(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

Torpedo opět sejmulo Petrovice a je ve čtvrtfinále, stav série 3:2

Rozhodující úterní osmifinálové utkání Národní ligy mezi domácím Torpedem Havířov a hostujícími Petrovicemi sledovala zaplněná MSH v Havířově. Torpedo jako favorit celé série neponechalo nic náhodě a poslední utkání série rozhodlo ve svůj prospěch jednoznačným způsobem. Jan Piško nepustil za svá záda ani jeden balónek, navíc si připsal asistenci na vítěznou branku, hattrick si připsal i Vojtěch Peřka a Havířov tak postupuje mezi nejlepší osmičku Národní ligy. Vzhledem ke třem výhrám, v kterých Havířov jasně dominoval je velice zbytečné, že se celá série protáhla až do pátého utkání.

Florbal Torpedo Havířov - Z.F.K. AQM Petrovice 11:0 (4:0, 5:0, 2:0)
Branky TH:
8. Vojtěch Mžyk, 13. Hynek Plášek, 14. Tomáš Bajgar, 15. Lukáš Pěgřímek, 27. Tomáš Bajgar, 28. Vojtěch Peřka, 30. Pavel Bezděčík, 35. Vojtěch Peřka, 37. Tomáš Vlach, 51. Hynek Plášek, 54. Vojtěch Peřka; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 2:4; využití: 0:0; diváků: 264;

Začátek zápasu byl velice opatrný, jelikož v každém z utkání se rozhodovalo o tom, že kdo dá první branku, vyhraje zápas a nejinak tomu bylo i dnes. Havířov však byl přecejen tím, kdo se více tlačil do zakončení a šel čtvrtfinálové sérii více naproti. V osmé minuty našel Piško výhozem na středu Mžyka, který v situaci 1 na 1 podělal obránce a poradil si i s brankářem - 1:0. Poté přišla přesilová hra žlutočerných, ale ta se jim nevydařila. Jenže chvíli po vypršení trestu našel od mantinelu Bezděčík Pláška krosem a bylo to - 2:0. Neuběhlo ani čtyřicet vteřin, když se v brejkové situaci tečovanou střelou přes obránce prosadil Bajgar - 3:0. A přišlo třetí střídání a třetí slepená branka. Další super výhoz Piška jednoruč doručil Plášek Pěgřímkovi, který neměl problém doklepnout na místo určení - 4:0. Hostující trenér Hrček si vyžádal oddechový čas, což stačilo alespoň na to, aby do první sirény neinkasoval.

Druhou třetinu začali petrovičtí přesilovou hrou po faulu Mžyka. Jenže ta se jim nevyvedla, Vlach projel hřištěm jako nůž máslem a situaci hasil na poslední chvíli faulem Kašpar. Jelikož Vlach trestné střílení neproměnil, síly na hřišti se vyrvonaly. Ve 27.minutě vybojovalo Torpedo balónek a ten putoval po ose Folwarczný - Mžyk - Vlach až na Bajgara, který jej jen uklidil do odkryté brány - 5:0. Další "olé" akce této pětice přišla o dvě minuty později, kdy se dvěmi krosy před prázdnou brankou ocitl překvapivě obránce Peřka - 6:0. Svůj hřebíček do petrovické rakve přidal i kapitán Bezděčík, který se vymotal z rohu hřiště a zavěsil do šibenice - 7:0. Rataje z brány se však podařilo vyhnat až při další brance. To si opět lajna okolo Bajgara rozebrala hosty až do prázdné branky a zakončoval opět Peřka - 8:0. Poslední gólovou tečku za druhou části udělal Vlach, který si sběhl před branku a přesný Bajgarův pas od poloviny nadvakrát dopravil za Drobného - 9:0. Tři minuty před odchodem do šaten ještě mohl Havířov zvýšit, ale ani tuto přesilovou hru nevyužil.

Třetí část již tak bohatá na branky nebyla. Honbu za desátou brankou ukončil až v polovině poslední části Plášek opět po brejkové situaci a přesném zakončení - 10:0. Následně byl vyloučen Folwarczný, ale síly se opět vyrovnaly po faulu Plíhala a tak ani tuto možnost na čestný úspěch Petrovice promarnily. Situaci 4 na 4 využil naopak Havířov a symbolicky brankový účet utkání završil hattrickem dnes ofenzivně laděný obránce Vojtěch Peřka - 11:0.

Sestava TH: Piško (Švihl) - Beneš, Fliega, Halaxa, Drobisz, Vlach, Peřka - Čížek, Kantor, Kajpuš, Pěgřímek, Plášek, Bezděčík, Folwarczný, Bajgar, Mžyk, Kloza, Kožušník, Černý