Po prodl.
(2:2, 3:2, 1:2)

Torpedo

Juniory čeká rozhodující zápas předkola play-off

O víkendu rozehráli naši junioři svůj vrchol sezóny v podobě předkola play-off ve vzdálené Plzni. Po dvou utkáních proti týmu FbC Plzeň si do Havířova vezou nadějný stav série 1:1. Že se bude jednat o vyrovnanou sérii napovídalo také postavení obou týmů v tabulce po základní části, kde soupeř skončil na čtvrté pozici a havířovské Torpedo pak na pozici páté. Oba soupeři se navíc potkali v předposledním kole, kde Havířov na domácí palubovce zvítězil 5:4 po samostatných nájezdech.

Havířov vyrazil do Plzně posílený o juniory Adama Klimeše a Ondřeje Kučeru, kteří pravidelně nastupují za mužský A-tým. Úvodní utkání však rozhodl především Denis Tomančák, který vstřelil 3 branky a na jednu další nahrál. O vypjatosti utkání svědčí také pětiminutové vyloučení na každé straně, které naši junioři na rozdíl od soupeře dokázali potrestat, a tak mohli v sobotním utkání slavit vítězství 5:4 po prodloužení a vedení v sérii hrané na dva vítězné zápasy 1:0.

Komentář k utkání trenéra Michala Ondruše: „Děkuji hráčům za odhodlání a plnění určených pokynů. To nám vyhrálo zápas a dalo psychickou výhodu do dalšího utkání.“

Ve druhém utkání se odehrála opatrná první třetina, která skončila 1:1. S brankami se pak roztrhl pytel ve druhé třetině, kdy naši junioři obdrželi tři slepené branky během dvou minut, které zápas rozhodly. Torpedo soupeře přestřílelo 41:28, ani to však na vítězství nestačilo, a tak junioři museli zkousnout porážku v poměru 7:6.

Komentář k utkání trenéra Michala Ondruše: „Utkání rozhodla druhá třetina, kdy Plzeň chtěla více než my. Děkuji svým hráčům za nasazení a těšíme se na rozhodující zápas v Havířově.“

Rozhodující zápas této série se odehraje již tuto středu 7.3.2018 od 20:30 v MSH Havířov. Přijďte prosím podpořit naše juniory v jejich zatím nejdůležitějším zápase letošní sezóny. Tento jediný zápas rozhodne o postupujícím do osmifinále KB ligy juniorů.