(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

V havířovském derby poprvé v historii zvítězil Slovan

Poslední soutěžní zápas v roce 2019 odehráli v sobotu na domácím hřišti naši muži, navíc proti městskému rivalovi TJ Slovan Havířov. Havířovské derby, které je dlouhodobě jedno z nejnavštěvovanějších utkání celé soutěže, se celé neslo ve vánočním duchu, a navíc podpořilo také dobrou věc.

Tribuny SH Slávie se otevřely již v 15:30, aby si fanoušci mohli včas zabrat svá oblíbená místa a navštívit další otevřené stánky. Přímo před halou se nacházel náš klubový stánek, kde si každý návštěvník mohl vyzvednou vánoční punč, který byl zdarma v rámci vstupenky. Na tribunách pak byla možnost nakoupit klubové reklamní předměty či vyzkoušet Farmářské brambůrky, od hlavního partnera utkání, který si pro prvních 100 návštěvníků připravil ochutnávkový balíček. Ještě před zahájením utkání na ploše vystoupila s vánočními písničkami havířovská zpěvačka Vali Angel, za doprovodu sněhuláka Olafa, který se staral o dobrou náladu v průběhu celého derby. Úvodního slova se ujal náměstek pro investice a chytré město, pan Bohuslav Niemiec, který také vhodil čestné buly.

Začátek utkání se povedl lépe Slovanu, který využil prvního svého brejku a v úvodní minutě šel do vedení. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a ani ne za minutu bylo srovnáno. Vypadalo to na derby plné branek, ale góly brzy vystřídaly vyloučení, kterých bylo v celém utkání až moc. Jedno takové po rozehrávce úderu, pár vteřin před první přestávkou využil ostrostřelec Slovanu Kozelský a zajistil tak stav 3:3 po úvodní třetině. První přestávkový program vyplnila havířovská taneční skupina Limit Dance Corporation.

Druhá třetina byla dlouhou dobu bez branek. Torpedo dostalo možnost zlomit zápas na svou stranu ve dvojnásobné přesilovce. Tu však nevyužilo a předurčilo tak další vývoj zbytku utkání. Jak se říká, kdo nevyužije přesilovku 5 na 3, nezaslouží si vyhrát. Branky pak padaly pouze do domácí branky a Slovanu se podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. V druhé přestávce byl na programu přátelský zápas mezi mládežnickými družstvy elévů z obou havířovských klubů. V průběhu přestávky také proběhla tombola, jelikož každý zakoupený lístek byl také slosovatelný.

Ve třetí třetině bylo vidět, že Torpedo chce zvrátit výsledek a navázat tak na tradici vítězství v derby, ale bohužel se to nepodařilo. Torpedo stejně jako v průběhu celého zápasu srážely individuální chyby, častá vyloučení a dobře připravená pevná obrana Slovanu. Ihned v začátku třetiny dvakrát skóroval hostující Vavrečka a zajistil tak Slovanu dostatečný náskok. Poslední branku utkání sice vstřelil vteřinu před koncem domácí kapitán Pavel Bezděčík, ale na konečném výsledku 5:9 tím už nic nezměnil. Torpedo tak muselo skousnou první hořkou porážku od svého městského rivala v historii.

Komentář trenéra Torpeda Havířov Hynka Pláška: „Dnes krásná atmosféra v hale. Hodně diváků, dobrá nálada. Co se týká florbalu, tak z naší strany křeč, svázané ruce, strach udělat cokoliv navíc. Takto se vyhrát nedá. Jinak souhlasím s Václavem, dva takovéto zápasy za rok jsou málo. Přejeme všem krásné Vánoce a hodně zdraví v roce 2020.“

Komentář trenéra TJ Slovan Havířov Václava Komačky: „Dnes sme troška zarizkovali a zamixovali so zostavou a prinieslo to svoje ovocie. Až na prvých 10 minút, kedy sme mali příliš velký rešpekt, sme odohrali dobrý zápas a zaslužene vyhrali. Škoda, že takéto zápasy hráme 2 do roka. Ďakujeme skvelým divákom.“

Po celou dobu v hale panovala úžasná atmosféra, kterou vytvořilo 511 fanoušků obou havířovských celků. Ti nejen, že podporovali své favority, ale také přispěli na dobrou věc. V průběhu celého utkání byl k dispozici vánoční stromeček, pod kterým se odevzdávaly dárky pro děti havířovské nemocnice, kteří nemohou být na Vánoce doma. Naši hráči je následně den před Štědrým dnem odevzdali na dětském oddělení.  Všem moc děkujeme, že jste v tento florbalový svátek byli s námi a přejeme klidné Vánoce, hodně štěstí a zdraví v roce 2020, ve kterém náš klub oslaví 25 let na florbalové mapě. #THvSrdci