Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Junioři si připisují první body!!!

Po sobotní porážce 2:6 s Tatranem Střešovice nastoupil náš tým pouhých 17 hodin po závěrečném hvizdu k dalšímu zápasu. V souboji nováčků přivítal doma FbC 98 Chomutov. Pokus napravit sobotní výsledek se vydařil, a tak si junioři připsali první body do tabulky G2 ligy juniorů.

Florbal Torpedo Havířov - FbC 98 Chomutov 8:6 (3:1, 4:2, 1:3)
Branky TH:  4. Marián Antoszyk (Tomáš Třaska), 5. Jakub Vilím (Adam Delong), 9. Vojtěch Mžyk (Marián Antoszyk), 25. Marián Antoszyk (Richard Kraus), 28. Jan Seidl (Tomáš Třaska), 35. Adam Delong (Dominik Folwarczný), 36. Adam Delong (Jakub Vilím), 50. Adam Delong, rozhodčí: Radek Vybíhal - Pavel Kačer; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; počet diváků: 102

I když měli hráči v živé paměti porážku od Tatranu, kterou neodvrátil ani bojovný výkon, pokusili se napravit svou reputaci opět před skvělým obecenstvem v boji mezi nováčky soutěže. Chomutov paradoxně přes play-up neprošel úspěšně, avšak spojení SSK Future se Spartou umožnilo Severočechům obsadit poslední volné místo v G2 lize. Tím pádem to byl papírově soupeř, se kterým Torpedo musí sbírat body. A taky se k tomu tímto způsobem postavil. Tentokrát měli míček na svých holích domácí a hosty přehrávali, což umocnili dva slepené góly Havířova. Nejprve Antoszyk využil střídání soupeře a střelou pod břevno rozvlnil síť hostující branky poprvé. O pouhých 10 sekund později přišla další chyba, v tomto případě se jednalo o špatnou rozehrávku, a Jakub Vilím se nemýlil. K tomu byl úspěšný brejk dvojice Antoszyk – Mžyk v 9. minutě a druhý jmenovaný poslal Torpedo do tříbrankového náskoku, který domácí tak trochu ukolébal. Zmírnil své tempo a Chomutov se pomalu začal dostávat do hry. A v poslední minutě 1. třetiny přišlo i snížení Andrleho. Tím pádem se šlo do kabin za stavu 3:1.

Větší aktivita Chomutova pokračovala i po změně stran. Ta vyvrcholila šťastnou shodou náhod, kdy si střelu Fialy srazil do vlastní brány Pařenica. Jenže znova uběhlo 10 sekund a domácí kontrovali. Další zářez si připsal Antoszyk a vrátil Havířovu dvoubrankové vedení. To ale taky netrvalo dlouho, když přišel opět smolný moment pro domácí, když po podivných odrazech od Pařenicy a gólmana Nešťáka skončil míček za brankovou čarou. Naštestí přišla přesilovka a nádherný pas Třasky na Seidla, který na číhané na zadní tyči neměl se zasunutím míčku do brány problém – 5:3. Pak už přišla na řadu chvíle juniorského reprezentanta a kmenového hráče Horní Suché Adama Delonga. Nejdříve vložil velmi chytře hůl do střely Folwarczného a o chvíli už sám přidal další gól – 7:3. A to už fanynky v hledišti byli u vytržení a skandovali jeho jméno. Do konce třetiny ještě několika skvělými zákroky blýskl na druhé straně Nešťák, stav už ale do přestávky zůstal nezměněn.

Do třetí třetiny si Delong nechal v zásobě ještě špetku střelného prachu, kterou využil ve 49. minutě. Střelou z otočky opět potěšil diváky v Městské sportovní hale, vsítil svůj první hattrick v juniorské extralize a velmi hlasitě si řekl o cenu hráče utkání, která mu nakonec opravdu byla udělena. Už se zdálo, že výsledek 8:3 si domácí v pohodě uhlídají. Jenže opak byl pravdou. Nejprve Duda s Pařenicou  chybně rozehráli, což hosté trestali, potom Travníček obral v útočném pásmu Třasku a poslal míček do již Kotuczovy svatyně, jemuž místo na posledních 5 minut přenechal Nešťák. Aby toho nebylo málo, po dalším nešťastném odrazu od vlastního obránce Havířova Dudy, vytahoval Kotucz míček z brány podruhé. A kdyby zápas trval trochu déle, mohlo by to být ještě zajímavé. Naštěstí skóre 8:6 už bylo konečné.

To znamenalo jediné. Torpedo Havířov získalo první body, po úvodním dvojutkání je tedy se 3 body na 7. místě. Jejich další utkání je na programu 5. a 6. října, kdy se vydají do Mladé Boleslavi a Liberce.

Sestava TH: Nešťák, (56. Kotucz) – Třaska (C), Seidl, Folwarczný, Mrowiec, Duda, Pařenica – Antoszyk, Kraus, Šochman, Šimík, Delong, Vilím, Glogar, Drobisz, Pěgřimek, Mžyk, Kloza; trenéři: Strnadel, Kubíček