3:1
(2:1, 1:0, 0:0)

Torpedo

Sobotní nádstavba žen ve znamení remíz

V sobotu se ženy účastnily dalších zápasů nádstavby v Kopřivnici,kde se setkaly s týmy Olomouc a Opava. S oběma celky uhrály remízu. Vzhledem k tomu,že do nádstavby postoupily z posledního možného místa jako sedmé,nebylo Torpedo v roli favorita a tak může být s výsledky spokojeno,byť mělo v druhém utkání na lopatě výhru.

Tempish FBŠ Fairplay Olomouc – Florbal Torpedo Havířov 3:3 (1:0, 1:1, 1:2)
Branky (asistence): Skalíková (Krygielová), Krzgielová (Gřešová), Skalíková (Gřešová) Vyloučení: 1:0

Utkání zahájily prvním gólem soupeřky z Olomouce. Ani ve druhé třetině nezahálely a navýšily skóre na 2:0. Odpověď přišla až ve druhé třetině po nahrávce přes celé hřiště Krygielové na připravenou Skalíkovou,která zametla míček do brány a snížila stav na 2:1. Soupeřky však v úvodu třetí třeiny opět odskočily na 3:1. Duo Gřešová-Krygielová se rozhodly to tak nenechat a příspěly další brankou ke stavu 3:2. Následovala přesilová hra,kterou se však Torpedu nepodařilo využít. Do konce utkání však zbývalo ještě dost času,což využila Gřešová přihrávkou na Skalíkovou,která srovnala utkání na 3:3. Výsledek se už nepodařil ani jednou týmu zvrátit a body si celky rozdělily.

Florbal Torpedo Havířov -  S.K. P.E.M.A. Opava 4:4 (0:3, 2:0, 2:1)
Branky (asistence): Vampolová (Miczková), Skalíková, Krygielová (Skalíková), Krygielová Vyloučení: 1:0

Po posledním podařeném utkání ve prospěch Torpeda s Opavou se očekávala tvrdá odpověď, která se nakonec podařila zvrátit. Během první třetiny Torpedo ani nemrklo a rázem na tabuli svítil stav utkání 0:3 díky hrubým chybám v obraně. Když už to vypadalo,že Opava srovná Torpedo se zemí, naskočila na hřiště druhá pětice hráček, Miczková našla Vampolovou a dala tak Torpedu naději. Ta se zvýšila provedenou kličkou od matinelu a následné střele Skalíkové. Druhá třetina skončila skórem 2:3. Vyhecované hráčky první pětky srovnaly utkání hned v první minutě díky skórující Krygielové po nahrávce Skalíkové. Napětí houstlo,slušná slova šly stranou a hra přitvrdila. Po ataku Opavy nařídili sudí nájezd. I přes námitky opavského celku poslala Krygielová geniálním blafákem Torpedo do vedení. Skoro to vypadalo,že Torpedo výsledek udrží,ale Opava se nedala jen tak lehce odbít a srovnala minutu před koncem utkání na 4:4. Ze strany Torpeda šlo o zklamání z obroských chyb v obraně,které zkušená Opava uměla využít na sto procent, ale také spokojenost ze zvratu utkání a udržení si vyjadřování spisovnou češtinou.

Sestava: Springerová – Némethová, Skalíková, Vasilová,Nedomová, Krucinová – Krygielová, Bušková, Gřešová, Miczková, Vampolová, Hégrová, Chlebková.

Trenér: Kubíček,Halaxa