Torpedo Havířov

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Torpedo Havířov

Vícemistr ČR 2002 a 2007

Přiští zápas 23.09.2018

SH Gymnázium Orlová 

Torpedo Havířov

Torpedo

:
od 11:30

1. FBK Eagles Orlová Florbalshop

Orlová

Mladší žáci odjíždějí z Petrovic bronzoví

Dne 27.5. se uskutečnil florbalový turnaj nesoucí název AQM Cup 2017 v nedalekých Petrovicích. Žlutočerné barvy jelo reprezentovat družstvo mladších žáků, a vzhledem k nedávnému vítězství na turnaji o Putovní pohár města Paskova, byla očekávání veliká. Soupeři nám postupně byli Eagles Orlová, FBC Štěpánkovice, Tým nesoucí název Top Team a v neposlední řadě domácí ZFK AQM Petrovice.

Našim prvním soupeřem byli mladší žáci z Orlové. Zápas se nesl v duchu ospalého rána. Řada nepřesností, individuálních chyb, a ne příliš velké nasazení, byly obrazem hry tohoto zápasu.
Postupně zvýšená aktivita a převládající hra s míčkem vyústila skórováním 3 gólů, na které už soupeř nedokázal najít odpověď.

Druhým našim soupeřem byl celek Štěpánkovic, se kterým jsme se mohli seznámit již před týdnem v Paskově. Nutno podotknout, že soupeře reprezentovala pouze šestice hráčů, která však předvedla sympatický bojovný výkon. Po zaváhání v obraně se dokonce dostaly Štěpánkovice do vedení. To bylo ovšem vše, co jsme soupeři dovolili a otěže zápasu přebrali na svou stranu. Kombinační hra s míčkem a individuální dovednosti zdobili naši hru, a tak jsme si směle došli pro 2. vítězství v turnaji. 

Posilnění párky, děkujeme pořadateli, jsme mohli vstoupit do zápasu s takzvaným Top teamem, jehož jádro tvořili mladší žáci našeho městského rivala 1. SFK Havířov v kombinaci s 1. FBC Karviná. Předpověď zápasu slibovala kvalitní a vyrovnané utkání. Zápas začal ve vysokém tempu a nutno podotknout, že došlo i k pozitivní změně z komorní atmosféry, jež halou opanovala. Mohli jsme vidět atraktivní florbal z obou stran. Průběh zápasu však ovlivnilo kontroverzní vyloučení hlavního trenéra Top teamu, který bohužel neunesl spornou situaci. V početní výhodě se nám podařilo přiklonit skóre na naši stranu. Bohužel, stejně jako minulý týden, nepodařil se nám zvládnout závěr utkání, a tak jsme si z třetího zápasu odnesli nerozhodné skóre.

Klíč turnaje by stanoven jasně. Vítězství nad Petrovicemi by znamenalo vítězství v turnaji. Bohužel se však nestalo. Po slibném začátku, kdy jsme se dostali do vedení 2:0, jsme psychicky nezvládli jinak kontrolovaný zápas. Tvořivost hry sice byla naší doménou, ale soupeřovy dlouhé nahazované balóny nedokázali naši hráči dostatečně pokrýt a Petrovicím se povedl zápas otočit. I přes velký tlak v závěru zápasu, nedokázali naše žlutočerné naděje odpovědět na nepříznivé skóre a my tentokrát vezeme do Havířova bronzové umístění.

Na závěr bych chtěl moc poděkovat rodičům, za jejich vedení dětí správným směrem, a především dětem za jejich 100 % sportovní přístup. Ve sportu totiž nejde, jak si zjevně někteří myslí, jenom o vítězství. Základním stavebním kamenem by měla být pokora, respektování soupeře a fair play naturel hráčství. Je třeba si uvědomit, že trenéři nerozvíjí děti jenom v dané disciplíně, nýbrž jsou jedním z faktorů, které utvářejí jejich osobnost jako celek. Musím konstatovat, že u nás tohle funguje na jedničku, ale bohužel jsem se stal dnes svědkem, kdy se někde děje pravý opak. Nicméně věřím v lepší zítřky a těším se na Ostrava cup :-)

LP

 

Výsledky zápasů:

  • Florbal Torpedo Havířov : 1. FBK Eagles Orlová  (3:1)
  • Florbal Torpedo Havířov : FBC Štěpánkovice       (7:1)
  • Florbal Torpedo Havířov : Florbal Top team         (1:1)
  • Florbal Torpedo Havířov : ZFK AQM Petrovice    (2:3)

 

Sestava:

Beza – Vizváry, Růžička, Tichý, Haničák, Cypra, Zaucha, Kalábová Ni., Kalábová Na., Warcholek, Poruba, Ščerba, Urbančík

Trenéři:

Mattivi, Pěgřimek, Gvuzd

Diskuze k článku

1. Horní Suchá 2 28:5 6
2. Domaslavice 2 29:8 6
3. Frýdek-Místek 2 9:9 3
4. Karviná 0 0:0 0
5. Orlová 0 0:0 0
6. Jablunkov 0 0:0 0
7. Torpedo 0 0:0 0
8. Slovan 0 0:0 0
9. Petrovice 0 0:0 0
10. Rožnov p/R 2 10:14 0
11. Bohumín 2 2:42 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

23.09.2018Ondřej Kučera (19)

25.09.2018Martin Kutáček (16)

27.09.2018Adam Feber (17)

07.10.2018Martin Habr (28)

07.10.2018Jakub Kantor (28)

Exelsior Engineering a.s. Město Havířov Moravskoslezský Kraj MŠMT Pegres obuv ZONE FLOORBALL Unihoc shoes McDavid Inc. Burik s.r.o. Florbalshop.cz Sanasport WeFood Nutrition s.r.o. Tran-sport p.f. NaturProdukt Advanced World Transport a.s. Taeda services s.r.o Hervis Sports Havířovský deník TVCOM Rotor Ball

© 2018 Torpedo Havířov - Všechna práva vyhrazena info@torpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 302077
Posledních 30 dnů: 6693 | Posledních 7 dnů: 1913 | Poslední den: 341

Vlastní dres?
Klubové potítko?
Stylová teplákovka?
Projeď FANSHOP TH!

Navštívit Fanshop
x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne