(0:0, 0:0, 0:0)

FbC KOVO KM Frýdek-Místek

Frýdek-Místek

Elévové vyhráli dva turnaje za sebou

Dva turnaje za sebou vyhráli elévci Torpeda Havířov. V prvním turnaji hraném v Orlové (16.2.) měli za soupeře ty z kategorie slabších. Kromě domácí Orlové čekal havířovské hráče Rožnov a Štěpánkovice, tedy úplní nováčci v této kategorii, které doplnil loňský nováček - Krnov. Po tomto vydařeném turnaji čekal o tomto víkendu poměrně těžší turnaj v Českém Těšíně, kde kromě domácích byly týmy Frýdku-Místku, Hradce nad Moravicí a hlavně městský rival Slovan Havířov.

7.turnaj elévů - Orlová 16.2.

Florbal Torpedo Havířov - 1.FbK Rožnov pod Radhoštěm 11:1
Florbal Torpedo Havířov - 1.FbK Eagles Orlová 9:3
Florbal Torpedo Havířov - FBC Orca Krnov 6:2
Florbal Torpedo Havířov - FBC Štěpánkovice 7:2

Turnaj v nedaleké Orlové odehráli elévové Torpeda Havířov ve velkém stylu. Hned v prvním utkání si s chutí zastříleli proti Rožnovu pod Radhoštěm. Nutnou podotknout, že tento klub je s výchovou nejmenších nadějí prakticky na začátku a tak mu v této práci držíme palce. V druhém utkání s houževnatou Orlovou prohrávali elévci po prvním poločase 1:3, ale mírný fén o přestávce vše změnil k lepšímu a Torpedo v druhém poločase, který skončil 8:0 otočili kormidlo turnaje kupředu. Třetí soupeř z Krnova taktéž nekladl větší odpor, podobně jako v posledním utkání Štěpánkovice. Elévové na turnaji předvedli hned několik oku láhodících akcí, dostatek místa na hřišti si připsali všichni hráči a určitě potěšili i své věrné fanoušky, většinou z řad rodičů.

Sestava TH: Kreis, Kolondra  - Kryška, Magera, Venglář, Krátký - Toman, Vizváry, Poruba, Bača, Martynek; trenér: Kantor J.

8.turnaj elévů - Český Těšín 2.3.

Florbal Torpedo Havířov - FbC Frýdek-Místek 2:2
Florbal Torpedo Havířov - SFK TJ Slovan Havířov 7:6
Florbal Torpedo Havířov - FIT Sports Club Rebels Hradec nad Moravicí 7:0
Florbal Torpedo Havířov - FBC DDM Karta Group Český Těšín 5:3

Turnaj hraný o dva týdny později, tento víkend, v Českém Těšíně již měl být pro hráče mnohem těžší. Prvním soupeřem byl Frýdek-Místek, který v této kategorii nepatří k žádným zelenáčům. Naši hráči však výborným výkonem bušili do soupeře, seč mu síly stačily, ale recept na brankáře soupeře se jim dlouho nedařilo najít. Naopak Frýdek se dostal do zakončení pouze sporadicky, ale přesto dotlačil za záda skvělého Martina Kreise dva zásahy. Havířov snížil v samém závěru utkání a půl minuty před koncem byl stav 1:2. Přišlo však něco, co čekal zřejmě málokdo. Místo velkého tlaku Torpeda přišla nečekaná vyrovnávající branka z buly, kterou si soupeř vstřelil prakticky sám - 2:2. V druhém utkání přišel na řadu městský rival ze Slovanu. S tímto soupeřem nemáme v delším časovém horizontu příznivé výsledky, ale hráčům bylo vtloukáno do hlavy, že hrát se dá opravdu s každým a záleží jen na nich, jak se s tím poperou. Opět bojovali se vší vervou a odměnou jim byla možná i nečekaná, ale zasloužená výhra 7:6. Výsledek je o to potěšující, že svůj čas ve hře dostali všichni hráči Torpeda, narozdíl od soupeře, který hlavně v druhém poločase tlačil na hřiště hlavně svou první čtveřici. V třetím utkání si hráči Torpeda s chutí zastříleli a předvedli pěkné kombinace proti Hradci nad Moravicí, vyhráli 7:0 a postavili tak základní stavební kámen k vítězství na turnaji. K tomu potřebovali zvítězit v posledním utkání proti domácímu Těšínu a doufat, že Frýdek-Místek neporazí Hradec nad Moravicí o sedm branek. To se nakonec stalo, hráči Torpeda porazili Těšín 5:3 a díky výsledku Frýdku-Místku si připsali druhé "zlato" za sebou.

Sestava TH: Kreis  - Kryška, Magera, Venglář, Krátký - Toman, Vizváry, Poruba, Myslivec, Martynek; trenér: Kantor J.

Výsledky těchto dvou turnajů jsou o to víc potěšující, vezmeme-li v potaz, že pouze tři hráčí odchází příští rok do mladších žáků a prostor dostali navíc šikovní hráči z přípravky, kteří dostávají pravidelný prostor po celou sezónu.

Do konce sezóny zbývá odehrát elévům dva turnaje. Tím dalším je 22.3. turnaj hraný na Dubině, kde se elévci střetnou s Bílovcem, Petrovicemi, Bruntálem a domácími Vítkovicemi. Poslední turnaj je čeká v závěru dubna, místo a přesné datum ještě není známo, ale soupeřem budou hráči Horní Suché, Rožnova, Letky Ostrava a Škorpioni, rovněž z Ostravy!