Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Dokonce i Brno odjíždí s nepořízenou

Junioři Florbal Torpeda Havířov mají za sebou první polovinu sezóny. A prozatímní výsledky nejsou vůbec špatné, ba naopak. 23 bodů a 3. místo jsou určitě příslib do druhé půlky G2 ligy juniorů. V posledním zápase, který ukončil sérii domácích zápasů, byl na řadě tuhý boj o ono 3. místo. Brňané ale nekladli očekávaný odpor, a tak si domácí vcelku v pohodě dokráčeli pro další výhru.

Florbal Torpedo Havířov – itelligence Bulldogs Brno 12:6 (2:0, 4:2, 6:4)
Branky TH: 8. Adam Delong (Jan Šimík), 17.  Marián Kloza (Ondřej Glogar), 22.  Vojtěch Mžyk (Tomáš Třaska), 26. Jakub Vilím (Jan Šimík), 29. Dominik Mrowiec (Tomáš Třaska), 35. Richard Kraus (Tomáš Třaska), 41. Adam Delong (Jakub Vilím), 41. Marián Kloza (Ondřej Glogar), 43.  Jakub Vilím (Adam Delong), 45. Adam Delong, 54. Dominik Mrowiec, 57. Jakub Vilím (Adam Delong); rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko (Tomáš Podlesný); vyloučení: 3:3; využití: 2:1; střely: 35:19; počet diváků: 216

V úvodu utkání stojí za povšimnutí pouze kuriózní situace z 5. minuty, kdy se po nešťastném došlápnutí zranil jeden z dvojice rozhodčích. Po chvilce ošetřování se opět začalo hrát, nicméně do 2. třetiny byl povolán „náhradní rozhodčí“ Tomáš Podlesný, který shodou okolností pobýval v té době v městské sportovní hale. Nová rozhodcovská dvojice Svrček - Podlesný se chopila výzvy velmi dobře a dokázali toho utkání dopískat s bravurou, za což jim děkujeme. Mezitím už se motory Torpeda rozeběhly na plné obrátky a v 8. minutě Delong po přihrávce Šimíka otevřel skóre. Brno po úvodní brance bylo jakoby opařené, a tak další šance Torpeda se jen hrnuly.  V 15. minutě rozjel krásnou individuální akci kapitán domácích Třaska, jenže míčkem orazítkoval pouze břevno brněnské brány. O chvilku později už ale další branka přišla, když Kloza osamocen před bránou roztřepetal brankovou síť – 2:0.
Do druhé části nastoupila Torpeda s velkou chutí a po gólech Mžyka a Vilíma byl náskok už čtyřbrankový. Brňané sice taky zaznamenali první trefu, přesto ale bylo vidět u nich velké rozčarování z vývoje utkání.  Z toho pramenil dvouminutový trest za hrubost pro Němečka, kterou trestal Mrowiec. Vzápětí další vyloučení hostů nenechal bez odezvy Kraus. Druhou třetinu zkompletovalo snížení brněnského Hrazdíry.
Ve třetí třetině již tradičně skvělé publikum vidělo gólovou smršť, která zanechala za sebou na světelné tabuli po 5 minutách skóre 10:4. Za domácí řádila dvojice Delong – Vilím, navíc backhandovou střelou ala David Mattivi zaznamenal i Kloza druhý gól v utkání. Poté se hra opět lehce uklidnila. Poslední naději Brnu přinesly 2 slepené branky v 53. minutě. Jenže tu hned v počátku utnula hvězda utkání Domink Mrowiec, který elegantně proměnil trestné střílení. Skóre zpečetil gólem do prázdné branky Vilím.

A tak si domácí upevnili 3. příčku v tabulce. Nyní se kolotoč utkání vrací opět na začátek, akorát místa konání se budou pochopitelně lišit. Na další domácí duely juniorů si budeme muset počkat. Ty se uskuteční až v příštím kalendářním roce. Nicméně o víkendu 30. 11. a 1. 12. se junioři vydají do Střešovic, resp. do Chomutova. Tak snad si na zpáteční cestu přibalí taky pár bodíků.

Sestava TH: Nešťák, Kotucz – Mrowiec, Drobisz, Zemánek, Duda, Třaska (C), Seidl, Pařenica – Vilím, Delong, Šimík, Kraus, Glogar, Pěgřimek, Mžyk, Kloza, Šochman, Antoszyk; trenéři: Strnadel, Kubíček