Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Ze severu junioři vezou tři body

Před dvěma týdny začali svou pouť extraligou na domácí půdě. O tomto víkendu naopak zavítali junioři poprvé na hostující palubovky. V rámci 3. a 4. kola G2 ligy juniorů vyrazili na sever. V Mladé Boleslavi i Liberci se odehrávalo velké drama. V obou případech se muselo prodlužovat. V součtu to Torpedu přineslo do tabulky 3 důležité body.

BILLY BOY Mladá Boleslav - Florbal Torpedo Havířov 10:9pn (1:3, 5:3, 3:3 – 0:0)
Branky TH: 10. Adam Delong, 17. Adam Delong (Vojtěch Mžyk), 20.  Jan Seidl (Dominik Mrowiec), 21.  Adam Delong (Vojtěch Mžyk), 25. Erik Šochman (Marián Antoszyk), 37. Vojtěch Mžyk, 44. Richard Kraus, 52. Jan Seidl (Tomáš Třaska), 56. Marian Drobisz (Adam Delong) rozhodčí: Oskar Novák - Přemysl Škaloud; vyloučení: 4:4; využití: 2:1; střely: 38:34; počet diváků: 28

Po náročné cestě čekal na naše mladíky stálý účastník nejvyšší soutěže BILLY BOY Mladá Boleslav. Domácí začali s naprostým presinkem, což přineslo hru nahoru dolů. Na to si Torpeda postupem času zvykla a v 10. minutě se ocitl před bránou sám Adam Delong, který s ledovým klidem překonal gólmana hostí. Poté sice vydařená střela domácího Kotrlce zařídila vyrovnání, jenže ke konci třetiny opět volný Delong dorazil střelu Mžyka a k tomu se přidal i Seidl, který využil přesilovou hru – 1:3.

Start do druhé třetiny patřil opět Adamu Delongovi, který zkompletoval již svůj druhý hattrick během prvních tří utkání v dresu Havířova – 1:4. Tento náskok se zdál už hodně nadějný, jenže během 30 sekund bylo vše tatam. Dva slepené góly a Boleslav byla opět na dostřel. A jako odpověď na Šochmanův důraz před brankou domácích znamenající pátý gól žlutočerných přišlo naprosté otočení skóre.  Po polovině utkání byli na koni domácí a skóre bylo také lehce nakloněno na jejich stranu. Ve zbytku třetiny už byl tlak nabuzené Boleslavi zastaven. Oba týmy si i zapsali po jednom neproměněném trestném střílení. A když ve 37. minutě utkání Vojtěch Mžyk v oslabení zavěsil krásně pod břevno, mohlo se začít znovu - 6:6.

V závěrečné periodě bylo Torpedo aktivnějším týmem. Jenže gólové hody pokračovaly na obou stranách. Přesto v probíhající 56. minutě zvyšoval střelou tahem už na 9:7 z pohledu Torpeda Marian Drobisz, zdál se výsledek už hodně nadějný. Jenže Boleslav zabojovala a 14 sekund před koncem při hře bez brankáře poslala zápas do prodloužení.

V něm oba týmy vyčkávaly spíše na nájezdy, které rozhodl v 7. sérii mladoboleslavský Bína a zařídil domácím bod navíc.

FBC Liberec - Florbal Torpedo Havířov 5:6 po prodloužení (1:0, 1:0, 3:5 - 0:1)
Branky TH:  42. Adam Delong, 46. Tomáš Třaska (Jakub Vilím), 47. Adam Delong  (Jan Seidl), 55. Jakub Vilím (Tomáš Třaska), 59. Jan Šimík (Adam Delong), 65. Ondřej Glogar (Dominik Mrowiec); rozhodčí: Milan Baloun - Lukáš Čížek; vyloučení: 2:3; využití: 1:1; střely: 35:25; počet diváků: 22

Brzký začátek nedělního zápasu způsobil ospalý úvod utkání. A Torpedu budíček zazvonil až ve 3. třetině. Do té doby se jednalo spíše o hádky s rozhodčími, špatnou kombinaci, nízké tempo a o střeleckou nemohoucnost. Naštěstí Liberec na tom nebyl zrovna třikrát nejlépe a vytěžil za celé dvě třetiny pouze dva góly. V 8. minutě se trefil Tampier, v druhé části využil přesilovku Hiadlovský - 2:0.

Do 3. třetiny ale vlétlo úplně jiné Torpedo. Nejprve sice Liberec zvýšil na 3:0, pak ale začali úřadovat brankostroj se jménem Delong a kapitán týmu Tomáš Třaska. Ve 42. minutě prvně jmenovaný protrhl střeleckou smůlu Havířova, na což o 2 minuty později reagoval liberecký Rondoš – 4:1. Třaska ale využil trestný úder ze zajímavé pozice a o minutu později přidal svůj druhý gól Delong po chybě liberecké obrany. Jenže přišla další odpověď Liberce ve formě zásahu Böhma – 5:3. Postupem času ale rostla liberecká únava a hlad Torpeda po vyrovnání. Jakub Vilím z toho těžil v 55. minutě a 80 sekund před koncem vyrovnala další akvizice z Horní Suché – Jan Šimík.

A tak opět přišlo na řadu prodloužení. Jenže s menší změnou. Glogar už nechtěl si ničit svoje nervy při exekuci nájezdů a jednoduše v čase 64:04 rozvlnil střelou nad nohu libereckou bránu.

Celkem 3 body, to je výčet cesty na sever. Dále bych chtěl popřát brzké uzdravení trenérovi Filipu Kubíčkovi, kterému nedovolily zdravotní problémy s námi odcestovat. Zastoupil jej velmi slušně ve své trenérské premiéře vedoucí týmu Jan Piško. V rámci dalšího dvoukola čeká juniory cesta do hlavního města. Za 2 týdny se utkají s FbŠ Bohemians DDM Praha 7 a AC Sparta Praha Florbal.

Sestava TH: Nešťák, Musil – Třaska (C), Seidl, Folwarczný, Mrowiec, Duda, Pařenica – Šimík, Delong, Vilím, Mžyk, Antoszyk, Kraus, Šochman, Glogar, Drobisz, Pěgřimek, Kloza; trenéři: Strnadel, Piško