Torpedo Havířov

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Torpedo Havířov

Vícemistr ČR 2002 a 2007

Poslední zápas 05.05.2018

MSH Vodova Brno 

Bulldogs Brno

Brno

12:5
(2:2, 4:1, 6:2)

Pegres Havířov

Torpedo

Mladší žáci černí vezou z Dubiny 2. místo

Tým mladších žáků nesoucí název Černí, se vydal ke svému třetímu turnaji na ostravskou Dubinu. Jména soupeřů byla velkým příslibem pro kvalitní florbal a těžké vyrovnané zápasy. Postupně se naše mladé naděje utkaly s celky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, 1.MVIL Ostrava, 1.SFK Havířov Modří a 1.SC Tempish Vítkovice Tornádo. Skutečně bylo o co stát a mladí florbalisté svou hrou nebavili jen sebe, nýbrž i diváky přítomné v hale na Dubině. 

Florbal Exelsior Havířov Černí - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava   4:5 (2:2 / 2:3)
Ostravské FBC se pro nás v této sezóně stalo rutinním soupeřem. Třetí turnaj, třetí vzájemné střetnutí a nebude tomu jinak i turnaj následující. Brzké vstávání, Helloweenská nálada a neoblíbený povrch na Dubině vzbuzoval v trenérech jisté obavy. Bezprostřední chvíle po úvodním hvizdu nasvědčovala vyvrácení našich obav. Hráči začali sebevědomě kombinovat, byli si jistí v soubojích jeden na jedna a jejich snažení vyústilo v rychlou branku. Bohužel jsme nedokázali udržet počáteční tempo a po nedůslednostech v obranné činnosti jsme inkasovali laciné góly. I přes velký tlak v závěru se nám zápas nepodařil srovnat a FBC nám tak vrátilo porážku z minulého turnaje. Za zmínku v tomto zápase určitě stojí gól našeho Petra "The Rocka" Skály kterému se podařilo backhandem z otočky vstřelit nádhernou branku po vzoru Connora McDavida.

1. MVIL Ostrava - Florbal Exelsior Havířov Černí   0:3 (0:1 / 0:2)
Druhý zápas nás čekal opět těžký a houževnatý soupeř, který nám jíž v 1. zápase naznačil, že určitě nepřijel dělat druhé housle. Naši svěřenci však do zápasu vlétli jako uragán a zodpovědnou a kreativní hrou zapříčinili, že se ostravský MVIL potkal s balónkem jen sporadicky. Bohužel, jak je naším dobrým zvykem, vázlo zakončení a soupeř tak hrozil z občasných brejků. Do samotného závěru první půle byl stav utkání, neodpovídající průběhu, 0:0. V čase 9:59 to již však nevydržel Nikolas Vizváry a přesnou střelou z velké vzdálenosti otevřel skóre. V druhé půli jsme přidali uklidňující dvě branky a pokračovali v pěkném obrazu hry. Konečný stav 3:0.

1. SFK Havířov Modří - Florbal Exelsior Havířov Černí   0:1 (0:0 / 0:1)
Po dvou zápasové přestávce přišlo na řadu Havířovské derby. Nutno podotknout, že zápasy s tímto soupeřem jsou vždy vyhrocenou záležitostí a končí zpravidla o jednu branku. Věděli jsme, že nastupujeme proti velice kvalitnímu celku a takové zápasy nás prostě baví. Již od začátku byl znát vzájemný respekt obou soupeřů, nikdo nechtěl udělat chybu a zápas byl v některých směrech svázaný. Střídaly se pasáže, kdy byl v tlaku jeden, pak zas druhý. Naši svěřenci si dokázali vypracovat slibné šance, které však ztroskotaly na našem nelichotivém zakončení. Soupeř byl taky velice silný na míčku, ale naše obrana šlapala na 100% a tak se útoky SFK dařilo vcelku eliminovat. Vyrovnaný zápas to byl až do samotného závěru, kdy se do brejku dostal Martin Prus a v poslední minutě se tak stal slavným. Vypukla velká euforie a co víc, náš gólman Erik si tak mohl udělat zářez v podobě další vychytané nuly.

Florbal Exelsior Havířov Černí - 1. SC Tempish Vítkovice Tornádo   0:4 (0:2 / 0:2) 
Situace v pavouku byla jednoznačná. Jedině výhra nám zajistí prvenství v turnaji. Proti nám však stal těžký oříšek v podobě vítkovických rytířů. Značná část rodičů již opustila místní tribuny a halou tak opanovala ponurá atmosféra, která měla očividně vliv i na obraz hry. První pětiminutovka byla velmi vlažná. Soupeři vyčkávali na chyby toho druhého a kdyby si někdo z řad fanoušků hodil šlofíka, nemohl bych mu to mít za zlé. Na našich hráčích šla vidět únava a chybějící drive z předchozích zápasů. Soupeř potrestal naše chyby v obraně a dokráčel si tak pro první místo v turnaji. 

Přijeli jsme na turnaj v konkurenci, troufám si říct, nejlepších týmů v sezóně a konečné druhé místo je určitě úspěch. Co nás však těší nejvíc je předvedená hra, progres našich hráčů, a hlavně jejich radost ze hry. Děkuji rodičům za podporu a dětem za předvedené výkony.
PS: Bavíme se florbalem, bavte se s námi.

Sestava: Beza - Poruba, Tichý, Vizváry, Prus, Warcholek, Zbořil, Urbančík, Kalábová Na., Kalábová Ni., Skála, Sznapka  
Trenéři: Lukáš Pěgřimek, David Mattivi, Vojtěch Gvuzd

Diskuze k článku

Ve čtvrtek dne 31.5. se ruší trénink přípravky na ZŠ Mládežnická z důvodu konání školní olympiády.

28.05.2018

V pátek 27.4. se z důvodu ředitelského volna na ZŠ Mládežnická ruší trénink přípravky. Děkujeme za pochopení.

19.04.2018

Vytvořili jsme anketu týkající se výjezdu fanoušků na finálové zápasy v Praze. Anketu najdete ve spodní části našich stránek. Děkujeme za vaše odpovědi.

03.04.2018

Od 23.3.2018 do konce sezóny se mění místo pátečních tréninků kategorií Ženy a Juniorky. Tréninky budou probíhat v MSH Havířov, čas tréninku zůstává nezměněn.

19.03.2018

Připomínáme, že se blíží termín splatnosti třetí části členských příspěvků, která musí být zaplacena na účet klubu do 31.3.2018. Více informací na stránkách klubu v sekci "Příspěvky 2017/2018"

17.03.2018

Nejbližší narozeniny

25.06.2018Andrej Bílek (20)

25.06.2018Denis Lonek (8)

27.06.2018Bára Lysková (10)

27.06.2018Matyáš Kovalovský (6)

27.06.2018Eva Kučerová (22)

Pegres obuv Město Havířov Moravskoslezský Kraj Exelsior Group s.r.o. Burik s.r.o. Salming ČR s.r.o. Taeda services s.r.o MŠMT Advanced World Transport a.s. NaturProdukt Nadace OKD Florbalshop.cz Fotograf Ing.Ladislav Káňa Havířovský deník TVCOM Rotor Ball

© 2018 Torpedo Havířov - Všechna práva vyhrazena info@torpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 289247
Posledních 30 dnů: 4171 | Posledních 7 dnů: 974 | Poslední den: 111

Vlastní dres?
Klubové potítko?
Stylová teplákovka?
Projeď FANSHOP TH!

Navštívit Fanshop
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne