(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

Muži roli favorita nezvládli ani v jednom víkendovém zápase

V prodlouženém víkendu odehráli muži Torpeda dvě utkání proti týmům, které v aktuálním ligovém ročníků výsledkově spíše tápaly. Ani v jednom však nepotvrdili roli favorita a vydolovali pouze jeden bod za prohru v prodloužení.

Jako první čekal naše hráče v sobotu výjezd do dalekých Českých Budějovic, které před utkáním měly pouhé tři body. To že to nebude lehké utkání dokazovala loňská zkušenost. Stejně jako před rokem se Torpedo nedokázalo vyrovnat s rychlou přímočarou hrou soupeře. Přitom vstup do utkání byl ze strany Torpeda na jedničku. Dvě rychlé branky z úvodu utkání z holí juniorů Šulce a Febera poslaly Torpedo do vedení. To však bylo ze strany havířovských vše. Další branky už padaly pouze do branky Torpeda. Pevná obrana, přes kterou se naši hráči nedokázali prosadit, podpořena kvalitními brejky soupeře, znamenala konečný výsledek 2:5.

Komentář trenéra Torpeda Havířov Libora Pacíka: „Hrozné utkání, které bylo na hony vzdálené od florbalu. Z naší strany katastrofální koncovka, jejíž nekvalita rozhodla. Soupeři děkujeme za pro nás přínosné utkání.“

Komentář trenéra FBC Štíři Č. Budějovice Lukáše Malého: „Pro nás důležité tři body, které kazí fakt, že jeden z našich nejlepších hráčů utkání nedohrál kvůli zlomenině klíční kosti. Soupeř i v poslední minutě hrál zbytečně agresivně a jsem rád, že se nám další zranění vyhla. Dneska zasloužená výhra, v utkání jsme byli od třetí minuty lepším týmem.“

Ihned za dva dny, ve sváteční pondělí, měli muži možnost o reparát proti týmu Petrovic, který stejně jako sobotní soupeř měl na svém kontě pouhé tři body. Regionální derby v havířovské hale sledovalo skvělých 265 diváků, kteří hnali domácí za vítězstvím. Po celou dobu výsledkově vyrovnané utkání rozhodlo prodloužení. Hostující tým dvakrát v utkání vedl, navíc na konci druhé třetiny dostaly Petrovice výhodu pětiminutové přesilovky po vyloučení Krause. Tu však nevyužily a domácí Torpedo na začátku třetí třetiny otočilo vývoj utkání na svou stranu. Konec zápasu bohužel patřil Petrovicím, konkrétně Janu Daubnerovi, který dvakrát při hře bez brankáře, dalekonosnými střelami rozhodl o vítězství Petrovic 3:4 v prodloužení.

Komentář trenéra Torpeda Havířov Hynka Pláška: „Dnes z naší strany absolutní křeč. Z herních činností se nám nic nedařilo. Děkuji soupeři za hru a divákům za podporu.“

Komentář trenéra Z.F.K. AQM Petrovice Martina Vlčka: „Jde vidět, že jsme se posunuli dopředu. Dva body jsme si zasloužili, škoda jen nevyužité pětiminutové přesilové hry. Děkujeme soupeři, rozhodčím a diváků.“

Torpedo bude mít možnost zlepšit své výsledky hned příští týden, kdy vyrazí na půdu nováčka soutěže Sokol Brno I EMKOCase Gullivers. Ten zatím překvapuje povedenými výkony a nachází se pouze jednu příčku za Torpedem. Sestřih z domácího zápasu, včetně rozhovoru s nejlepšími hráči opět naleznete na našem youtube kanále.