(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

Muži postoupili přes Třebíč do osmifinále Poháru

Muži Florbalu Torpedo Havířov dokázali ve čtvrteční podvečer zvítězit na půdě Třebíče, ačkoliv v sestavě chybělo několik základních opor a tým byl doplněn o juniory. V okleštěné sestavě byli havířovští florbalovější, ale nedokázali tuto převahu přenést na gólový účet. Třebíči se podařilo deset vteřin před koncem vyrovnat a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení, v kterém byl Havířov šťastnější.

Snipers Třebíč - Florbal Torpedo Havířov 4:5pp (1:0, 1:1, 2:3 - 0:1)
Branky TH:
34:10 Jakub Kuttler (Hynek Plášek), 41:43 Dominik Folwarczný (Jakub Kantor), 44:10 Kamil Peřka (Jakub Kantor), 50:47 Kamil Peřka (Hynek Plášek), 66:42 Tomáš Halaxa (Kamil Peřka); vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváci: 21; rozhodčí: Štolc, Zachariáš

Utkání dvou druholigových celků začalo velice opatrně. Torpedo nastoupilo ve velice omlazené sestavě, v které chyběli například obránci Vydra s Kowalem či útočníci Mattivi, Kožušník, Starostka i kapitán Bezděčík, kterého zastoupil pro toto utkání Plášek. Ačkoliv byla sestava Havířova pouze dvanáctičlenná a velice omlazená, byl Havířov v první třetině florbalovějším týmem a vytvořil si i více šancí, z nichž tu největší spálil mladší z rodu Bezděčíků. Ten by o spalování šancí v tomto utkání mohl napsat knihu, ale popořadě. Jelikož se Havířov nedokázal prosadit gólově, přišel trest a po nedůrazu před brankou se prosadil třebičský Štěpánek - 1:0. Gólem do šatny tak třináct vteřin před první sirénou poslal Třebíč do vedení.

V úvodu druhé části se Havířov nemohl najít a nepokračoval ve výkonu, který jej zdobil v první třetině. Paradoxně poté, co začal více kombinovat a dostával se více do hry se Třebíč opět prosadil. Nenápadnou střelou přes hráče prostřelil Palovského Vojan - 2:0. Ani tato branka Torpedo nezlomila, jenže stále ne a ne přijít kýžený gól. Nakonec se však havířovští dočkali ve pětatřicáté minutě, když Kuttler z velkého brankoviště trefil šibenici Brestovského branky - 2:1. Domácím se toto moc nelíbilo, jelikož ani havířovští pořádně nevěděli, od které tyčky, či vnitřní, či vnější se míček odrazil, ale proti verdiktu sudího neprotestovali. Rozhodčí má totiž vždycky pravdu. Do šaten se odcházelo za jednobrankového vedení Třebíče.

Poslední část základní hrací doby začalo pro Torpedo dobře. Jakub Kantor našel pár kroků za polovinou krosem juniora Folwarczného a ten neomylně trefil odkrytou branku - 2:2. Jenže Havířov se z vedení dlouho neradoval a Štěpánek svou druhou trefou poslal opět Třebič do vedení, když po vyjetí z rohu prostřelil Piška, který se v polovině utkání prostřídal s Palovským - 3:2. Neuběhla však ani minuta a Peřka, který se ocitl za obranou Třebíče přijal přihrávku Kantora a z první trefil výstavní horní růžek třebičského zařízení - 3:3. Po této brance Havířov přebral otěže hry a nedovolil Třebíči jako v prvním případě o rychlou odpověď. Navíc v jednapadesáté minutě si Kamil Peřka vyjel oblouk a svým druhém gólem v utkání poslal Havířov poprvé v utkání do vedení - 3:4. Tři minuty před koncem byl vyloučen Vojan, ale Havířov přesilovou hru nevyužil, ačkoliv měl Petr Bezděčík hned několik šancí. Naopak sedmnáct vteřin před koncem odešel na trestnou lavici za vysokou hůl Beneš a Třebíč se po sedmi vteřinách hry v početní výhodě radoval z vyrovnání, když Piško nestačil na dalekonosnou střelu Miroslava Jakuba - 4:4.

Prodloužení bylo již zcela v režii žlutočerného komanda. Prvních pět minut Havířov trpělivě držel balónek na svých holích a snažil se hrozit pouze ze stoprocentně připravených šancí. Jedna taková přišla po ose Kantor J. - Peřka K. a Bezděčík Pe., jenže třetí zmíňovaný, ačkoliv v těžké pozici nedokázal na malém brankovišti usměrnit míček do branky. Nakonec se však tři minuty před koncem prodloužení přecejen radovali havířovští. Kamil Peřka rozehrál úder z rohu na Halaxu, který dopravil míček do sítě, poslal Havířov do osmifinále Poháru a potěšil havířovského kasaře Kowala, který ačkoliv nebyl na utkání přítomen, jistě zaznamenal hned několik prvních startů a prvních branek - 4:5.

Havířov se v osmifinále Poháru České Pojišťovny střetne s lepším z dvojice TJ Centropen Dačice (2.liga) - FBC Štíři České Budějovice (2.liga). Toto utkání se odehraje 27.9. od 20 hodin v Třešti. Osmifinále Poháru se poté odehraje v rozmezí od 1. do 20.října na hřišti soupeře.

Nyní má Havířov ještě před úvodním kolem 2.ligy mužů naplánováno přátelské utkání s týmem FBC Ossiko Třinec, které se odehraje do 19:30 hodin v úterý 24.9. v Havířově.

Sestava TH: Palovský (30. Piško) - Bezděčík, Halaxa, Beneš, Peřka V. - Plášek, Kantor J., Peřka K., Nevrlka, Kuttler, Seidl, Folwarczný, Šochman; trenér: Kantor R.