Torpedo Havířov

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Torpedo Havířov

Již 25 let největší havířovský klub

Poslední zápas 11.10.2020

MSH Havířov 

Torpedo Havířov

Torpedo

3:4
Po s.n.
(2:1, 0:1, 1:1)

SK Jihlava

Jihlava

Martina Schoupalová: „Cítím, že na mě holky spoléhají a věří mi!“

V loňské sezóně jsme v rámci ženských složek navázali spolupráci s FBC Ostrava, kde jsme využili kontaktu s naší odchovankyní Karin Vavrečkovou. Cílem spolupráce je hráčkám FBC Ostrava, které se stabilně neprosadí do prvního ženského týmu, umožnit nastupovat v 1. lize žen. Na oplátku pak FBC Ostrava nabízí našim mladým hráčkám možnost tréninků, turnajů nebo i soutěžních utkáních.

„Už v loňském roce jsme mohli vidět několik ostravských hráček v dresu Torpeda. Jsem rád, že v letošní sezóně již došlo k přesunům v obou směrech. Hráčky z kategorií, které v naší ženské struktuře nemáme, mají možnost tréninků nebo turnajů a lze je tak připravit do budoucna na případný posun až do ostravského extraligového družstva. Věřím, že dlouhodobě může být tato spolupráce výhodná pro oba kluby,“ vyjádřil se ke spolupráci generální manažer klubu Pavel Kotula.

Od loňské sezóny v našem dresu nastupuje do utkání i gólmanka Martina Schoupalová a my jsme se ji pro vás rozhodli vyzpovídat.

Jak ses o možnosti střídavého startu za Torpedo dozvěděla a jak se to všechno vlastně událo?
Náš trenér v FBC Kuba Robenek mi jednou napsal, jestli bych nechtěla nastupovat za Torpedo. Samozřejmě mě zajímalo, jak by to fungovalo a když jsem se dozvěděla, že by šlo o střídavý start, abych nemusela sedět jen na střídačce, sešli jsme se s Tomášem Kozlíkem (někejší trenér žen, pozn. redakce). A tehdy se vše domluvilo. 

Již druhou sezónu figuruješ v obou týmech, jak to funguje s tréninky a zápasy?
Co se týče zápasů, tak ty fungují bez problémů, pokud zrovna nehraji v FBC, tak jezdím s Torpedem, někdy ale dokonce stíhám obojí. S tréninky je to už složitější, v FBC máme tréninky čtyřikrát týdně. Takže je to vždy na domluvě trenérů a záleží na tom, kde jsem zrovna potřeba. 

Zároveň studuješ FBI na Vysoké škole Báňské v Ostravě, jak je těžké to všechno skloubit dohromady? 
Určitě je to jednodušší než na střední škole. Na vysoké nepíšeme každý týden testy a přednášky nemáme povinné. Když ještě byla prezenční výuka, tak to bylo náročnější, když jsem musela hned ze školy dojet na trénink, ale zvládat se to dá. Ve zkouškovém období jsem musela některé tréninky vynechat právě kvůli zkouškám, ale když si člověk zorganizuje čas, tak to není tak složité.

Co ti tato spolupráce klubů dala?
Spolupráce je super, když nemůže hráčka hrát stabilně v A týmu v FBC tak má možnost hrát v Torpedu. Já na sobě určitě cítím zlepšení a utkání proti Třinci nebo třeba Hradci beru téměř na extraligové úrovni, takže mi to dá hodně. 

Jaké jsou tvé role v obou týmech?
V FBC jsem gólmanská trojka, takže se mi ostatní hráčky snaží co nejvíce pomáhat. V Torpedu je ta role jiná, protože cítím, že na mě holky spoléhají a věří mi. A to je pro gólmana důležité,takže právě to zlepšuje můj výkon.

Doporučila bys tuto spolupráci a střídavý start vyzkoušet i ostatním hráčkám?
Těm co se nedostanou do stabilního týmu tak ano. Rozhodně to zvedne sebevědomí na hřišti, přinese zkušenosti a je lepší si zahrát první ligu, než sedět na střídačce. Vidím to i na holkách (Kristýna Kupcová a Klára Kuřítková, pozn. redakce), že jsou spokojené. Takže doporučení určitě.

Diskuze k článku

1. Třinec 5 26:10 13
2. Aligators 4 25:8 11
3. Dobruška 5 29:28 9
4. Hradec Králové 5 26:25 8
5. Torpedo 5 17:17 7
6. Jihlava 5 17:24 5
7. Rtyně 4 12:17 4
8. Přerov 5 16:39 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

26.07.2021Vlastislav Zelený (16)

27.07.2021Roman Beneš (55)

27.07.2021Jan Kocurek (13)

28.07.2021Kateřina Holešová (22)

28.07.2021Lukáš Pěgřimek (26)

Generální partner
Exelsior Engineering a.s.
Hlavní partneři
Město Havířov Moravskoslezský Kraj MŠMT
Oficiální partneři
ZONE FLOORBALL Unihoc shoes McDavid Inc. Burik s.r.o.
Partneři mládeže
STK Team Maat
Partneři
Florbalshop.cz WeFood Nutrition s.r.o. Enervit Farmářské brambůrky JednaDvaTři shop Cannmedi Sanasport Pizzeria Max AirPort-Expres.cz Sdružení HEMAX Taeda services s.r.o
Mediální partneři
Havířovský deník TVCOM
Partneři soutěže
Rotor Ball

© 2021 Torpedo Havířov - Všechna práva vyhrazena info@torpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 205935
Posledních 30 dnů: 1780 | Posledních 7 dnů: 487 | Poslední den: 24

Vlastní dres?
Klubové potítko?
Stylová teplákovka?
Projeď FANSHOP TH!

Navštívit Fanshop
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne