Dalších skvělých úspěchů dosáhli mládežníci Torpeda na dalším ostravském neligovém turnaji. Po třech kovech na Ostravských hrách dovezly dvě naše kategorie také dvě zlaté medaile z Ostrava cupu. Turnaje se tentokrát zúčastnily jen tři celky. Poslední manšaft přípravky zakončil svou pouť ve čtvrtfinále.
Činnost našeho klubu je i v roce 2026 spolufinancována prostřednictvím programu Můj klub 2026, který realizuje Národní sportovní agentura. Výše letošní podpory činí 792 100 Kč.
Těžká a dlouhá sezóna za sebou, příprava na tu následující již v plném proudu a dnes proběhlo losování dvou našich elitních celků, tedy 1. ligy mužů a kvalifikace do CE ligy juniorů.
Jak jsme již avizovali, stejně jako loňské zahájení sezóny, bude v obdobném duchu probíhat i zakončení sezóny, které se uskuteční v areálu základní školy v Horní Suché.
Přípravka "žlutá" po remíze s Vítkovicemi padla se Vsetínem, aby si následně spravila chuť s Pardubicemi. V šestnáctifinále přešla přes MVIL, ale poté přišel tvrdý náraz s mladoboleslavským celkem. V pavouku "B" pak výhra s Blanskem a následný konec turnaje po prohře se Spartou.
Černá přípravka na úvod turnaje padla s hokejovými Vítkovicemi, ale poté přehrála jak Blansko, tak Gepardy z Brna. Stejně jako kolegové přešla přes šestnáctifinále, aby taktéž vypadla s druhým celkem z Boleslavi. V pavouku "B" vyhrála v derby s městským rivalem ze Slovanu a poté ukončila turnaj stejně jako načala, tedy porážkou s vítkovickou Riderou.
ELÉVOVÉ, MLADŠÍ A STARŠÍ ŽÁCI VYPADLI JIŽ V OSMIFINÁLE
Elévové si ve skupině připsali dvě výhry. Porazili české týmy Slovan Havířov a Otrokovice, ale padly se slovenským Trebišovem. V šestnáctifinále vyzráli na pražskou Spartu, ale stopku jim v osmifinále vystavili Gulliveři.
Mladší žáci na tom byli podobně, i když ve skupině porazili jen ostravský MVIL. Prohra s Gullivery a se Spartou znamenal souboj o osmifinále s Mladou Boleslaví. Tento souboj mladší žáci zvládli, ale následně v osmifinále nestačili na Třinec.
A do třetice stopka v osmifinále pro starší žáky. Dvě výhry s Odry a Včelínem a těsná prohra s Libercem. Přesvědčivý postup přes Porubu, ale poté jasná porážka s brněnskými TROOPERS.
DOROSTENCI ŽLUTÍ MEZI PRVNÍMI OSMI, ČERNÍ DOKRÁČELI NA VRCHOL
"Žlutí" dorostenci jasně přehráli Vítkov, následně remízovali s Kobylisy a prohráli se Zlínem. V pavouku "A" prohráli v prvním kole s Mladou Boleslav. V pavouku "B" přešli přes Spíšskou Novou Ves a vypadli ve čtvrtfinále s Kopřivnicí, když utkání rozhodlo pouhá jediná branka.
"Černí" zažili o mnoho lepší jízdu turnajem. Ve skupině vyhráli drtivým rozdílem postupně s Rosicemi, Trnavou i Boleslaví. Podobně výživné výhry byly i v prvních dvou kolech play-off, konkrétně s Vítkovem a Vsetínem. Ve čtvrtfinále přehráli Šternberk, v semifinále aktuálního mistra ČR Pardubice a po výhře s pražskými Panthers slavili celkově vítězství.
Podobnou jízdu, pouze s o něco málo smutnějším koncem měli také junioři. Ve skupině porazili Orlovou a TROOPERS, ale zaváhali rozdělením bodů s Uničovem. Po třech jasných výhrách s Prostějovem, Uničovem a MVILem padli až ve finále, když podlehli mladoboleslavským florbalistům.
Mladší žákyně sice ve skupině nevyhrály, ale odehrály vyrovnané zápasy s ostravskou Letkou a Prostějovem. Jednoznačná prohra přišla pouze s brněnskými Gepardy. Ve čtvrtfinále však přehrály jasného vítěze druhé skupiny, polky z Poznaně a i když v následném semifinále podlehly podruhé v turnaji "gepardkám", získaly bronz.