(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

Florbalový Havířov je i nadále žlutočerný

Po domácím utkání žen se v havířovské hale představil také mužský tým. V jednom z nejsledovanějších utkání celé sezóny zvítězil nad městským rivalem Slovanem Havířov v „Havířovském derby“.

Pravidlo, že derby nemá favorita, se ukázalo také v Havířově. Ostře sledované utkání plné emocí bylo po celou dobu vyrovnané. Z těsného vítězství se nakonec, jak bývá v posledních letech zvykem, radovalo tentokrát hostující Torpedo.

Vstup do utkání vyšel Torpedu na výbornou. Během prvních šesti minut dvojice Černý – Tychtl poslala žlutočerné do vedení. Na co si však Torpedo muselo dávat pozor, byly přesilové hry soupeře. Slovan obě možnosti z první třetiny využil, a smazal tak náskok Torpeda. Ve stejném duchu probíhala také druhá třetina. Torpedo šlo několikrát do vedení, avšak soupeř vždy dokázal během krátké chvíle vyrovnat. Rivalita a důležitost utkání byla cítit v každé fázi zápasu, o čemž svědčí také několik vyloučení na obou stranách. Na branky byla nejbohatší závěrečná třetina. Utkání se lámalo až v poslední pětiminutovce, ve které Torpedo vstřelilo tři branky a překlopilo tak skóre na svou stranu. Na konečném skóre 8:11 se nejvíce podílela již zmiňovaná dvojice Černý (5+2) a Tychtl (3+1). Matěj Černý se tak v nejlepší možný moment opět dostal do své obvyklé formy. Za zmínku také stojí výkon brankáře Denise Jasioka, který v úvodu sezóny předvádí zodpovědné výkony. Tentokrát nejen že předváděl perfektní zákroky, ale také připravoval svým spoluhráčům gólové příležitosti. Na konečném výsledku se tak podepsal dvěma asistencemi.

Torpedo si tak připsalo do tabulky 3 důležité body, které ho momentálně posunuly na šesté místo tabulky 1. ligy mužů. Náš víkendový soupeř a městský rival na své první body stále čeká a tabulku soutěže tak uzavírá na posledním místě.

Komentář trenéra Torpeda Havířov Hynka Pláška: „1. třetinu jsme z mého pohledu měli pod kontrolou. Od druhé třetiny se Slovan dostal do hry, což jsme očekávali. Při inkasovaných gólech rozhodovaly individuální chyby, na kterých musíme pracovat. Děkuji hráčům, soupeři a skvělým divákům.“

Komentář trenéra TJ Slovan Havířov Václava Komačky: „Krásne derby so všetkým, čo k tomu patrí, bohužial pre nás zase so zlým koncom. Veľa nepremenených šancí na našej strane. Ďakujeme divákom za super atmosféru.“

Pokud výkony na hřišti byly po celou dobu vyrovnané, tak v publiku Torpedo jasně dominovalo. Všech 416 diváků mělo možnost vidět, kdo je v Havířově doma. Děkujeme všem fanouškům za dlouhodobou podporu. Florbalový Havířov byl, je a bude žlutočerný. Všichni si již můžete zapsat do kalendáře datum 21.12.2019, kdy se opět představíme proti stejnému soupeři. V předvánočním čase, tentokrát v roli domácích chystáme pořádnou show a vánoční nadílku.