(0:0, 0:0, 0:0)

1. SC TEMPISH Vítkovice Tygříci

Vítkovice

Přípravka ve Stonavě třetí

Šestý turnaj odehrála připravka Florbalu Torpeda Havířov minulý víkend v nedaleké Stonavě. Turnaj odstartovali nejmladší zástupci klubu prohrou, ale následně si napravili reputaci, jelikož už nepocítili hořkost porážky. Po dvou remízách a jedné výhře si odvezli pohárek za třetí místo.

První utkání nezačali havířovští proti Vítkovicím vůbec zle. Stav v poločase byl vyrovnaný poměrem 2:2, ale začátkem druhého poločasu se bohužel zranila brankářka Viochnová (které přejem za celý tým brzký návrat na hřiště) a zřejmě i vlivem toho, jelikož v prvním poločase pochytala spousty šancí soupeře, nakonec zvítězili hráči s rytířem Vítkem na hrudi poměrem 4:12.

Do druhého utkání vletěli havířovští s odhodláním a bylo to na hřišti znát. První poločas vyhráli 4:1 a vypadalo to, že si připíšou první výhru na turnaji. Jenže jim po přestávce zřejmě opět došly baterie a nakonec z toho byla remíza 5:5.

Třetí utkání proti neoblíbenému soupeři z Karviné bylo zpočátku velice vyrovnané. V prvním poločase padla pouze jediná branka, kterou vsítil soupeře. Druhý poločas nabídl pro fanoušky z řad rodičů zajímavý příběh a dětem zážitek se šťastným koncem pro žlutočerné barvy. Poté, co v poslední minutě Torpedo otočilo a vyhrálo poměrem 5:4 mohl vyprsknout gejzír radosti. Kdyby se Stonava dala napojit na energii, která v ten moment sála z dětí, tak by se tam zřejmě svítilo zadarmo ještě doteď.

V posledním utkání měly děti osud dnešního turnaje ve svých rukou. Bohužel, mdlý výkon nestačil na lepší výsledek, než na remízu 6:6, ačkoliv měla přípravka Torpeda mnohem více ze hry.

Konečné třetí místo je pěkné, ale není rozhodující. Kaňkou na turnaji je zranění Nely Viochnové, naopak pozitivem to, že si zahrály a zkušenosti nabraly všechny děti, což je u takovéto kategorie základem. Další turnaj odehraje přípravka 21.3.2015 na ostravské Dubině.

Sestava TH: Viochnová, Zbořil, Skála, Kalábová Niki, Kalábová Natali, Vizváry, Mikulcová, Tichý, Pařenica, Ľalíková, Blažek, trenéři: Kantor J., Švihl