Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Šťastné vítězství junků v Brně

Po dvou porážkách s ostravskými celky nebylo družstvo juniorů ve zcela dobré psychické pohodě. A to se ukázalo také v zápase v Brně. Buldoci zásluhou rychlých brejků a proměňování brankových příležitostí vedli po 2 třetinách o jednu branku. O přestávce přišel „kartáč“ od obou trenérů, který dopomohl k obratu 53 vteřin před koncem 3. třetiny.

itelligence Bulldogs Brno - Florbal Torpedo Havířov 8:9 (2:2, 4:3, 2:4)
Branky TH: 13. Adam Delong (Dominik Mrowiec), 15. Jan Šimík, 24. Jan Šimík (Marian Drobisz), 29. Erik Šochman (Daniel Pařenica), 29. Jan Šimík (Marian Drobisz), 44. Vojtěch Mžyk (Dominik Folwarczný), 57. Adam Delong (Dominik Mrowiec), 59. Jakub Vilím (Jan Šimík), 60. Jakub Vilím (Tomáš Třaska); rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; počet střel: 29:42;

Vypadalo to jako dobývání brněnského hradu Špilberk. Domácí neměli v nedělním zápase v plánu tvořit nějaké oku lahodící kombinace, soustředili se na to nedarovat Torpedu ani centimetr čtvereční volného prostoru. A když už se míček ocitl na jejich čepelích, vyráželi ve 3 hráčích vstříc hostující svatyni. A to se také vyplácelo. Ještě 10 minut před koncem poslední části byl stav 8:6 pro domácí. Havířov se ale nevzdal…
Na první branku TH se čekalo až do 13. minuty. To se konečně podařilo projít přes brněnské hradby, když jedovatou střelu Mrowiece tečoval Delong. Následně brněnský Krejčí údeřil svou holí o mantinel a šel jsi zchladit hlavu na trestnou lavici. Trest zprostředkoval Šimík – 1:2. Brňané ale byli specialisty v gólech tzv. do šatny. 6 sekund před sirénou vyrovnal Adámek.
Další skulinku v brněnské tvrzi objevil Drobisz, když po změně stran ve 24. minutě libovou přihrávkou našel do prázdné Šimíka, který se nemýlil. Jenže Brňané opět z minima vytěžili maximum. Ve skrumáži před brankou Kotucze se nejlépe zorientoval opět Adámek a znovu vyrovnal. S odpovědí přispěchal Šochman, který prokázal dobrý reflex a dorazil pokus Pařenicy vyražený brněnským obráncem. Pak opět zafungovala kombinace Drobisz – Šimík. Stav byl tedy 3:5. Pak ale přišly zlé časy. Brnu vycházely nadále brejky, do konce třetiny třemi góly zápas otočilo a vyhnalo gólmana Kotucze z brány. Ten poslední již gólman Nešťák inkasoval tentokrát 20 vteřin před začátkem přestávky.
Na začátku 3. třetiny zvýšili Buldoci již na 7:5. To si naštěstí nenechal líbit Mžyk, jenž i přes fauly domácích dokázal prostřelit brněnského Veverku. Jenže pak zkompletoval hattrick Adámek – 8:6. A tak Brno zatáhlo svou obranu ještě hlouběji do vlastního pásma, což hráčům Torpeda dělalo veliké problémy.  Tlak přesto nabíral pomalu, ale jistě na rozměrech. A nakonec se dobývání vyplatilo. Klasický pokus Mrowiece od poloviny hřiště, který nemá na hráče dorostu obdoby, tečoval již podruhé v zápase Delong a rozdíl byl už jen jednobrankový.
65 sekund se konečně prosadil Vilím. Kuba protrhl jeho střeleckou smůlu v dnešním zápase a k tomu si ještě něco připravil na pozdější dobu. Po vstřelené brance si Torpedo vzalo oddechový čas a pak poslalo na hřiště opět stejné seskupení. Buldoci byli v šoku, zato Havířov povzbuzen vyrovnáním. O pouhých 12 sekundpo vyrovnávací brance napřáhl znovu Vilím k razantnímu backhandu, který rozhodl o šťastném zisku bodů pro Torpedo.
Do konce základní části zbývají již pouze dvě utkání. Ty Florbal Torpedo Havířov odehraje již tento víkend v Poříčí nad Sázavou, kde hraje svá utkání Benešov, a v Třebíči. K uhájení třetího místa a lepší výchozí pozici do play-off je získat alespoň 3 body. Snad se to v zápasech nováčků G2 ligy juniorů našim svěřencům povede.

Sestava TH: Kotucz (od 32. min. Nešťák) – Mrowiec, Drobisz, Třaska (C), Folwarczný, Zemánek, Pařenica, Duda – Vilím, Delong, Šimík, Kraus, Bora, Mžyk, Šochman, Glogar, Pěgřimek, Kloza; trenéři: Strnadel, Kubíček