(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

Muži přehráli ostravský MVIL, v lize skončili druzí

Poslední kolo druholigové sezóny odehráli muži Torpeda Havířov na domácí půdě proti týmu MVIL Ostrava, které v loňské sezóně hrálo první ligu a v letošní sezóně bojovali na hraně o "postup" do nově vznikající Národní ligy, kterou budou naší florbalisté od příští sezóny hrát. Torpedo přehrálo MVIL, ale jelikož to pro Havířov, narozdíl od jiných celků, bylo poslední utkání v sezóně, muselo se na rozuzlení toho, kdo postoupí čekat až na nedělní souboje.

Florbal Torpedo Havířov - 1. MVIL Ostrava 7:5 (1:1, 2:1, 4:3)
Branky TH:
17. Kamil Peřka, 25. Michal Kajpuš, 40. Tomáš Vlach, 44. Pavel Kožušník, 52. Marek Čížek, 59. Jakub Kantor, 59. Pavel Kožušník; rozhodčí: Ondřej Vašíček - Lukáš Wengřín; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 86;

Ani v posledním zápase letošní sezóny se Torpedo nesešlo kompletní. K dlouhodobě chybějícímu Kowalovi se přidali v tomto utkání také Filip Michejda a Petr Bezděčík. Druhého jmenovaného tak v sestavě nahradil trenér Roman Kantor, který si premiéru v letošní sezóně odbyl již ve venkovním utkání s Hlukem. Havířov byl od první minuty aktivnějším celkem, držel míček, diktoval tempo hry a vytvářel si i více šancí. Jenže první, kdo se radoval z branky byli hráči Ostravy. Ve třinácté minutě se po úderu z úhlu radoval z branky na bližší tyč Šebesta - 0:1. Poté se objevilo několik šancí na obou stranách, ty nebezopečnější měli naopak hráči MVILu, ale paradoxně se poté prosadili domácí. Kamil Peřka vybídl Pavla Kožušníka, jehož střela z úhlu se odrazila zpět k Peřkovi, který jí ze vzduchu sklepl na požadovanou adresu - 1:1.

Druhou třetinu začali havířovští opět aktivně a odměnou jim byla vedoucí branka. Čížek zpoza branky poslal backhendem míček do mlýnu v předbrankovém prostoru, kde Kajpuš svým obvyklým plácacím stylem doplácal míček mezi třemi hráči až do šibenice - 2:1. Vedení Havířova mohl zvýšit Čížek, který se objevil sám před brankářem ale blafákem nevyzrál. V polovině utkání se protočili havířovští brankáři, aby oba měli odchytáno polovinu z utkání. Jenže pro Švihla to nezačalo vůbec dobře. Nutno však podotknout, že rychlá akce zakončená do prázdné branky se chytat nedala - 2:2. Vedení na stranu Havířova mohl zpět strhnout několik minut před přestávkou Kajpuš, který si však dal na zakončení z velkého brankoviště moc záležet, i proto skončil míček vysoko nad. Čtyřicet vteřin před druhou sirénou se však Torpedo dočkalo. Kožušník krosem našel na polovině Vlacha, který popojel čtyři metry a zavěsil do vzdálenejšího růžku branky - 3:2.

I poslední část základní hrací doby začal Havířov bez ostychu. V třetí minutě se Kantor prosmýkl mezi dvěmi ostravskými hráči a "pelášil" společně s Kajpušem proti osamocenému brankáři. Tak zvanou "loženku" však Kajpuš zazdil s grácií. I přesto nemusel Havířov smutnit, jelikož o minutu později dostal prostor před brankářem Pavel Kožušník a střelou mezi nohy zvýšil - 4:2. Za dvě minuty však bylo opět sníženo, když v jednom střídání předvedli totální erorr bratři Kantorové. Nejprve starší Roman vyrobil z rohu po úderu minelu, kterou ještě stihl Švihl zachránit. O chvíli později však mladší Jakub poslal na Švihla pro jistotu dva útočící hráče, kteří si již rady věděli - 4:3. Aby toho nebylo málo, jedenáct minut před koncem se zpoza branky dostal míček za velké brankoviště na osamoceného Máchálka, který srovnal - 4:4. Havířov se dostal zpět k vedení o čtyři minuty později, když Kajpuš ze středu vybídl na mantinelu Čížka, který rádoby střelou překonal brankáře Ostravy - 5:4. Neuběhla však ani minuta a po špatném rozebrání protiútoku se z vyrovnání radoval opět Machálek - 5:5. Ostrava však k jistotě záchrany potřebovala z celého víkendu co největší počet bodů. Dvě minuty před koncem si tak vzala oddechový čas, aby vrhla všechny síly do závěru a strhla tříbodový zisk na svou stranu. Jenže ani ne patnáct vteřin po time-outu se Čížek uvolnil po mantinelu, střílenou přihrávku tečoval před brankou Kajpuš a Kantor ze vzduchu vymetl šibenici - 6:5. Když za čtyřicet vteřin poslal do osamocené klece míček Pavel Kožušník, byl osud utkání zpečetěn - 7:5.

Havířov si na rozuzlení celé ligové situace musel počkat až na nedělní souboje. K tomu, aby postoupil do play-up musel doufat, že Klobouky v Opavě prohrají v prodloužení. Jiná varianta neexistovala. Jenže Opava si vzala z tohoto souboje všechny body a vytvořila tak na špici trojici Opava, Havířov a Petrovice, kde všichni skončili shodně se 46 body. Jelikož z této trojice má Opava nejlepší vzájemná utkání, raduje se z vítězství v soutěži, druhý je Havířov a třetí Petrovice.

Článek mapující celou sezónu, shrnutí statistiky a posezónní rozhovory pro Vás připravíme v následujících týdnech.