Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Naši junioři jsou bronzoví!!! Skončili před branami finále

Bojovali jako lvi, ale i přesto je ostravské FBC nepustilo dále. Výborná sezóna juniorského týmu v G2 lize juniorů končila se smíšenými pocity. Skvělí fanoušci si minimálně zdramatizování sérii zasloužili, ale bohužel nepovedlo se. Pocity smutku z prohry a vypadnutí vystřídalo o pár minut později nadšení. Vítězství Tatranu 3:1 nad Bohemians přiřklo Torpedu bronzové potěšení. S mírným zpožděním Vám přinášíme reportáž z posledního zápasu juniorů v této sezóně.

Florbal Torpedo Havířov - FBC ČPP Software Ostrava 3:6 (1:1, 0:4, 2:1)
Branky TH: 19. Jakub Vilím, 48. Marian Drobisz (Jan Šimík), 59. Jan Šimík (Dominik Mrowiec); rozhodčí: Michal Ďopan - Ondřej Jüngling; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; zásahy brankářů: Lukáš Nešťák 13, Jakub Kotucz 4 - Ondřej Antoš 28; počet diváků: 412;  KONEČNÝ STAV SÉRIE: 0:3

První dva duely toho slezského derby byly vyrovnané, a tak bylo jasné, že to Ostrava s ukončením série nebude mít jednoduché. Navíc výborná atmosféra (412 diváků) vnášela domácím krev do žil. Ostravané měli zde taktéž své příznivce, kteří se mohli ve 2. minutě radovat jako první. Daniel Šešulka, stabilní článek mužů FBC, otevřel svou střelou na bližší tyč skóre. Po zbytek třetiny byl viděn rozháraný florbal, více ze hry měla Ostrava. Až v 19. minutě se prosadilo i Torpedo. Chybu obránce za bránou Antoše nekompromisně potrestal Jakub Vilím.

Druhá třetina byla hlavním důvodem, proč jsme se zdramatizování semifinálové série nedočkali. Kontroverzní posouzení zákroku Krause na Ožanu, za který si šel Kraus na 2 minuty oddechnout, přinesl druhý gól Šešulky v tomto utkání. Následně po polovině utkání přibylo FBC další dva hřebíčky do rakve. Prosadil se Kováč a střelou na bližší tyč Ožana. Havířov bohužel nereagoval na tyto branky. Šancí bylo dosti, jenže míček síť ne a ne rozvlnit. První lajna Torpeda si nedokázala poradit s osobní obranou Ostravy, což byl asi taky jeden z příčin neúspěchu. Další rána přišla s gólem do šatny z hole Lipového – 1:5.

Poslední třetinu této sezóny nedochytala brankářská jednička Torpeda Lukáš Něšťák, který nedokázal překousnout šestou branku Trulíka, a nahradil ho Jakub Kotucz. On už za svá záda nic nepustil. Poslední kapka naděje přišla po využití přesilovky Marianem Drobiszem. Ale Software už v poklidu si šlo za postupem do finále. V 59. minutě přišlo ještě jedno, tentokrát už poslední zkorigování skóre. Svoji derniéru za juniorský tým vyšperkoval gólem „rychlonožka“ Jan Šimík. Hvizd rozhodčího odstartoval vlnu emocí, jelikož tak skvělí fanoušci, jaké junioři Torpeda po celou sezonu měli, by si zasloužili v semifinále něco víc. Slziček nebylo nouze…

Ale i přesto asi o 10 minut později dorazila do městské sportovní haly alespoň jedna radostná zpráva. Tatran Omlux Střešovice porazil v druhé semifinálové sérii FbŠ Bohemians DDM Praha 7 3:1 na zápasy, což znamená, že díky umístění po základní části skončili junioři Florbal Torpeda Havířov, na TŘETÍ PŘÍČCE. Bronzové medaile by měli kluci dostat později. Tím pádem dosáhlo Torpedo v juniorské kategorii na čtvrtý bronz, možnost pokusit se zopakovat jediný zlatý úspěch ze sezony 2007/08 budou mít příští rok.

Bohužel tuto možnost nebudou mít všichni hráči letošního týmu. Juniorskou kategorii opustí ročník narození 1995, tzn., že do mužů zamíří hráči Jan Šimík, Ondřej Glogar, Lukáš Pěgřimek, Martin Zemánek, Jan Duda, Daniel Bora a Daniel Pařenica a gólman Jan Musil. Také osud zbylých čtyř hráčů 1. lajny není jistý. Jakožto kmenoví hráči FbK Horní Suchá mohou příští sezonu oblékat úplně jiný dres. Ale doufáme, že se tak nestane. Trenérská dvojice pro příští rok by se neměla změnit, opět na střidačce budeme vídat srdcaře Richarda Strnadela se stratégem Filipem Kubíčkem.

A ještě jednou celý tým juniorů Torpeda Havířov děkuje divákům za nezapomenutelnou sezonu a neuvěřitelnou podporu. DĚKUJEME!!!

Junioři Florbal Torpeda Havířov
Horní řada zleva: Filip Kubíček – trenér, Richard Kraus, Jakub Vilím, Adam Delong, Marian Drobisz, Jan Šimík, Lukáš Pěgřimek, Daniel Bora, Martin Zemánek, Tomáš Třaska, Jan Veselý – masér (nezapomenout nesmíme ani na druhého maséra Radka Kokindu)
Prostřední řada: Vojtěch Mžyk, Daníel Pařenica, Marian Antoszyk, Erik Šochman, Jan Seidl, Dominik Folwarczný, Dominik Mrowiec, Richard Strnadel – trenér
Spodní řada: Jan Duda, Jan Musil, Ondřej Glogar, Lukáš Nešťák, Jakub Kotucz, Jan Piško – vedoucí týmu, a Marián Kloza

Sestava TH v posledním zápase: Nešťák, Kotucz (od 46. min) – Mrowiec, Drobisz, Zemánek, Folwarczný, Seidl, Třaska (C), Duda – Vilím, Delong, Šimík, Kraus, Glogar, Mžyk, Šochman, Kloza, Pařenica, Pěgřimek, Antoszyk; trenéři: Strnadel, Kubíček