Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Návrat juniorů zpět do extraligy neúspěšný

Junioři Florbal Torpeda Havířov po jednoznačné sezóně strávené v druhé lize a po vydařeném i vydřeném play-up se Snipers Třebíč vrátili opět nejvyšší juniorskou soutěž na havířovskou palubovku. Na řadu přišla letní příprava a také změny v kádru. A první šance zjistit, jak na tom ve skutečnosti jsme, nastala tento víkend. Bohužel s favorizovaným soupeřem to byla premiéra ne zrovna zdařilá.
Psal se duben tohoto roku. Zápas se Třebíčí nevypadal zrovna růžově, pak ale nastartoval Adam Fliega svou kanonádu a čtyřmi góly poslal zápas do prodloužení. V něm Petr Bezděčík střelou pod horní tyč nastartoval gejzír radosti v zaplněné MSH...

Od té doby se toho v juniorském týmu změnilo mnohé. Tým opustili hráči ročníku 94 Petr Bezděčík, Adam Fliega, Radek Kubala, Kamil Peřka, Filip Michejda, Tomáš Kozlík, Lukáš Nevrlka a brankáři Piško se Švihlem, kteří velkou měrou přispěli k úspěchu v minulé sezóně. Naopak ke zbytku hráčů se přidal Marian Drobisz z Českého Těšína, po předchozím hostování svůj přestup dotáhl i Ondřej Glogar, na střídavé hostování mužstvo posílilo úderné komando hráčů z Horní Suché tvořené Adamem Delongem, Jakubem Vilímem, Janem Šimíkem a Dominikem Mrowiecem a talentovaný Vojtěch Mžyk z Eagles Orlová. Po absolvování náročné letní přípravy pod taktovkou trenérů Strnadela s Kubíčkem a sérií přátelských utkání zakončené pražským G2 Cupem už se Torpedo mohlo vrhnout po hlavě do kolotoče s názvem G2 liga juniorů.

Florbal Torpedo Havířov - Tatran Omlux Střešovice 2:6 (1:2, 1:4, 0:0)
Branky TH: 13. Jakub Vilím (Jan Šimík), 33. Jan Šimík (Adam Delong); rozhodčí: Radim Sýkora – Miroslav Tkáč; vyloučení: 5:3; využití: 0:2; diváci: 192

Sobotní zápas s věhlasným soupeřem z pražských Střešovic začal úpornou zónovou obranou domácích. Tatran tlačil, avšak do 4. minuty se prosadit nedokázal. Pak ale přišel dvouminutový trest, se kterým hosté po přesilovkové kombinaci naložili skvěle – 0:1. Následně zápas pokračoval v podobném stylu, Střešovice měly více ze hry, domácí se objevovali v útočné třetině pouze sporadicky. To ale nezabránilo k vyrovnání skóre. Šimík poslal ukázkový pas na Vilíma, který prostřelil brankáře hostů – 1:1. Jenže tento stav trval pouze necelou minutu, kdy Skřivánek vrátil Tatranu vedení – 1:2.

Ve druhé části přišla černá desetiminutovka domácích, kterou hosté trestali. Po menších chybičkách v obraně a díky technické zdatnosti hráčů Tatranu byl stav v polovině zápasu 1:5. Jiskřičku naděje vykřesala nejlépe hrající lajna domácích. Tentokrát po rychlém brejku zasouval do prázdné branky Šimík – 2:5. Pak ale přišla zbytečná vyloučení, která Torpedo zastavila v rozletu. Navíc přišlo i další využití přesilovky – 2:6.

Poslední třetina byla ovlivněna spoustou vyloučení, které už žádný tým nedokázal potrestat. Skvělá návštěva, která byla suverénně největší ze všech zápasů 1. kola, vehementně povzbuzovala Havířov k vyrovnání, bohužel ale nedotlačila domácí k vyrovnání, popř. ke zredukování skóre. Zápas ale díky mnoha osobním soubojům vygradoval k divokému konci. Po faulu Zavadila na Šochmana, který s vyraženým dechem nemohl pokračovat dál, sudí odpískali trestné střílení. Dominik Mrowiec ho ale neproměnil. A tak se návrat do extraligy juniorům nevydařil a po prohře 2:6 putovaly všechny body do Prahy. Nezbývalo nic, než se připravit na nedělní zápas s FbC 98 Chomutov.

Sestava TH: Nešťák, Kotucz – Třaska (C), Seidl, Folwarczný, Mrowiec, Duda, Pařenica – Antoszyk, Kraus, Šochman, Šimík, Delong, Vilím, Glogar, Drobisz, Pěgřimek, Mžyk, Kloza; trenéři: Strnadel, Kubíček