Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Junioři jako den a noc

Těmito slovy popsal trenér Richard Strnadel vystoupení svých svěřenců o tomto víkendu. Sice výsledných 5 bodů není zrovna nejhorších, ale v této situaci Torpedo bylo přeskočeno v tabulce týmem FbŠ Bohemians. V zápase s Boleslaví opět řádilo trio Vilím-Delong-Šimík, další den ale „beton“ Liberce slavil úspěch, naštěstí si odvezl na sever Čech pouze bod.

Florbal Torpedo Havířov - BILLY BOY Mladá Boleslav 14:6 (3:0, 4:2, 7:4)
Branky TH: 10. Jakub Vilím (Dominik Mrowiec), 13. Adam Delong (Jakub Vilím), 14. Jan Seidl (Dominik Folwarczný), 24. Jan Šimík (Dominik Mrowiec), 29. Jan Šimík (Jakub Vilím), 35. Marian Drobisz (Jakub Vilím), 38. Jakub Vilím (Adam Delong), 46. Jakub Vilím (Adam Delong), 46. Adam Delong (Marian Drobisz), 50. Adam Delong (Lukáš Nešťák), 51. Adam Delong (Dominik Mrowiec), 53. Jan Šimík, 56. Richard Kraus (Tomáš Třaska), 60. Jakub Vilím (Marian Drobisz); rozhodčí: Daniel Olšák - Martin Vlček; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; střely: 52:52; počet diváků: 287

Zápas poznamenaný vzpomínkou na tragické úmrtí hráče ostravského FBC a kamaráda Radima Šelmeciho nakonec přinesl kanonádu jak se sluší a patří. 20 branek a k tomu ještě mnoho dalších gólových příležitostí – to je účet šestého vyhraného zápasu z posledních sedmi. Opět skvělí diváci se měli na co dívat.
Zakřiknutou úvodní část první třetiny uzavřela až dorážka Vilíma po jedovaté střele Mrowiece. Poté už Torpeda zařadila vyšší rychlostní stupeň a hosté se nestačili divit. Delong se Seidlem do konce třetiny navýšili náskok, který byl již třígólový.
Po změně stran přispěchal se svou troškou do mlýna i Šimík. Zkoprnělá Boleslav jen zírala, cože to za nadpozemskou kombinaci 1. lajna Havířova předvádí. Vzešly z toho 2 Šimíkovy zásahy – 5:0. Zbytek druhé části přinesl ještě po dvou brankách na obou stranách, a tak byl náskok Torpeda více než nadějný – 7:2.
Útočné choutky všech přítomných na hřišti ve 3. třetině byly zřejmé. A tak se taky útočilo, střílelo a branky se množily. Poslední snaha o zvrat zápasu Boleslavi naštěstí úspěšně neskončila. Na dva slepené góly mělo Torpedo rychlou a drtivou odpověď. Delong nejenže slavil další hattrick v sezóně (celkem 4+2), ale svou akcí navíc uhranul diváky na tribunách. Hattrickem se blýskl i Šimík, Vilím se za své 4 branky a 3 asistence taky asi zrovna nezlobil. Své střelecké trápení ukončil i Kraus a Jeníčkova branka byla už jen malinkou kaňkou na dnešním utkání. 14 vstřelených branek, 3 body a výborní diváci, co víc si přát? Snad už jen to zdraví a Radimovi, ať se má tam nahoře co možná nejlépe…

Florbal Torpedo Havířov - FBC Liberec 6:5 po prodloužení (2:1, 1:2, 2:2 - 1:0)
Branky TH: 8. Vojtěch Mžyk (Richard Kraus), 9. Vojtěch Mžyk (Erik Šochman), 27. Jan Příhoda (vlastní branka), 44. Dominik Mrowiec, 46. Dominik Mrowiec (Jan Šimík), 65. Richard Kraus (Vojtěch Mžyk); rozhodčí: Miroslav Tkáč – Radim Sýkora; vyloučení:  4:2; využití: 1:1; střely: 26:37; počet diváků: 182

Povinnost urvat všechny body, tak zněl pokyn před utkáním s Libercem. A po zaslouženém vítězství s Mladou Boleslaví a faktem, že Liberec dorazil pouze s 11 hráči do pole, to určitě nebyl nadlidský úkol. Jenže Liberec se na zápas dobře takticky připravil. Pětice hráčů zatažená hluboko ve vlastní obranné polovině blokující všechny střely mířící na brankáře Strýčka, osobní obrana Adama Delonga a shoda dalších okolností byly příčinou toho, že Liberec stejně jako na domácí půdě získal jeden bod.
Celý zápas se odehrával v nevalném tempu, diváci, kterých přišlo opět požehnaně, neviděli příliš mnoho krás florbalu. Jednalo se o tuhý taktický boj. V úvodních minutách konečně ukončil své střelecké trápení Vojtěch Mžyk a dvěma velmi podobnými brankami otevřel skóre. Pak už se ale brankostroj domácích zasekl. K tomu Strobach ideálně trefil letící míček do brankoviště Nešťáka a určil stav po 1. třetině - 2:1.
Ve 26. minutě sice Delong svým únikem na Strýčka nerozvlnil síť, následně ale chytře zpoza brány nastřelil libereckého Příhodu, který si míček srazil do odkryté brány. Pak ale Liberec během 10 minut zápas otočil. Občas měl Liberec trošku štěstí, havířovský gólman Nešťák taky v neděli neměl zrovna svůj den. Za stavu 3:4 vzal tíhu okamžiku na sebe Dominik Mrowiec. Nejprve elegantně a s přehledem proměnil trestné střílení, pak dalekonosnou střelou opět vrátil Torpedu vedení. V 51. minutě ale David Tampier propálil vše živé a poslal zápas do prodloužení.
V něm oba týmy nechtěly udělat žádnou zásadní chybu, a tak se spíše čekalo na nájezdy. Jenže když už scházelo pouze 38 sekund, našel nejlepší hráč zápasu Mžyk Richarda Krause, který rozradostnil naprostou většinu lidí v městské sportovní hale a ukořistil pro Havířov bod navíc.
Ztráta jednoho bodu bohužel znamenala, že Florbal Torpedo Havířov spadl na 4. příčku. O tom, jestli se vrátí zpět na 3. „fleka“, rozhodne veledůležitý duel - přímý souboj s FbŠ Bohemians. Úvodní hvizd rozhodčího zazní 25. ledna opět v MSH Havířov. O den později se Torpeda utkají s pražskou Spartou. Jelikož duel s Bohemkou bude zásadní pro postavení do play-off , žádáme Vás, abyste si opět nenechali toto utkání ujít. Tyto klání budou zároveň posledními domácími zápasy před zmíněným play-off.

Sestava TH: Nešťák, Musil – Mrowiec, Drobisz, Zemánek, Pařenica, Duda, Třaska (C), Seidl – Vilím, Delong, Šimík, Kraus, Glogar, Pěgřimek, Mžyk, Folwarczný, Antoszyk, Šochman, Kloza; trenér: Strnadel