3:1
(2:1, 1:0, 0:0)

Torpedo

Po delší době vytoužené body žen

Tento víkend prolomily ženy na domácí půdě své prokletí. Ráno sice nedokázaly přehrát Bílovec,který zvítězil 2:4,ale další dvě utkání se konala hotová senzace. Obavaný ostravský celek MVIL Girls porazily 4:3 a stejným poměrem přehrály ostravskou Letku z Poruby.

Florbal Torpedo Havířov – FBC Spartak Bílovec 2:4
Branky (asistence): Skalíková (Krygielová), Bušková (Krygielová)Vyloučení: 0:1

Děvčata z Bílovce na nic nečekaly, do první třetiny vlítly bez váhání a rázem vedly 0:2. Stav snížila Skalíková po nahrávce Krygielové. Ta našla nahrávkou v druhé třetině Buškovou,která srovnala stav utkání na 2:2. Ve třetí třetině soupeř využil špatného rozestavění při úderu. Naděje se Torpedu naskytla v podobě přesilové hry,ale i tu Bílovec perfektně zvládl a poté přidal další gól a upravil tak skóre na konečných 2:4.

1.MVIL Ostrava Girls – Florbal Torpedo Havířov 3:4
Branky (asistence): Skalíková, Skalíková, Krygielová (Bušková), Skalíková (Krygielová) Vyloučení: 1:0

V druhém utkání po Vánoční pauze nastoupilo úplně jiné Torpedo,které chtělo hrát pořádný florbal a mělo konečně chuť vítězit. Dvě naprosto stejné situace,které vyústily z chybné obrany soupeře,využila Skalíková a během prvních tří minut bylo Torpedo na koni – 0:2. Zkušená protihráčka Gaidová reagovala na špatnou rozehrávku a snížila skóre na 1:2. V druhé třetině zaúřadovalo duo Krygielová – Bušková a stav navýšily na 1:3. Torpedo nevyužilo početní výhodu na hřišti a tak jej soupeř v závěru třetiny potrestal přibližující brankou na 2:3. V úvodu poslední třetiny proklouzla útočící hráčka ostravského celku, která srovnala stav na 3:3. Následovala opatrná hra obou celků,kterou promila Krygielová,když našla před bránou číhající Skalíkovou a ta se nemílila. Poslední minutu uktání se Torpedo snažilo držet míček a dočkalo se tak vytoužených bodů do tabulky.

Florbal Torpedo Havířov – 1.Letka Sokol Ostrava poruba 4:3
Branky (asistence): Krygielová (Bušková), Skalíková (Krygielová), Miczková (Krygielová), Gřešová (Krygielová) Vyloučení: 0:2

Tento zápas se nesl v podobném duchu jako předchozí s tím rozdílem,že docházely síly vinou třetího utkání v jeden den. Zápas nastartovalo známé duo Krygielová – Bušková. V druhé třetině stačila Krygielová rozehrát úder rychleji než se soupeř zorientoval a připravená Skalíková navýšila skóre na 2:0. Ve třetí třetině soupeř využil těžkých nohou Torpeda a snížil skóre na 2:2. Následovala přesilová hra a co čert (čti trenér Filip) nechtěl,domácí celek obdržel branku a bylo zle. Nad míru a právem vytočený trenér Torpeda poslal tu samou sestavu na hřiště zpět se slovy,že pokud nedá gól,ať se ani nevracejí na střídačku. Zbožné přání trenéra vyslyšela Miczková a minutu před koncem utkání dorovnala na 3:3 po příhrávce Krygielové. Nezbývalo nic jiného než sesbírat poslední síly. Jako triumf z rukávu vytáhla své střelecké umění Gřešová a po nahrávce Krygielové poslala Torpedo 18 vteřin před koncem do vedení a zařídila tak další tři body do tabulky.

Sestava: Springerová – Némethová, Skalíková, Vasilová – Krygielová, Bušková, Gřešová, Miczková, Vampolová, Hégrová, Chlebková, Krucinová.

Trenér: Kubíček