3:1
(2:1, 1:0, 0:0)

Torpedo

Regionální derby žen ovládl Třinec

Víkend ve znamení derby se o víkendu odehrál v Havířově. Nejdříve se na domácí palubovce představily naše ženy, které se však musely sklonit před soupeřem z Třince.

Proti regionálnímu soupeři se letos ženy postavily již podruhé. V prvním kole, které se odehrálo v Třinci, braly ženy premiérový bod v 1. lize žen. Doma se jim již tak dobře nevedlo a všechny tři body si odvezl Třinec. Přitom vstup a úvodní třetina patřila domácímu Torpedu. První branka padla již v druhé minutě, ale Třinec vždy na vedení domácích našel odpověď. Poslední slovo první třetiny si však vzala domácí kapitánka Denisa Gawryšová, která svou druhou brankou v utkání poslala před přestávkou Torpedo do vedení. Druhá třetina bohužel byla zcela v režii hostujících hráček, které zkušeně navyšovaly skóre. Po pěti brankách svítilo na světelné tabuli hrozivé skóre 3:7. Po této sprše se již utkání pouze dohrávalo a nic zásadního se na hřišti nestalo. Naše hráčky sice bojovaly a podařilo se jim stáhnout skóre na rozdíl dvou branek. Ty však dokázal vstřelit také Třinec, a tak konečný výsledek ženského derby byl 5:9.

Komentář trenéra Torpeda Havířov Tomáše Kozlíka: „Škoda druhé třetiny, kdy se projevila kvalita soupeře a naše mírná labilnost, kdy se naše hra po pár gólech sesype jako domeček z karet. Jinak první a třetí třetina byla v rámci možností - přes absence a nepovedený tréninkový týden - celkem fajn. Z toho je si třeba vzít to pozitivní do další práce. Děkuji soupeři za pěkný zápas.“

Komentář trenéra FBC Ossiko Třinec Jiřího Kajfosze: „První třetina klasická šílenost. Spící víly s florbalkami v rukách... Naštěstí od druhé třetiny nastoupil vyměněný tým s lepším pohybem a touhou vyhrát. Jsem rád, že jsme zápas zvládli, protože proti Havířovu to letos nebudou mít týmy lehké. Díky holkám za morál a soupeři za dobrý zápas."

Utkání sledovalo v havířovské hale skvělých 102 diváků. Jsme rádi, že diváky táhne také žlutočerný florbal v ženské kategorii. Děkujeme za podporu.