děkujeme všem našim fanouškům, kteří po celou dobu zpříjemňovali našemu týmu víkendový pobyt v Praze, byli mu oporou v důležitých momentech, dělali dobré jméno našeho klubu a ukázali všem, jaké skvělé fanoušky v Havířově máme.

Absolutní vrchol letošní sezóny vypukne již tuto středu v MSH od 19h. Zveme všechny naše fanoušky, diváky a lidi z celého okolí, aby přišli a nenechali si tento velký okamžik ujít. Každá hlasivka se počítá a věříme že po dlouhých letech uvidíme naprosto vyprodanou havířovskou halu. Přijďte i vy ve žlutočerných barvách a ukažte, že Superliga do Havířova patří. Bez Vás se do ní nedostaneme.

 

 

Diskuze k článku

1. Hattrick Brno 8 67:34 23
2. Black Angels 8 72:41 21
3. Torpedo 8 62:41 21
4. Chomutov 8 57:36 19
5. Ústí n/L 7 51:28 16
6. České Budějovice 8 47:43 15
7. Kladno 8 62:55 13
8. Karlovy Vary 8 48:50 12
9. Petrovice 8 41:44 10
10. Litvínov 8 45:69 5
11. Slovan 8 41:69 4
12. Start 7 39:61 3
13. Náchod 8 31:69 3
14. MVIL Ostrava 8 31:54 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

18.10.2018Martin Kreis (14)

19.10.2018Lukáš Nevrlka (24)

21.10.2018Ondřej Mikula (44)

21.10.2018Petr Kajzar (47)

22.10.2018Daniel Bitzánek (19)

Exelsior Engineering a.s. Město Havířov Moravskoslezský Kraj MŠMT Pegres obuv ZONE FLOORBALL Unihoc shoes McDavid Inc. Burik s.r.o. Florbalshop.cz Sanasport WeFood Nutrition s.r.o. Tran-sport p.f. NaturProdukt Taeda services s.r.o Hervis Sports Havířovský deník TVCOM Rotor Ball

© 2018 Torpedo Havířov - Všechna práva vyhrazena info@torpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 307061
Posledních 30 dnů: 6897 | Posledních 7 dnů: 1959 | Poslední den: 253

Vlastní dres?
Klubové potítko?
Stylová teplákovka?
Projeď FANSHOP TH!

Navštívit Fanshop
x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne