(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

Barážovou sérii čeká rozhodující víkend

Poslední hrací víkend mužů se pomalu ale jistě blíží! A bude to také nejdůležitější víkend sezóny, který rozhodne o tom, do jaké soutěže muži v příští sezóně naskočí. K 1. lize mužů má po třech odehraných utkání blíže Rožnov, který urval vítězství ve dvou prvních utkání. Pokud se sérii podaří srovnat, bude rozhodovat nedělní utkání!

Report

2. utkání | Rožnov vs. Torpedo 6:4 (1:2, 4:0, 1:2)

Do druhého utkání série lépe vstoupilo Torpedo, které bylo na míčku aktivnějším týmem. Gólové skóre otevřel v deváté minutě Jakub Mikulok a poslal svůj tým do vedení. Domácí Rožnov dostal možnost srovnání v podobě přesilové hry a to díky neštastnému incidentu při špatném střídání. Torpedo ale oslabení úspěšně ubránilo a nedovolilo Rožnovu srovnat. Naopak, svůj náskok ještě dokázal z rychlého protiútoku zvýšit Jakub Vilím. V polovině třetiny mohl být náskok ještě vyšší, ale nabídnutou přesilovou hru muži nevyužili a Rožnov nakonec ještě dokázal snížit na rozdíl jedné branky.

Do druhé třetiny Rožnov vlétl nekompromisně a výpadek Torpeda zapříčinil čtyři branky, a to všechny za havířovským gólmanem Zapletálkem. Rožnov tak vstupoval do třetí třetiny za stavu 5:2.

Třetí třetina začala opět lépe pro havířovské, kteří dokázali parádně využít přesilovou hru. Domácí se ale nevzdali a vrátili úder celkově šestým gólem do branky Torpeda. To se sice ještě snažilo dohnat ztrátu díky power-play, ale byla z toho nakonec jen jedna branka a konečná prohra 4:6.

3. utkání | Rožnov vs. Torpedo 5:7 (0:2, 3:2, 2:3)

První dvacetminutovka začala podobně jako ta sobotní. Tentokrát ale gólové skóre otevřel svou trefou z výběhu Dominik Křístek. Na obou stranách bylo opět k vidění hodně šancí, zejména trefené tyčky a břevna. Střelecky se prosadit povedlo až díky přesilové hře, kterou využil Jakub Vilím. Torpedo tak po první třetině vedlo 2:0.

V úvodu druhé třetiny navýšil vedení havířovského celku Adam Feber, který následně trefil i čtvrtou branku. Rožnovu se ani nepodařilo využít přesilovou hru a vypadalo to tak jednoznačně. Ale že je florbal velmi nevyzpytatelným sportem všichni víme. Rožnovu se zadařilo, když jejich kapitán Barabáš překonal Zapletálka v trestném střílení a nastartoval tak svůj tým. Ten za necelou minutu dokázal snížit stav na rozdíl pouhé branky.

Divácky atraktivní utkání pokračovalo ve třetí třetině dalšími tyčkami. Prosadit se ale opět podařilo hostům, když se trefil Marián Kloza. Rožnovu nepomohla ani další přesilová hra, kterou dokázal Havířov úspěšně ubránit a poté přidat další branku, znovu z hole Jakuba Vilíma. Tři minuty do konce třetiny domácí odvolali svého brankáře a začala infarktová část utkání. Rožnov se ve velmi krátkém čase dokázal dvakrát prosadit a chyběla mu jedna branka do srovnání. V poslední minutě ale rozhodl utkání střelou do prázdné branky Jakub Vilím, který tak zakončil hattrick. Domácím tak nepomohla ani začarovaná časomíra, jenž jim přidávala sekundy k dobru :)  Torpedo tak dokázalo snížit stav série a vrátit ji zpět do Havířova!

Preview

Blíže k ukončení série je Rožnov, který má na svém kontě dvě vítězství, Torpedo má pouze jedno. Pokud muži dokáží v sobotu na domácí půdě zvítězit a srovnat stav série, rozhodovat bude nedělní utkání!

4. utkání | Torpedo vs. Rožnov | 23.4.2022 | 18:00 | MSH Havířov

Případné páté utkání se odehraje taktéž na Slavii v neděli od 18 hodin.

Tak nezapomeň dorazit a podpořit domácí v boji o udržení 1. ligy mužů v Havířově! #THvSrdci