:
od 18:00

Pegres

Muži postoupili do semifinále 1. ligy

Ke třetímu čtvrtfinálovému zápasu nastoupili muži Torpeda v nedalekých Petrovicích a po další výhře slaví postup do semifinále v nejkratším možném termínu. Utkání odehrané v sobotu bylo opět po dlouhou dobu vyrovnané, kdy o vítězi rozhodla až třetí třetina.

Naši muži nevstoupili do utkání vůbec dobře a především díky vlažnému tempu, ve kterém probíhal celý zápas, prohrávali po brankách Ivana a Oboráka 0:2. Snížení zajistil až v 17. minutě přesnou trefou do horního rohu branky havířovský Jakub Kuttler. Minutu na to by však vyloučen Peřka, který zachraňoval před obdržením další branky hrou v malém brankovišti. Bývalý hráč havířovského Torpeda Marek Čížek však trestné střílení neproměnil. Následné oslabení dokázali havířovští ubránit, navíc ještě utéct do brejku a zásluhou Mariána Klozy vyrovnat na 2:2.

Ve druhé třetině mohlo 81 zúčastněných diváku vidět pokračování opatrné hry. I přesto šlo v polovině zápasu Torpedo poprvé do vedení. Kombinaci do prázdné brány zakončoval Tomáš Kozlík. Těsně před koncem třetiny se však podařilo Petrovicím vyrovnat. Střelou od mantinelu se prosadil Hurajt. O vítězi utkání tedy musela rozhodnout třetí třetina.

Ta vyšla lépe našim mužům. Rozhodující branku vstřelil ve 12. minutě nejproduktivnější hráč Torpeda v play-off Matěj Černý. Petrovice zvýšily svou aktivitu a na konci zápasu odvolali brankáře. Otočit zápas a prodloužit si sezónu se jim však nepodařilo. Postup do semifinále zpečetil vteřinu před koncem gólem do odkryté brány veterán Hynek Plášek, který v tomto utkání v sestavě nahradil zraněného Vojtěcha Mžyka. Především díky jeho třem bodům za jednu branku a dvě asistence si Pegres mohl vychutnat postup do semifinále v nejkratším možném termínu.

Velké poděkování také patří našim fanouškům, kteří přijeli muže podpořit i na venkovní utkání. Fanoušci žlutočerných tvořili v publiku většinu, a tak zajistili našim hráčům skvělou a skoro domácí atmosféru.

Komentář k utkání trenéra Filipa Kubíčka: „Jsme rádi, že jsme zvládli tři moc těžká utkání. Soupeř nám ukázal nějaké věci, na kterých musíme zapracovat. Děkuji našim fantastickým divákům, kteří nás přijeli podpořit, a ještě jednou bych chtěl poděkovat Petrovicím za opravdu těžká tři utkání. Teď si dopřejeme den volna a musíme se připravit na další zápasy. Děkuji soupeři za perfektní sérii a našim skvělým divákům.“

V semifinále 1. ligy mužů opět uvidíte regionální derby. Soupeřem našich mužů bude tým 1. MVIL Ostrava WOOW, který skončil po základní části na čtvrtém místě a ve své čtvrtfinálové sérii si poradil s celkem Kanonýři Kladno v poměru 3:1 za zápasy. Určitě se můžete těšit na velkou bitvu, neboť náš semifinálový soupeř dokázal v sezóně nad Havířovem dvakrát zvítězit 6:5, z toho utkání hrané v Ostravě až v prodloužení. Semifinálová série vypukne už tento víkend sobotním a nedělním utkáním hraném v MSH Havířov. Přesné časy utkání se brzy dozvíte na našich stránkách.