(2:3, 3:4, 1:3)

BLACK ANGELS

Black Angels

Muži byli blízko parádnímu obratu

Poslední utkání v roce 2018 odehrálo Torpedo na půdě Startu98. Do Prahy dva dny před Vánocemi odcestovalo třináct můžu do pole a dva brankáři. Čtyřicet minut byl Havířov horším týmem, jenže poté začala neskutečná stíhací jízda žlutočerných. Za šestnáct minut stáhli pětibrankové manko, ale minutu a půl před koncem si domácí vzali vedení zpět ze samostatného nájezdu. Kunratice nakonec zvítězily 8:7.

Úvod utkání byl opatrný z obou stran. Poprvé se skóre měnilo až v šestnácté minutě první třetiny. Po rozehrávce z rohu se za domácí prosadil Petr Pražák. O dvě minuty později bylo pro Start98 ještě veseleji, neboť si Petr Pražák připsal druhou branku v utkání. Těsně před první sirénou však přidal kontaktní gól Erik Šochman, čímž vykřesal naději pro Torpedo. Vstup do prostřední pasáže měli lepší žlutočerní, když z trestného střílení vyrovnal Hynek Plášek. Od té chvíle ale panoval na hřišti pouze jeden celek. Kunratice přidaly během sedmi minut pět branek, čímž odskočily do vedení 7:2. V závěru druhé třetiny mělo Torpedo možnost přesilové hry, ale zužitkovat se ji nepodařilo. Ve třetí třetině se však Havířovu málem povedlo nemožné. Hosté vstřelili v rozmezí šestnácti minut pět branek, čímž vyrovnali stav na 7:7. Měli možnost dokonce dokonat obrat, jenže místo toho přišlo trestné střílení Kunratic necelé dvě minuty před koncem. Jakub Sklenář nedal havířovskému gólmanovi šanci a tři body tak zůstaly v Praze.