(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

S Frýdkem-Místkem za dva body díky prodloužení

Florbalisté Torpeda Havířov ztratili v sobotním utkání s Frýdkem-Místkem na domácí půdě bod, jelikož vyhráli až v prodloužení. Jenže díky zaváhání Petrovic jim na první místo schází pouhý bod, soutěž se tak ještě více vyrovnala a závěr soutěže bude velice dramatický.

Šanci v brance dostal v tomto malém derby Jiří Švihl. V sestavě Torpeda však z různých důvodů chyběli obránce Ondřej Kowal a útočníci první formace Pavel Kožušník a David Mattivi. Přesto se utkání pro havířovské vyvíjelo dobře, ale vzhledem k luxusnímu množství nevyužitých šancí se Frýdek dočkal vyrovnání. V prodloužení však bod navíc bral Havířov.

Florbal Torpedo Havířov - FbC BD STAV Frýdek-Místek 4:3p (3:1, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky TH:
4. Jakub Kantor, 8. Marek Čížek, 11. Marek Čížek, 63. Marek Čížek; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 113;

I přes absenci klíčových hráčů a sestavu polepenou ve stylu rozbitého porcelánu začalo Torpedo utkání dobře. Ve čtvrté minutě se po spolupráci s Kajpušem vypotácel zpoza branky Kantor a míček pod brankářem doručil až za brankovou čáru - 1:0. Druhou branku přidalo žlutočerné komando o čtyři minuty později. Čížek dostal v předbrankovém prostoru až moc času a ačkoliv seřizoval svou střelu v rekordně dlouhém čase, nakonec rozvlnil síť Zápalky - 2:0. Za necelé tři minuty předvedla stejná pětice hráčů libovou akci, kterou zakončoval opět Čížek - 3:0. Další radost domácích mohla přinést následná přesilová hra, ale z dvou minut, které měly sloužit ke zvýšení náskoku spíše bolely oči. Místo toho se těsně po přesilové hře ozvali i hráči Frýdku, konkrétně Korbáš, který z hranice basketbalové hrušky prostřelil Švihla - 3:1.

Druhé třetiny bývají pro Havířov velice kritické. Zejména jejich úvod, na což ale byli hráči v šatně upozorňováni. Gólově se Frýdek-Místek prosadit nedokázal, ale byl to on, kdo vstoupil do druhé třetiny aktivněji. Havířov si i přesto vytvořil několik tutových šancí, například Plášek nastřelil tyčku. Junior Kraus poslal míček do odkryté klece naopak velice pomalým způsobem, takže jej brankář ještě stihl zachytit. A tak se přesně v polovině utkání dostal Frýdek na dostřel, když Žurek z malého brankoviště procedil Švihla - 3:2. To bylo ale z druhé třetiny vše.

Poslední část mnoho florbalové krásy nenabídla, navíc vyložených šancí ubylo na obou stranách a tak se spíše bojovalo, než hrálo. Nic však mimo hranice fair-play. Frýdek se snažil vyrovnat, ale moc skulinek v obraně Havířova nenašel, naopak Torpedo chtělo pojistit náskok, ale až na několik náznaků to taktéž k ničemu nevedlo. Tři minuty před koncem byl přísně vyloučen Tomáš Vlach, ale havířovští tuto početní nevýhodu ubránili. Hosté se tak rozhodli pro hru bez brankáře, která nakonec přinesla kýžené ovoce. Střelu Vežranovského od mantinelu poslal do své branky tečí Michejda - 3:3.

Prodloužení trvalo necelé tři minuty, to když střelu Pláška jednoruč do branky doklepl Čížek, zkompletoval tak hattrick a připsal Havířovu bod navíc!

Sestava TH: Švihl (Piško na střídačce) - Kuttler, Michejda, Halaxa, Beneš, Bezděčík Pe., Peřka V., Zemánek - Peřka K., Kraus, Vlach, Kantor J., Kajpuš, Bezděčík Pa., Nevrlka, Plášek, Čížek, Kraus, Seidl