(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

Muži si zahrají finále proti SKV

Muži se v prodlouženém víkendu vydali na pokračování semifinálové série do nedaleké Ostravy. Z domácího prostředí si vezli nerozhodný výsledek 1:1. V Ostravě si naši vedli podstatně lépe a díky dvěma vysokým výhrám mohou slavit postup do finále 1. ligy mužů.

V pátek diváci viděli celkem 23 branek

Vstup do pátečního utkání se jim vůbec nevyvedl. Po několika chybách v obraně v průběhu první třetiny bohužel celkem čtyřikrát inkasovali. Havířov má naštěstí ve svém týmu ve velké formě hrajícího Vojtu Mžyka, který během první třetiny zaznamenal hattrick a vždy dokázal náskok domácích stáhnout a vyšperkovat svůj návrat do sestavy, ze které ho vyřadily zdravotní problémy. I přesto po první třetině Pegres prohrával 4:3. Druhá třetina byla gólově nejbohatší a celkově v ní padlo 11 branek. Osm z nich do sítě Ostravy, díky kterým si Havířov vypracoval dostatečný náskok, který už do konce zápasu nepustil. Po celý zápas Havířovu vycházely smrtící brejky, ale bohužel se nevyvarovali chybám v obraně, kdy nedokázali pohlídat několik standartních situací domácích. Ve třetí třetině se hra dozadu zlepšila, navíc hráči dokázali přidat další 4 branky. Havířov tak v třetím semifinále dokázal v divoké přestřelce zvítězit v poměru 15:8.

Komentář k třetímu semifinále trenéra Filipa Kubíčka: „My jsme začali florbal až od druhé třetiny. Musím však zmínit to, že nás v těžkých chvílích podržel náš brankář. Myslím si, že utkání se muselo divákům líbit, protože vidět v semifinále tolik branek je asi rarita. Jak říká kolega trenér, zítra je nový den a nový zápas. Děkujeme divákům za pěknou atmosféru a soupeři za zápas.“

V sobotu se hrál nejlepší zápas série

Vstup do sobotního zápasu se našim mužům opět nepovedl, kdy ihned z první akce domácích inkasovali. Kdo očekával další brankové hody, musel si na další góly počkat. Torpedo v průběhu první třetiny vstřelilo celkem tři branky a postavilo tak základ dalšímu vítězství a postupu do finále. Po nerozhodné druhé třetině, kdy každý celek skóroval jednu, přišla na řadu gólově nejbohatší třetí třetina. Havířov díky pěti brankám rozhodl o celkovém vítězství 8:2. Sobotní utkání se hrálo ve vysokém tempu, oba týmy předváděly nadstandartní výkony a ukázaly, jak má vypadat správné play-off.

Komentář k čtvrtému semifinále trenéra Filipa Kubíčka: „Dneska to byl odmakaný zápas, za to musím kluky pochválit, včetně brankáře a náhradníků. Z našich cílů se splnil další a my víme, o co pořád hrajeme. Soupeř nás doufám dobře připravil, protože hrál jak florbal, tak i silově. Děkuji soupeři za velmi vynikající čtyři zápasy a chtěl bych poděkovat našim divákům, ale taky i fanouškům soupeře za krásnou atmosféru v hale, proto se hraje florbal.“

Obě utkání odehrané v ostravské ČPP aréně sledovalo přes 200 diváků z obou táborů, kteří vytvořili hráčům parádní atmosféru. My jim touto cestou za celý tým velmi děkujeme a těšíme se na jejich podporu v blížícím se finále.

Soupeřem našeho áčka ve finále bude pražský tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Tým, který do play-off postoupil až ze sedmé pozice však v dosavadním průběhu vyřazovacích bojů ukázal svou sílu. Do finále se postupně probil přes týmy FB Hurrican Karlovy Vary a BLACK ANGELS. V průběhu sezóny se oba soupeři nejdříve střetli v rámci 6. kola v Havířove, kde si vítězství 4:3 po prodloužení připsal pražský celek. V 18. kole na hřišti v Praze slavil výhru Pegres, a to v poměru 4:3. Havířov vstupuje do finálové série hrané na tři vítězné zápasy jako favorit, který vyhrál základní část 1. ligy mužů. Diváci se však určitě můžou těšit na velkou bitvu, která rozhodne o přímém postupujícím do superligy mezi českou florbalovou smetánku. Série začíná již tuto sobotu 7.4. v MSH Havířov od 20 h. Druhý finálový zápas je ne programu den poté, opět v Havířově, tentokrát však od 16 h. Přijďte i vy podpořit hráče Pegresu v jejich bitvě o superligu.