Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Ostravská derby junioři nezvládli

Jeden jediný bod si přivezli junioři Florbal Torpeda Havířov z dvojkola hraného proti ostravským celkům. I přes bojovný výkon v utkání, které mělo šílené tempo a skvělou atmosféru, brala Ostrava o bod více. O den později Vítkovice dokonale uspaly naši hru a 4 minuty před koncem základní části přišel jejich zásah, který měl smrtelné parametry.

FBC ČPP Software Ostrava - Florbal Torpedo Havířov 7:6 po prodloužení (2:2, 1:2, 3:2 - 1:0)
Branky TH: 1. Vojtěch Mžyk, 2. Erik Šochman, 37. Jakub Vilím (Adam Delong), 38. Martin Zemánek (Lukáš Pěgřímek), 45.  Ondřej Glogar (Erik Šochman), 55. Jakub Vilím (Adam Delong); rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 4:4; využití: 1:2;  zásahy brankářů: Jan Mazánek 7, Ondřej Antoš 18 - Lukáš Nešťák 24; počet diváků: 124

Havířovští vlétli do utkání jako uragán a Ostrava jejich nástupu neodolala. Mžyk klasicky pod břevno a poté na dvakrát Šochman zajistili v 2. minutě skóre 0:2. Po tomto góle už se ale Software vzpamatoval a začal předvádět svou hru, díky ní jsou na 2. příčce G2 ligy. Torpedo většinu času bránilo a čekalo na smrtící brejky. Brejky bohužel ale smrtící prozatím nebyly, zato ostravské dobývání přineslo vyrovnání ve 13. minutě. Po zbytek třetiny byl k vidění litý boj a kvalitní florbal, další branky přišly ale až ve 2. části.
V ní se hra částečně zase vyrovnala a oba gólmani museli hasit velké gólovky. Následně Trulík neudržel svoje nervy na uzdě a daroval Torpedu čtyřminutovou přesilovku. Tu v jejím závěru po nahrávce Delonga využil Vilím. Za 11 vteřin si Zemánek sběhl z pozice obránce před bránu a přidal dalšího „kusana“. To už ostravský brankář Mazánek neudržel a přenechal své místo Antošovi. Do přestávky bohužel ještě stihl snížit Vítovec – 3:4.
Dvojbrankový náskok se ale asi více zamlouval Glogarovi, a tak ho ve 44. minutě jednoduše střelou po zemi havířovským navrátil. Domácí ale nechtěli dát svoji kůži lacino. Opět se hra uzamkla na jejich útočné polovině a Havířov ze všech sil bránil a bránil. Jenže Kašovský si dvě skuliny našel, k tomu Trulík využil přesilovou hru a zápas byl najednou naprosto otočený – 6:5. Jenže přesilovka přišla i na druhé straně a opět kombinace Delong – Vilím slavila úspěch. Ke konci základní části bylo ale nařízeno pro Remedicum trestné střílení. Proti Vítovcovi potvrdil svůj výborný výkon Nešťák a velkou měrou zařídil Torpedu aspoň bod.
Prodloužení ale nemělo dlouhého trvání. Již po 33 vteřinách dorazil Juraj Kováč svou vlastní střelu za Nešťáka a ukončil tím sobotní klání.

1. SC WOOW Vítkovice - Florbal Torpedo Havířov 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Branky TH: 13. Jan Šimík (Dominik Mrowiec), 18. Vojtěch Mžyk (Dominik Folwarczný), 32. Jakub Vilím (Adam Delong), 42. Jan Seidl (Vojtěch Mžyk); rozhodčí: Pavel Hála - Martin Kotala; vyloučení: 1:1 - bez využití; zásahy brankářů: Dominik Lupták 25 - Lukáš Nešťák 18; počet diváků: 95

Nasazení hráču ze zápasu s FBC Ostrava bohužel o den později spadlo na polovinu. Pomohla k tomu i taktika Vítkovic, jejichž hráči si bezstarostně nahrávali před vlastní brankou bez jakéhokoliv úmyslu ohrozit branku na druhé straně. A tak čas plynul. V 9. minutě utekl po mantinelu vítkovický David a nad nohou prostřelil Nešťáka. V 12. minutě přidal Kopelec již druhou branku. Odpověď přišla z hole Šimíka, kterého vybídnul krásnou přihrávkou Mrowiec a Šimík už jen zasunul míček mezi tři tyče. Do konce třetiny se opět prosadil poslední dobou skvěle hrající Mžyk.
Od druhé třetiny se tedy mohlo začít nanovo. Ve 32. minutě oživil opět upadající hru Vilím, který se dobře zorientoval před vítkovickou bránou a dokonal tak obrat. Jenže záhy byl na světě další zvrat ve skóre. Kubečka s Davidem po svých zásazích stanovili skóre před poslední částí na 4:3.
Torpedo muselo zařadit vyšší rychlostní stupeň, pokud pomýšlelo na body. Seidl to potvrdil a vyrovnal na 4:4. A to mohlo být ještě lépe. To by ale musel Delong potrestat chybu brankáře Luptáka, který mimo velké brankoviště zahrál na zemi. Trestné střílení ale Lupták vychytal. Jeho zákroky byly klíčem k úspěchu Vítkovic. A navíc Pešat s Jakubcem utekli všem žlutočerným hráčům a se situací 2 na nikoho nemohl Nešťák nic udělat. Na tuto ránu z 55. minuty už naši svěřenci nenašli odpověď a odjížděli domů s prázdnou.
Naštěstí se v Praze zrodilo překvapení, když „klokany“ vyloupila Třebíč, což Torpedu velice pomohlo. Jejich náskok na 3. místě před zmíněnými Bohemians se zmenšil „jenom“ na 3 body. Tuto pozici budou junioři Florbal Torpeda Havířov hájit v neděli 16. února od 18 hodin v moravské metropoli. Přivítá je Bulldogs Brno.

Sestava TH: Nešťák, Kotucz (na střídačce) – Mrowiec, Drobisz, Zemánek, Pařenica, Třaska (C), Seidl, Duda – Vilím, Delong, Šimík, Kraus, Bora, Mžyk, Folwarczný, Šochman, Glogar, Pěgřimek, Kloza (2. zápas); trenéři: Strnadel, Kubíček