Torpedo

Junioři vstoupili do čtvrtfinále pravou nohou, stav série 1:0

Sobota 1. března byl pro tým juniorů Torpeda dnem D. Čekala na ně velká neznámá, nejdůležitější část sezony. Část, kdy o úspěchu a neúspěchu rozhodují maličkosti. Houževnaté Brno bylo připraveno k boji. Jednoduše odstartovalo PLAY-OFF. A Havířov jeho první kapitolu zvládl.

Florbal Torpedo Havířov - itelligence Bulldogs Brno 10:5 (4:2, 3:0, 3:3)
Branky TH: 6. Jakub Vilím (Adam Delong), 7. Dominik Mrowiec (Adam Delong), 16. Adam Delong (Dominik Mrowiec), 20. Richard Kraus (Jan Seidl), 31. Jan Šimík (Adam Delong), 36. Jan Šimík (Jakub Vilím), 37. Dominik Mrowiec, 45. Jakub Vilím (Jan Šimík), 47. Jakub Vilím (Adam Delong), 59. Erik Šochman (Ondřej Glogar); rozhodčí: Michal Ďopan - Ondřej Jüngling; vyloučení: 4:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Lukáš Nešťák 19 - Tomáš Veverka 11, Jiří Provazník 8; počet diváků: 150; STAV SÉRIE: 1:0

Začátek zápasu byl velmi nervózní, šlo samozřejmě o hodně. Oba týmy nechtěly udělat první chybu. Torpedo nechtělo ponechat nic náhodě, a tak se na hřišti točilo pouze 10 nejúdernějších borců. A ti se dostali pořádně do tempa až v 6. minutě. To dorazil střelu Delonga do brány Vilím. O chvilku později si Mrowiecova střela našla skulinu mezi hloučkem těl až do brány – 2:0. Hosté se zapsali do statistik až v 9. minutě, nýbrž backhand Konečného stál za to. Dále seještě v první části ujala precizně mířená rána Delonga od mantinelu, dorážka brněnského Krovického a zasunutí míčku zpoza brány, což měl na svědomí Kraus. Po dvaceti minutách byl tedy stav 4:2.

Ve druhé třetině dostalo Brno možnost vyrovnat. Jenže dvě přesilové hry společně s trestným střílením pro ně bylo málo. Zato Šimík se uspokojil se hrou 5 na 5. Jeho souhra s Delongem přinesla další gól, o pár chvilek později k tomu ještě vymetl víko brněnské brány. A když Mrowiec využil to, co se Brnu nepodařilo, tedy přesilovku, nedívalo se na skóre 7:2 vůbec špatně.

Dal se očekávat brněnský tlak v poslední části, ale nic velkého Torpedo neohrožovalo. Ba naopak, Vilímovi se dvěma slepenými brankami podařilo dosáhnout hattricku. Paradoxně až tyto góly Brno probudily. Po střele z otočky a využití chyby v havířovské obraně svítilo na světelné tabuli skóre 9:4. Ale Torpedo naštěstí žádné drama nepřipustilo. Sice Zemánek ve stylu mnoha slavných fotbalistů umístil brněnský nához přímo do Nešťákovy brány, dál už ale jen Šochman zaokrouhlil výsledek zápasu.

Stav série hrané na tři vítězná utkání je tedy 1:0. Druhý zápas čtvrtfinále byl na programu v neděli.

Sestava TH: Nešťák, Kotucz (na střídačce) – Mrowiec, Drobisz, Třaska (C), Seidl, Zemánek, Folwarczný, Pařenica, Duda – Vilím, Delong, Šimík, Kraus, Bora, Mžyk, Šochman, Glogar, Pěgřimek, Kloza; trenéři: Strnadel, Kubíček