:
od 17:00

Torpedo

Muži domácí vítěznou sérii neprodloužili

V sobotu večer čekalo muže těžké utkání proti exsuperligovému týmu Bulldogs Brno. Torpedo posilněné o dvě vítězství z minulého týdne po většinu zápasu vedlo, ale nakonec se naši hráči museli před svým soupeřem sklonit v poměru 7:8.

Před fantastickými 205 diváky se jako první prosadili hosté. Jejich vedení však dlouho nevydrželo, po 17 vteřinách srovnal před brankou důrazný Jakub Holeš. Do konce první třetiny se ještě poprvé v sezóně prosadil domácí ostrostřelec Černý, a tak po první třetině odcházelo Torpedo do šatny s vedením 2:1.

Druhá třetina byla nejen herně, ale také gólově vyrovnaná, každý tým v ní vstřelil tři branky. Torpedo tak drželo hubený náskok i po dvou třetinách. Navíc na konci třetiny byl vyloučen hostující Marek a nabídl tak do začátku třetí třetiny domácím přesilovou hru.

Ta se však Torpedu vůbec nevyvedla a hosté v ní dokázali dokonce skórovat. To se ukázalo jako zlomový moment utkání. Hosté v této třetině dokázali přidat další tři branky a otočili tak skóre utkání na svou stranu. Domácí při hře v powerplay dokázali ještě snížit zásluhou Tychtla, ale srovnat se jim bohužel již nepodařilo. Branka Černého z konce utkání už nebyla uznána. Po konzultaci rozhodčích s hlavním pořadatelem bylo rozhodnuto, že míček překročil brankovou čáru až po závěrečném hvizdu.

V obou přestávkách se na hřišti také představili nejmladší naděje z přípravky Torpeda, kterou tvořili převážně úplní nováčci.

Komentář trenéra Torpeda Havířov Hynka Pláška: „Dnes pěkný florbalový zápas, který se musel divákům líbit. Mrzí nás naše neproměněné šance, kterých si myslím, že jsme měli dost. Soupeř předvedl svojí kvalitu zejména ve třetí třetině a z toho se musíme poučit. Díky všem za zápas.“

Komentář trenéra Bulldogs Brno Davida Kyzlinka: „I když se to výsledkově projevilo až ve třetí třetině, tak si troufnu tvrdit, že 58 a půl minuty jsme měli zápas pod kontrolou. Kvalitou hry na míčku jsme byli lepší než domácí a jen jsme potřebovali vyladit mezery v obraně našeho pásma. Bohužel poslední minuta a půl mi kazí dojem z výkonu, kdy jsme hlavně na konci byli opět hodně nezkušení.“

Sestřihy z obou utkání, včetně rozhovorů s nejlepšími hráči, opět naleznete na našem youtube kanále.