Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Junioři opět s plným počtem bodů

Nadmíru důležité utkání bylo na programu v sobotu 25. ledna pro naše juniory. Přímý souboj o 3. místo s tím, nejlepším, co může pražská „Bohemka“ nabídnout. V kvalitním utkání zazářil Jan Šimík, který čtyřmi góly vrátil Torpedo zpět na 3. pozici v tabulce. 3 body z nedělní kanonády proti Spartě byly nutností.

Florbal Torpedo Havířov - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 8:5 (4:2, 1:1, 3:2)
Branky TH:  2. Jan Šimík (Marian Drobisz), 4. Jan Šimík (Adam Delong), 12. Jan Šimík (Adam Delong), 19. Jan Šimík (Adam Delong), 40. Marián Kloza (Jan Šimík), 46. Adam Delong (Dominik Mrowiec), 57. Marian Drobisz (Jakub Vilím), 59. Jakub Vilím (Adam Delong); rozhodčí: Radek Vybíhal - Pavel Kačer; vyloučení: 5:3; využití: 1:2; zásahy brankářů: Lukáš Nešťák 26 - Jan Cimbálek 40; počet diváků: 289

Úvod utkání, který kvalitou, nasazením a vyrovnaností připomínal zápasy play-off zastihl pravé křídlo 1. lajny Torpeda Havířov Jana Šimíka ve skvělé formě. Již ve 2. minutě otevřel skóre jedovatou střelou pod ruku gólmana Cimbálka, kterého mohlo poznamenat jen provizorní rozcvičení, což zapříčinil pozdní příjezd hostů. Ve 4. minutě Delong naservíroval Šimíkovi míček před prázdnou bránu a ten se nemýlil – 2:0. Poté sice se připomněli i hráči Bohemians hrající mužskou extraligu, Höffer a Kopecký, kteří zápas vyrovnali. To ale nevykojilo „Šimce“, který dalšími dvěma góly vrátil Torpedu vedení.
2. část byla ovlivněna mnoha vyloučeními. Dokonce i gólman Nešťák si musel vyšlápnout na trestné střílení Viktora Kopeckého. O chvíli později si ale Kopecký připravil odvetu, když využil přesilovou hru hostí a snížil na 4:3. Ke konci třetiny vyšel tah trenéra Strnadela s nasazením dorostence Klozy, který krátce po svém prvním příchodu na hřiště vymetl z volného úderu pavučinky v Cimbálkově bráně – 5:3.
Bylo jasné, že utkání bude velmi dramatické. Napětí před poslední třetinou se dalo krájet. Bohemians měli tlak, nicméně nebyli schopni jej zužitkovat. To naopak Delong na druhé straně se připomněl, že si ještě dneska nedal gól (prům. 2,3 gólu/zápas) a krásně zavěsil pod víko. Poté už nabral tlak Pražanů maximálních obrátek. Snížení přišlo při hře 6 na 4. Na remízový stav se už ale naštěstí nedostalo. Naopak šťastná teč hostujícího obránce, která změnila trajektorii letu Drobiszovy „petelice“, už zlomila Jedličkově výběru vaz nadobro. Na Höfferovu branku zareagoval Vilím gólem do prázdné brány, a tak bylo veledůležité vítězství na světě.

Florbal Torpedo Havířov - AC Sparta Praha Florbal 14:3 (2:0, 4:0, 8:3)
Branky TH: 13. Jan Šimík (Adam Delong), 16. Adam Delong (Dominik Mrowiec), 21. Jan Šimík (Jakub Vilím), 22. Richard Kraus (Daniel Bora), 25. Daniel Bora (Vojtěch Mžyk), 28. Adam Delong (Jan Šimík), 45. Daniel Pařenica (Vojtěch Mžyk), 45. Jan Duda (Erik Šochman), 45. Daniel Bora (Richard Kraus), 49. Dominik Mrowiec (Adam Delong), 54. Dominik Mrowiec (Adam Delong), 55. Daniel Bora, 58. Daniel Pařenica (Lukáš Pěgřímek), 60. Adam Delong; rozhodčí: Martin Kotala - Pavel Hála; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; zásahy brankářů: Jakub Kotucz 16, Jan Musil 4 - Filip Černý 12, František Hašpl 15; počet diváků: 256

Po úspěšném sobotním zápase se junioři Torpeda vrhli do klání s dalším pražským týmem, Spartou, s úsměvem na rtech. Ten úsměv se ale ve hře změnil v uchlácholení a prvních 10 minut bylo velice uspávajících. Spíše Sparta držela míček na svých čepelích. Naštěstí Šimík a Delong opět zaúřadovali a otevřeli svými trefami skóre.
Druhá část už byla ze strany domácích klidnější a postupem času i rozdíl obou týmů byl markantnější. Ze startu hned Šimík a následně Kraus zvýšili už na 4:0. Zanedlouho už byl rozdíl pětigólový a sparťanský gólman Černý si radši „balil svá fidlátka“. Zasloužil se o to Daniel Bora, hráč, kterého vyřadilo ze hry na celou první polovinu sezóny zranění kotníku. Skóre po druhé třetině uzavřel na 6:0 Adam Delong.
4 góly během 45 sekund, i to se ve florbale stává. A to přesně bylo k vidění ve 45. minutě. Ke další trefě Bory se přidali Pařenica a Duda, obránci, kteří opravdu nestřílí branky jako na běžícím páse. Oba dva asi nemají rádi tento pražský celek. Jejich góly jsou k vidění pouze proti Spartě (v minulém vzájemném střetnutí oba 1+0, zbytek sezóny „ticho po pěšině“). Mezi tyto 3 havířovské střelce se vklínil Jakub Josef Malhocký, který zaznamenal i čestný úspěch hostí – 9:1. To už byl v bráně Havířova Jan Musil, který vystřídal Jakuba Kotucze. Právě Kotucz byl vyhlášen hvězdou utkání, když za 45 minut nepustil za svá záda ani jeden míček. Konec utkání přinesl ještě spoustu branek. Kromě dvou gólů hračičky Mrowiece a dalších zásahů Pařenicy a Delonga svůj hattrick zaznamenal debutant v této sezóně Daniel Bora. Celkové skóre se zastavilo na stavu 14:3.
Junioři Florbal Torpeda Havířov jdou pevně za co nejlepším umístěním pro play-off. 2 víkendové výhry je vrátily zpět na 3. příčku, ale právě Bohemians budou určitě o ní také tvrdě bojovat. Nyní Havířov čeká 5 venkovních zápasů. Ty nejbližší jsou na programu 7. a 8. února s FBC ČPP Software Ostrava a s 1. SC WOOW Vítkovice. Zpět do městské sportovní haly se junioři vrátí už v rámci nadstavbové části.

Sestava TH: Nešťák (1. zápas), Něšťák, Musil – Mrowiec, Drobisz, Zemánek, Pařenica, Duda, Třaska (C), Seidl – Vilím, Delong, Šimík, Kraus, Glogar, Pěgřimek, Mžyk, Folwarczný, Antoszyk, Šochman, Kloza (1. zápas), Bora (2. zápas); trenéři: Strnadel, Kubíček