(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

Poslední výjezd mužů byl pouze poloviční

Muži Florbalu Torpedo Havířov mají za sebou poslední výjezd v rámci základní části letošní druholigové sezóny. V sobotu se utkali s týmem FbC Aligators, který "vyvezl" druhou ligu na půdu Hodonína. Ve vyrovnaném utkání byli domácí šťastnější a posunuli se díky této výhře na první pozici. V nedělním utkání Havířov jasně přehrál Hluk, ačkoliv výsledek vypadá poněkud divoce. Torpedo sice kleslo na čtvrtou příčku, ale na první místo ztrácí pouhé tři body. Do konce soutěže zbývá odehrát čtyři utkání a všechna odehraje Havířov na domácí půdě!

FbC Aligators Klobouky u Brna - Florbal Torpedo Havířov 6:5 (3:1, 1:0, 2:4)
Branky TH:
19. Michal Kajpuš, 41. Jakub Kantor, 55. Kamil Peřka, 56. Tomáš Vlach, 59. David Beneš; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 63;

Torpedu chybělo na víkend hned několik hráčů. Do Hodonína, kde se utkání s Aligátory hrálo neodcestovali z různých důvodů brankář Piško, obránci Kowal, Michejda, Halaxa, Bezděčík Pe. a útočníci Kožušník Pa., Mattivi a Nevrlka. Ačkoliv se utkal v té době druhý a třetí celek tabulky, Havířov i přes tyto absence nechtěl působit v roli outsidera.

Aligátoři od počátku utkání aplikovali podobný styl jako fotbalové Řecko na Euru 2004. Poctivý beton a pokud možno co nejrychlejší brejky, v případě rozehrávky centr "do vápna" a souboje. Ačkoliv mají Aligátoři ve svém středu několik šikovných hráčů, jako celek mají nevalný půvab.

Havířov si hned v úvodu vytvořil několik šancí, kterými mohl otevřít skóre, ale neproměnil je. Domácí navíc po celé utkání držel ex-reprezentační brankář Lukáš Bábíček. Co se však neproměnilo na jedné straně, padlo na druhé. Klobouky si během první třetiny vytvořili tříbrankový náskok, který zmírnil až v závěru první části Kajpuš - 3:1.

Druhé dějství nenabídlo moc florbalové krásy. Havířov se také zatáhl a navíc už si nevytvořil tolik šancí jako v první třetině a jediný, kdo se tak dokázal prosadit byl Aligátor Dufek, který zvýšil na 4:1. Ačkoliv byl výsledek nepříznivý, nechtěl se Havířov vzdát lacino, což v poslední třetině potvrdil.

Již v deváté sekundě přišel kolaps v obraně Aligátorů, špatná přihrávka na brankáře, který míček nechal před sebou a Kantor jej pouze doplácl do branky - 4:2. Domácí sice odskočili za další minutu díky brance Líznara, ale to Havířov nezastavilo a pustil se do svého soupeře se vší vervou - 5:2. Napadání dělalo Aaligátorům veliké problémy. Deset minut před koncem byl vyloučen Plášek, Havířov tuto přesilovou hru přežil a pět minut před koncem přišla minutka, díky které se Havířov dostal na dostřel. Snížení z hole Kamila Peřky potvrdil o minutu později Vlach - 5:4. Klobouky si vzaly oddechový čas, jelikož viděly, že tlak Torpeda je obrovský a vyplatilo se. Tři a půl minuty před koncem šťastnou trefou Lazora opět odskočily. Havířov zahrál powerplay a opět se dostal na rozdíl pouze jediné branky. Závar před brankou domácích využil Beneš - 6:5. Víc se však do konce utkání nestalo, Havířov vyrovnat nestihl a Klobouky se díky zaváhání Petrovic dostaly do čela tabulky.

Utkání by jistě slušela více remíza, jelikož byl Havířov více než vyrovnaným soupeřem, tvořil více hru, ale na to se nehraje. Rozhodla produktivita, kterou měli domácí lepší. Po utkání se muži odebrali do obce Blatnička, kde strávili noc ve Vinném sklípku Mičulka. Po výjezdu v Brně, kdy muži v rámci teambuildingu strávili večer ve Steakovém baru U Dřevěného Orla  se jednalo o druhý "tématicky" laděný výjezd.

Sestava TH: Švihl (Palovský na střídačce) - Beneš, Peřka V., Plášek, Kuttler - Kantor J., Kajpuš, Čížek, Vlach, Peřka Ka., Bezděčík Pa.

FBK Spartak Hluk - Florbal Torpedo Havířov 8:11 (4:3, 2:2, 2:6)
Branky TH:
3. Pavel Bezděčík, 16. Jakub Kuttler, 20. Michal Kajpuš, 26. Hynek Plášek, 36. Pavel Bezděčík, 45. Roman Kantor, 49. Michal Kajpuš, 49. Kamil Peřka, 50. Michal Kajpuš, 52. Pavel Bezděčík, 57. Hynek Plášek; rozhodčí: Stanislav Chvosta - Jiří Vápeník; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 26;

V neděli nastoupili muži až v Hluku až ve čtrnáct hodin, což na regeneraci a spánek po degustaci vína bohatě stačilo. Sestava však dostala další trhlinky, když z pracovních důvodů opustili tým již v sobotu Beneš a Čížek. Do hry se tak dostal i trenér Roman Kantor. Domácí patří ke spodku druholigové tabulky a podle toho také vypadala jeho hra. Havířov se rozjížděl pomalu, ale nikdo nepochyboval, že by měl odjet bez bodů.

První třetina byla velkou přestřelkou, kdy se za Havířov trefili Bezděčík, Kuttler a Kajpuš, ale domácí dali o branku více a díky první třetině byli tedy ve vedení 4:3. V druhé třetině Hluk utekl na rozdíl tří branek, ale Havířovu se do konce třetiny podařilo snížit, když se z dvou brejků prosadil Hynek "Larvič" Plášek a kapitán Bezděčík - 6:5.

Chleba se tedy lámal v poslední třetině, v které Hluku docházely síly a Havířovu se konečně seřídily mířidla. Vyrovnání přišlo z hole Romana Kantora, který doklepl střelu odraženou od mantinelu z hole Kajpuše. O čtyři minuty později si Kajpuš našel místo v předbrankovém prostoru a otočil kormidlo dějin utkání kupředu. Za sedm sekund později se totiž střelou na bližší tyč prosadil Kamli Peřka a za další minutu později se po spolupráci s Kantorem opět prosadil Kajpuš - 6:9. Když osm minut před koncem završil hattrick po Kajpušovi také kapitán Bezděčík a vsítil desátou branku, potěšil tím nejen týmového kasaře, ale definitivně rozhodl o vítězi utkání. Domácí se sice prosadili ještě třikrát, ale z toho jednou do své branky, když si srazili přihrávku Pláška. Utkání tak skončilo vítězstvím Havířova 8:11.

Sestava TH: Palovský (Švihl na střídačce) - Kuttler, Peřka V., Kantor R. - Kantor J., Kajpuš, Bezděčík Pa., Vlach, Peřka V., Plášek