(1:1, 1:2, 1:1)

FBC Vikings Kopřivnice

Kopřivnice

Muži pojedou do Prahy za nerozhodného stavu

O víkendu rozehráli muži Pegresu finálovou sérii 1. ligy mužů. Každý ze soupeřů dokázal v MSH Havířov jednou zvítězit, a tak se série stěhuje do Prahy za nerozhodného stavu 1:1. Diváci mohli vidět dvě bojovné a vyrovnané utkání, které slibují velkou bitvu až do konce.

V sobotu nenašli recept na výbornou obranu Vinohrad

Od začátku sobotního utkání tahal Havířov za kratší konec. Díky chybám v obraně, bezzubému útoku a celkové nervozitě se Havířov v prvním utkání musel sklonit před TJ Sokol Královské Vinohrady. Jako první udeřili v 7. minutě hosté. Po krásné individuální akci a nedůrazu v domácí obraně se prosadil hostující Jelínek, který si vychutnal několik domácích hráčů včetně brankáře. Na tuto branku našel Havířov odpověď až na konci 1. třetiny, kdy nejdříve ubránil oslabení po vyloučení Kučery a v 19. minutě srovnal z hole kanonýra Černého.

Vstup do druhé třetiny se Havířovu vůbec nevyvedl. Hned z první akce hostů inkasoval, navíc musel čelit dalšímu oslabení, tentokrát po vyloučení Mžyka. I tohle oslabení Havířov ubránil, a tak se mohl soustředit na snahu o vyrovnání skóre. To se jim v 16. minutě opět povedlo, kdy svým klasickým způsobem dotlačil míček za hostujícího brankáře nestárnoucí Pavel Kožušník.

O vítězi prvního utkání musela rozhodnout poslední třetina, kterou Havířov bohužel nezvládnul. Havířov opět inkasoval hned v první minutě, kdy rychlý brejk zakončoval do prázdné brány hostující Záň. Havířov se vrhl do útoku, obstřeloval bránu Vinohrad, ale bohužel nenašel recept na výborně blokující obranu soupeře v čele s gólmanem Dejmalem. Ke konci třetiny navíc domácí ještě dvakrát inkasovali po dalším nedůrazu v obraně. Kosmetická úprava skóre bohužel přišla pozdě, kdy v poslední minutě snižoval na konečných 3:5 tenisovým zakončením opět Pavel Kožušník.

Komentář trenéra Kubíčka k prvnímu finálovému utkání: „Z naší strany byla spousta neproměněných šancí, což na konci zápasu rozhodlo o utkání. My se na zítra musíme dobře vyspat a být lepší na balónku. Děkujeme soupeři za hru a divákům za návštěvu.“

V neděli doslova vydřené vítězství

V neděli mohli diváci v MSH Havířov vidět bojovné utkání z obou stran. Havířov si uvědomoval důležitost tohoto klání, do kterého vstoupil v mírně pozměněné sestavě velmi zodpovědně. I díky tomu šli domácí v první třetině do vedení. O jediný gól první třetiny se postaral Matěj Černý.

Druhá třetina herně patřila soupeři z Vinohrad, který si vypracoval velké množství šancí. Ujala se naštěstí pouze jediná z hole Křivánka, který po pěti minutách srovnal skóre. Odpověď si Havířov nechal až na konec třetiny, kdy mladíček Kučera proběhl vše, co mu stálo v cestě a střelou na bližší tyč poslal Havířov do vedení, které až do konce zápasu nepustil.

Ve třetí třetině bitva gradovala. Bylo k vidění několik zákroků na hranici pravidel, avšak v celém zápase rozhodčí nenašli důvod k vyloučení. Havířov nejdříve v 16. minutě poslal do dvoubrankového vedení Mžyk. Po této brance se hosté rozhodli odvolat brankáře a soustředit všechny své síly na vyrovnání. To se jim naštěstí nepovedlo. Ujala se pouze jediná trefa v poslední minutě z hole Linharta. Havířov tak doslova vydřel vítězství 3:2 a srovnání v sérii na 1:1.

Komentář trenéra Kubíčka k druhému finálovému utkání: „Dnes jsme k zápasu přistoupili daleko lépe. Byla zde bojovnost, týmovost a touha po vítězství. Musím kluky dneska pochválit, včetně náhradníků a brankáře, že jsme urvali vítězství na naši stranu. Nicméně, v Praze nás budou čekat těžká utkání, ale to k finále patří. Děkujeme fantastickým divákům, kteří nám dnes pomohli k vítězství. Děkuji soupeři za hru.“

V obou slunečných víkendových dnech navštívilo MSH velké množství fanoušků, kteří našim hráčům vytvořili perfektní atmosféru. V neděli halu navštívili a hlasitě podpořili náš tým také fanoušci z ostravského MVILU, který Pegres vyřadil v semifinále. Všem fanouškům moc děkujeme, jsme rádi za jejich hlasitou podporu a pro ty, kteří by měli zájem jet podpořit naše áčko na další finálové zápasy do Prahy, jsme připravili fanouškovský výjezd autobusem. Bližší informace zde.

Série se tedy za stavu 1:1 stěhuje do Prahy, kde naši muži odehrají další dva zápasy. Zápasy jsou na programu v sobotu 14.4. od 19h a v neděli 15.4. od 17h. Vítěz této série postoupí rovnou mezi českou florbalovou smetánku - do Superligy. U toho nesmíte chybět.