V neděli na půdě Olomouce odstartovalo Torpedo sérii přípravných utkání. Dohromady je momentálně naplánováno šest přípravných utkání. Poslední utkání odehrají stejně jako loni těsně před začátkem 1. ligy na začátku září.



První várku odvet v letošním ročníku 1. ligy mužů zahájili žlutočerní ve sváteční den s Olomoucí. Vyrovnané utkání mělo nervydrásající závěr, v kterém však o osudu utkání rozhodl druhou brankou Košarišťan. Torpedo tak díky třem bodům neztratilo kontakt s vrchní polovinou tabulky, ačkoliv se momentálně nachází na osmém místě.
Skóre otevřeli v 11. minutě hosté, když využili zaváhání v rozehrávce Torpeda. O tři minuty později však srovnal vymetením šibenice Košarišťan. Na začátku druhé části mohl otočit skóre Strakoš, ale na rozdíl od brněnské nájezdové loterie tentokrát úspěšný nebyl. To otočil až Vojáček, který z obrany našel v rohu Jandáka, naběhl si do brankoviště a mířil přesně. O šest minut později využil brejkové situace Punčochář a Torpedo šlo do trháku - 3:1.
To největší se však odehrálo až v poslední třetině. Prvně se hned v úvodu chtěl radovat ze snížení Pecha, ale rozhodčí si této branky nevšimli. Havířovští se však zachovali v duchu fair-play a branku hostů přiznali. Následně byl vyloučen Peřka a Voltner srovnal stav na 3:3. Už se zdálo, že i toto utkání dospěje do prodloužení, ale na konci utkání si diváci přišli na své. Tři minuty před koncem vystihl rozehrávku Olomouce Galla a našel Foltyna, který opět převážil misky vah na žlutočernou stranu. V téže minutě však Vojáček ztratil míček na polovině a Voltner opětovně dělovkou překonal Grima - 4:4. V poslední minutě však Vojáček odčinil svou chybu, když dalekonosnou přihrávkou našel na velkém brankovišti Košarišťana a ten svou druhou brankou rozhodl o tom, že tři body zůstanou v Havířově.
Proti Olomouci jsme odehráli velmi dobré utkání. První dvě třetiny jsme měli pod kontrolou a je škoda, že jsme z toho nevytěžili více branek. Ve třetí třetině byl soupeř po stažení na dvě formace o něco lepší. I když ten zápas mohl klidně skončit i bez bodu pro nás, dokázali jsme z něj získat tři. Těchto bodů si hodně ceníme – Olomouc hraje výborně, ale my jsme byli dobře připraveni.
trenér Rostislav Kohút po utkání