Torpedo Havířov

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Torpedo Havířov

Vícemistr ČR 2002 a 2007

Poslední zápas 13.10.2018

MSH Havířov 

Torpedo Havířov

Torpedo

9:5
(2:0, 4:2, 3:3)

FBC Štíři Č. Budějovice

České Budějovice

Přiští zápas 21.10.2018

Aréna Sparta 

BLACK ANGELS

Black Angels

:
od 18:00

Torpedo Havířov

Torpedo

Filip Kubíček končí své působení v havířovském Torpedu: Vždy budu vzpomínat jen na ty dobré chvíle

Rekordně dlouhá sezóna našich mužů skončila. I přesto, že byla za poslední roky výsledkově nejúspěšnější, končí u týmu hlavní trenér Filip Kubíček. Teď už s bývalým trenérem našeho elitního celku přinášíme rozsáhlý rozhovor.

 

 

 

Ahoj Filipe, po čtyřech sezónách jsi se rozhodl ukončit své působení u A-týmu. Jaké jsou důvody tvého odchodu?

Ahoj, předem děkuji za pozvání na rozhovor.

Napřed musím říci, že mi před 4 lety udělalo velkou radost, když jsem dostal nabídku trénovat muže. Vždy to byl můj tajný sen trénovat muže v Torpedu. Kapitán Bezďa (Pavel Bezděčík pozn. redakce) tehdy za mnou přišel, jestli bych je nechtěl trénovat. Že tato volba padla i v kabině. Musím říci, že jsem dlouho neváhal a nabídku přijal.

A co je důvodem mého odchodu? Je toho asi více. Mezi hráči a mnou už není ta správná chemie, jako byla na začátku. A to je čas na změnu. Myslím si, že i ten problém nastal tím, že jsem tehdy zavřel pomyslnou bránu nově příchozím hráčům a tým jsem chtěl jen postavit na vlastních hráčích a odchovancích. A to je byl velký problém, protože jsem vlastně zničil konkurenční prostředí. V tu chvíli si hráči mysleli, že vše je jisté a nemusí makat. Což byla pravda. Také jsem chtěl po hráčích více, aby byli lepší, ale pokud zlikvidujete konkurenční prostředí, tak to moc potom nejde. Na druhou stranu musím říci, že i mé chování nebylo někdy optimální a dnes jsem si toho moc dobře vědom. A z těchto chyb se musím rozhodně ponaučit do další práce. Také prostředí v klubu už nebylo to pravé ořechové. V klubu jsem zastával i pozice šéftrenéra, ale vlastně jsem ji ani moc nevykonával, protože vedení hodně věci dělalo po svém a kolikrát jsem o věcech ani nebyl informován.

Takže toto jsou důvody mého rozhodnutí.

Poslední sezóna byla výsledkově nejúspěšnější, jak bys ji zhodnotil?

Na začátku sezony to tak moc nevypadlo, že bude tak úspěšná. Dokonce po prohraném pohárovém utkání mi hrozilo, že mě z pozice trenéra odvolají. Dokonce jsem i na pár domácích utkání viděl trenéra, který mě měl vystřídat. Ale nakonec se vše rozběhlo a začalo se vyhrávat a nálada se uklidnila. Kdo by si pomyslel, že v polovině sezony budeme na čele tabulky, kterou jsme uhájili až do konce základní části. Ale jak se říká, v play-off se vše maže. Ve finále jsme to měli urvat, ale je to sport. Tam jsme udělali nějaké chyby a ty rozhodly o našem neúspěchu. Ale myslím si, že předvedenou hrou jsme se museli hodně líbit. A to je někdy více. Jednou jsem se zeptal hráče, co je výsledek hry? A on mi řek, že předvedená hra. V tu chvíli jsem věděl, že má filosofie je pochopená, a to byla pro mne výhra. A musím zmínit i jednu úspěšnou věc a to, že na nás chodilo moc diváků a z toho jsem měl nesmírnou radost. Je krásné sledovat a hrát před zaplněnou tribunou.

V Torpedu jsi působil dlouhá léta, prošel jsi mládeží, ženskou složkou až po muže. Na co budeš za ta dlouhá léta vzpomínat?

Vždy budu vzpomínat jen na ty dobré chvíle a z těch špatných se budu chtít jen ponaučit. Rád budu určitě vzpomínat, když jsem k narozeninám dostal od žen dort. To tehdy byl pro mne nezapomenutelný okamžik. Nebo když jsem v roce 2013 podstoupil transplantaci ledviny, tak jsem dostal od rodičů tehdejší přípravky mini dres s datumem transplantace. To jsou nezapomenutelné zážitky. A ta další jsou prožité zážitky z turnajů a zápasů. Za tu dobu je toho hodně a rád na tu dobu vzpomínám s bývalými a současnými hráči, hráčkami a trenéry.

Teď se asi hodně lidí diví, že moc nemluvím o medailích a postupech, ale to byla jen nějaká odměna, ale ty zážitky, ty jsou k nezaplacení. Rád vždy budu vzpomínat na tu partu lidí, kterou jsem zažil, ať už tehdy s juniory B, dorostem, přípravkou, juniory, muži A i B, ženami nebo také s trenéry.

Je něco výjimečného, na co nikdy nezapomeneš?

Na zážitky a těch je opravdu dost. Ale hlavně na ty lidi, s kterými jsem to celé prožil. Bohužel, někteří už mezi námi nejsou a na ty bych určitě nechtěl nikdy zapomenout.

Kam povedou tvé další florbalové kroky?

Mé další kroky povedou k týmu 1.SFK Havířov, kde jsem dostal nabídku a na které jsme se dohodli. Mrzí mne, že s mateřským klubem jsme se nedohodli na dalším působení, ale třeba ta změna prospěje obou stranám.

Chtěl bys na závěr něco vzkázat fanouškům Torpeda?

Chtěl bych jim hlavně poděkovat, že i v těch nejtěžších chvílích stáli při nás. Velké díky jim patří za to, že jsem jako trenér mohl opět zažít „plný dům“ na domácích zápasech. Musím se přiznat, že mi z toho běhal mráz po zádech. Ale to jsou ty zážitky, které se vám vryjí pod kůži a jsou více než zlatá medaile na krku. Také děkuji fanouškům, kteří nás doprovázeli na venkovních utkání a snažili se nám dělat domácí prostředí.

Chtěl bych také poděkovat mé rodině (manželce, dceři a zbytku mé rodiny, jak ze strany mé manželky, tak i té mé) za plnou podporu k mé práci, protože bez nich by to nešlo. Také děkuji hráčům, že jsem mohl s nimi prožit tolik zážitků. Na to určitě nezapomenu. Děkuji Ondrovi Mikulovi a Vladimíru Bajgarovi, že mi pomáhali s přípravou, Radkovi a Evě, že dokázali připravit hráče na utkání pomocí tejpů, masáží a také děkuji vedení klubu, že jsem mohl působit v takové klubu, jako je Torpedo Havířov a děkuji úžasným fanouškům, že jsem s nimi zažil „plný dům“.

Třeba se jednoho dne vrátím, ale teď mi nastává jiné období s jinými lidmi a doufám, že s nimi také prožiji tolik příjemných věci, jako v Torpedu.

Ještě bych chtěl říci závěrem jeden citát od mého trenérského vzoru Mika Ahonena, který když mi předával nějaké zkušenosti, tak mi řekl: "z výhry se raduj a z prohry se ponauč".

 

Za všechny roky a odvedenou práci pro Torpedo Havířov Filipovi velmi děkujeme a přejeme hodně štěstí a úspěchů nejen v jeho další florbalové kariéře, ale i osobním životě. Za ty roky zanechal v klubu nezapomenutelnou stopu. Čtyřletý cyklus trenéra skočil a kdo ví, třeba se se jednou znovu dočkáme spojení Filip Kubíček a Torpedo Havířov.

Do doby, než bude jmenován nový lodivod mužské áčka, budou se muži společně s juniory na následující sezónu připravovat pod taktovkou kondičního trenéra Davida Arabasze. O změnách a informacích týkajících se našeho elitního celku Vás budeme pravidelně informovat na našich stránkách.

 

Diskuze k článku

1. Hattrick Brno 8 67:34 23
2. Black Angels 8 72:41 21
3. Torpedo 8 62:41 21
4. Chomutov 8 57:36 19
5. Ústí n/L 7 51:28 16
6. České Budějovice 8 47:43 15
7. Kladno 8 62:55 13
8. Karlovy Vary 8 48:50 12
9. Petrovice 8 41:44 10
10. Litvínov 8 45:69 5
11. Slovan 8 41:69 4
12. Start 7 39:61 3
13. Náchod 8 31:69 3
14. MVIL Ostrava 8 31:54 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

18.10.2018Martin Kreis (14)

19.10.2018Lukáš Nevrlka (24)

21.10.2018Ondřej Mikula (44)

21.10.2018Petr Kajzar (47)

22.10.2018Daniel Bitzánek (19)

Exelsior Engineering a.s. Město Havířov Moravskoslezský Kraj MŠMT Pegres obuv ZONE FLOORBALL Unihoc shoes McDavid Inc. Burik s.r.o. Florbalshop.cz Sanasport WeFood Nutrition s.r.o. Tran-sport p.f. NaturProdukt Taeda services s.r.o Hervis Sports Havířovský deník TVCOM Rotor Ball

© 2018 Torpedo Havířov - Všechna práva vyhrazena info@torpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 307061
Posledních 30 dnů: 6897 | Posledních 7 dnů: 1959 | Poslední den: 253

Vlastní dres?
Klubové potítko?
Stylová teplákovka?
Projeď FANSHOP TH!

Navštívit Fanshop
x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne