(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

Olomouc padla, Havířov přezimuje na druhé příčce

Poslední utkání v letošní sezóně odehráli hráči Florbalu Torpeda Havířov na půdě Olomouce. Utkání, v němž byl určen jasný favorit však nemělo tak hladký průběh. Havířov nastoupil do utkání pouze v deseti lidech, navíc po absolvování vcelku daleké cesty a tak roizjezd nebyl úplně ideální. V poslední části havířovští však potvrdili svou roli a dokráčeli si díky ostatním víkendovým výsledkům na druhou příčku, přičemž na první Petrovice ztrácí dva body. Na záda však Havířovu dýchá mnoho namlsaných celků, kteří se budou chtít v druhé části soutěže porvat o co nejlepší umístění.

TEMPISH FBS Olomouc - Florbal Torpedo Havířov 7:10 (3:3, 2:2, 2:5)
Branky TH:
4. Jakub Kuttler, 9. David Mattivi, 18. David Mattivi, 26. Pavel Bezděčík, 39. Jakub Kuttler, 41. Pavel Bezděčík, 42. David Mattivi, 48. Michal Kajpuš, 53. Petr Bezděčík, 59. Petr Bezděčík; rozhodčí: Jan Perla - Jiří Vrzala; vyloučení: 3:2; využití: 0:1; diváků: 41;

Pavel Kožušník, Lukáš Nevrlka, Ondřej Kowal, David Beneš, Marek Čížek, Filip Michejda, Štěpán Laja, Michael Vydra nebo Petr Palovský. To není soupiska z utkání s Olomoucí, ale naopak, výčet hráčů, kteří Havířovu v tomto duelu chybělo. Torpedo vyslalo do Olomouce pouze dvě pětice hráčů, navíc na brankovišti dostal důvěru brankář B-teamu Jiří Švihl. Ten si premiéru představoval jistě jinak. Uběhlo devětašedesát sekund a Olomouc vedla již 2:0. Deset minut trvalo Torpedu, než se díky Kuttlerovi a Mattivimu začínalo od nuly. Do konce třetiny se stav změnil na každé straně ještě jednou a první třetina tedy skončila nerozhodným stavem 3:3.

Na začátku druhé části Olomouc nevyužila přesilovou hru po vyloučení mladšího Bezděčíka a naopak jeho starší bratr po přesilové hře poslal Havířov poprvé do vedení. Jenže za necelou půlminutu se začínalo opět od znova. Stav se poté nezměnil ani při hře 4 na 4, až pět minut před druhou sirénou poslal Olomouc do vedení Novák. Jenže i na tento stav dokázalo Torpedo zareagovat, konkrétně Kuttler srovnával na 5:5 a bylo jasné, že rozuzlení přijde až v poslední části.

Těžko říct, zda Olomouc odešla fyzicky, nebo se naopak Havířov dostal do ideální provozní teploty, ale poslední část byla jasně v režii hostů. Po čtyřiceti sekundách Havířov díky napadání získal míček a Bezděčík starší jej pohotově zametl do branky - 5:6. Za necelou minutu zvýšil náskok Havířov Mattivi a když se ve 48.minutě prosadil Kajpuš, bylo rozhodnutov - 5:8. Osm minut před koncem Havířov využil nacvičenou přesilovou hru po spolupráci Kantor s Petrem Bezděčíkem. Olomouc sice ještě dvěmi brankami zkorigoval skóre, ale poslední tečku za utkáním udělal Petr Bezděčík gólem do prázdné branky - 7:10.

Sestava TH: Švihl (Piško na střídačce) - Plášek, Peřka V., Bezděčík Pe., Halaxa - Mattivi, Kuttler, Peřka Ka., Kajpuš, Kantor J., Bezděčík Pa.; trenér: Kantor R.

Havířov se díky dvěma víkendovým výhrám a shodou ostatních výsledků 2.ligy dostal na druhé místo tabulky za Petrovice, na které ztráci pouhé dva body, navíc má lepší vzájemné utkání. Jenže Havířov má náskok pouhých pěti bodů na sedmé (!!) místo. Přezimuje tak sice na druhé příčce, ale vyrovnanost tabulky slibuje dramatickou druhou část druholigové čtvrté divize!

V první desítce kanadského bodování je po polovině soutěže pouze Pavel Kožušník (za pouhých 7 utkání nasbíral 23 bodů), následuje ho dvanáctý David Mattivi (11 utkání, 20 bodů) a třiadvacátý Jakub Kantor (11 utkání, 17 bodů). Nejlepším střelcem je Pavel Kožušník s třinácti góly, nejlepším nahrávačem Jakub Kantor s patnácti asistencemi. Na brankovišti je v procentuální úspěšností nejlepší Jan Piško (88%)!

Havířov během jedenácti utkání osmkrát vyhrál, ani jednou se utkání nerozhodovalo v nastaveném čase a třikrát pocítil pocit porážky. V druhé polovině soutěže jej čeká hned sedm utkání na domácí půdě a pouze čtyři utkání venku (výjezdy Brno, Brno a Klobouky, Hluk). Liga se po měsíční pauze vráti v sobotu 4.ledna v souboji s Přerovem!